ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.09.2013
DIN: Bârlad [VS]
ÎNSCRIS: 11.07.12
SEP-2013

Pur și simplu frumos!

Buna incep prin a specifica ca desi ni s-a recomandat sa nu optam pt regimul all inclusive la greci, nu regretam ca nu am ascultat. :)

Dupa un drum de aprox. 29 de ore, am ajuns in sfarsit in Zakynthos, si in Tsilivi la hotelul pe care l-am ales.

Acesta este situat in entrul statiunii, avand acces la mijloacele de transport, toate magazinele sunt foarte aproape, iar plaja este la aprox. 150 distanta. Din fata hotelului este o straduta care duce exact la plaja.

Hotelul are mai multe corpuri, toate sunt curate, camerele sunt mari, majoritatea au vedere la mare (in special cele de la etaj), curatenie in camera se face in fiecare zi. Exista si o piscina pentru adulti si una penru copii, destul de mari, ambele.

Hotelul este frumos, personalul amabil si cu zambetul pe buze tot timpul, foarte sociabili chiar,

De la bar puteai consuma multe bauturi, de la bere, suc, frappe, cafea, cocktail-uri pana la bauturi specific grecilor, ouzo, vinuri grecesti, vodka etc...

Regimul all inclusive a fost peste asteptarile noastre in conditiile in care toata lumea nu ne recomanda, .

Mancarea a fost foarte buna, diversificata la fiecare masa, si in fiecare zi alta mancare, nu cum auzisem ca au primit mancare reincalzita de la masa de dinainte.

Dimineata erau criossante, omlete, iaurt grecesc, tot felul de dulceturi, lapte cu tot felul de cereale, oua fierte, placintele cu spanac, cu cascaval si suncacascaval, sunca, salate, prajituri, fructe si nu imi mai aduc aminte acum...

La pranz altfel de mancare, cu carne (pui porc, vita, miel) depindea de felul de mancare facut...

foarte multe feluri de mancare

am enumerat cateva ca sa vedeti ca se poate si la greci cu all inclusive, insa nu se compara cu regimul all inclusive de la turci.

insula este superba!!!

trebuie facut neaparat turul insulei cu autocarul si turul insulei cu vasul!!!

apa este magnifica! cel putin peplaja navagio ramai fara aer cat poate fi de frumos!

recomand din tot sufletul atat hotelul cat si insula!!!

am uitat sa spun ca hotelul are o gradina cu palmieri si maslini foarte frumoasa.

si daca imi mai amintesc ceva o sa revin cu completari:)

Trimis de cristina85 in 12.09.13 17:23:49
Validat / Publicat: 12.09.13 20:20:26
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 7129 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristina85); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 portul din zante

vlado2 [12.09.13 21:28:13] »

Sa pare ca Zakynthos are alt regim all inclusive).

Nici eu nu as recomanda niciodata all inclusive in Grecia. In primul rand ca o zi fara sa te asezi la o teverna greceasca este ca si o zi pierduta, in al doilea rand ca la greci poti lua la fel de multe tepe ca si la noi alegand mai mult decat mic dejun.

Cand am facut rezervarile pe Zakynthos nu am mai gasit prea multe hoteluri libere, iar Best Western Zante Park din Laganas oferea sejururi doar cu acest regim de masa. Mese extraordinare, in fiecare seara alta tematica: seara greceasca, chinezeasca, chiar si romaneasca... vinul bun, sucuri naturale.

Nu mai spun ca eram cam singurii care plecam din hotel pe plaja, restul preferand sa stea la piscina pentru toate bunataturile servite pe parcursul zilei.

Deci... uneori e bine sa mai si risti .

webmaster [12.09.13 21:33:00] »

cristina85 [15.09.13 01:12:31] »

@webmaster: e perfect! exact asa e.

spikey79 [28.03.14 21:36:46] »

Salut! Am rezervat si eu in iulie anul acesta la acest hotel (ne-am decis datorita impresiilor postate de voi) si as dori sa stiu daca masa se serveste in cadrul hotelului sau este o locatie aparte (si daca da cat este de departe) si daca se poate si orarul acestor mese. Mergem cu masina noastra si vrem sa colindam putin insula.

cristina85 [31.03.14 12:25:34] »

@spikey79: masa se serveste in cadrul hotelului exact langa receptie este restaurantul.

8-10 micul dejun

12-14 pranzul

19-21 cina

intre 11-17 gasiti cartofi prajiti si sandwich-uri la bar

intre 11-23 e deschis barul pentru all inclusive.

spikey79 [02.04.14 21:53:40] »

@cristina85: Multumesc pentru raspunsuri. Speram sa fie bine.

roxi-nico [11.08.14 10:42:41] »

@spikey79: buna, cu ce agentie ati mers?

Ioana_Ioana [10.02.17 12:03:40] »

Buna,

Plaja aflata la 200 m, este cu nisip sau? Cei 200 m sunt calculati direct in linie dreapta sau chiar atata se facea pana la plaja?

spikey79 [11.02.17 03:41:57] »

@Ioana_Ioana: Salut, intr-adevar plaja este la 200 m (chiar din fata hotelului coboara o strada ce duce direct la plaja) si este cu nisip si intrare lina in apa.

Ioana_Ioana [11.02.17 13:49:28] »

@spikey79: merci

cristina85, Ioana_Ioana, roxi-nico, spikey79, vlado2
Alte impresii din această RUBRICĂAzure Resort & Spa (ex Mediterranee) Hotel [Planos]: