Royal Holiday Palace

înscris/ă în 02.10.11
SEP-2013
REGIM MASĂ uai
+ COPII: 2 -- varsta: 8 si 13

Relaxare si rasfat total!

Am plecat pe 31 august, la ora 14.30 cu o cursa Tarom, am ajuns dupa o ora jum., tranfer rapid, fata de anul trecut in Belek.

Hotelul l-am recunoscut de la departare, ma asteptam la o cladire impunatoare dar am ramas muti cand l-am vazut in interior: un adevarat palat.

Nu insist pe multe detalii, s-a cam spus ce era de spus: camera foarte mare, balcon, baie la fel de mari. In baie: sticlute mici cu sampon, balsam, gel de dus, lotiune de corp. Se completeaza zilnic daca folositi, noi nu am folosit, am venit pregatiti pt orice eventualitate si oricum nu ne-ar fi ajuns. Nu sunt halate de baie ci doar papuci, si sa nu uit, dulapuri f. f mari si incapatoare (fata de anul trecut la alva donna unde nu am avut loc pt valize-2 una mare si una mica)

Copiii au fost cei mai incantati -multe topogane si pt mari si pt mici, parc de distractii cu corabie, masinute si multe altele (program pranz si seara, la fel si topoganele, 2 ore la amiaza si 2 ore mai tarziu pe la 3 -4 cred) Copiii s-au cam "prajit" la topogane-erau deschise cand era caldura mai mare. Nici nu ne-am stiut de copii, nu prea au stat cu noi, caci leneveam pe ponton la umbra. Aici era bar, sezlonguri multe, gaseai locuri toata ziua (la alva donna, mai greu-era bataie pe ele de la 5 dim., dar erau saltele, un plus fata de royal).

Dupa cum a mai spus si cineva, la baruri iti aduceau bol cu chipsuri si unul cu fistic, alune si migdale, bauturi bune, bere efes la sticla blonda si neagra -daca cereai, restul la dozator.

Restaurantul principal f. f mare, mancare muulta si buna, peste, oaie, vita pui, prajituri bune, baclavale multe - adevarat rasfat si cura de ingrasare garantat -nu poti rezista sa nu gusti cate putin din fiecare. Dupa cateva zile deja simti ca nu mai intra nimic, cel putin asa m-am simtit eu si nu mancasem mult in primele zile -probabil te saturi doar vazand atatea feluri. Inghetata am vazut seara si la pranz in restaurant, ziua venea un baiat pe role cu o ladita frigorifica cu inghetata ambalata, nu cred ca am luat 3 inghetate tot sejurul, la fel si copiii.

Gustarile erau oarecum la ore nepotrivite, zic eu, in timpul meselor (cea de dim si pranz) si la un moment dat spre seara, pana in cina nu mai era nimic-pe noi nu ne-a afectat cu nimic dar am mai auzit mici nemultumiri pe aceasta tema (precizez ca la alva donna gaseai non-stop mancare si pe la orele 3-4 cred, la piscina, umpleau 2 mese cu fel de fel de prajituri si fructe) Nu m-a deranjat lucrul acesta, dar mai faceam mici comparatii, fiecare hotel cu atuurile lui.

Un pct in minus aici pt spectacolele de seara: facute in general de animatorii hotelului: copiilor le-a placut, noua mai putin. Animatia nu ne-a interesat, dar am vazut activitati la piscina si cu copii (ai mei nu s-au aratat interesati de acest aspect)

Sa stiti ca nu mi s-a parut mare diferenta fata de hotelul la care am fost anul trecut (vezi impresii). Diferente ar fi aici: luxul din hotel si marimea, resort mai mare, camera mai mare, distractii mai multe pt copii, dar si acolo (alva donna) intr-un sejur de 8 zile, 2 au fost seri de gala, aici la royal doar o petrecere pe ponton, acolo concerte, spectacole mai bune.

Una peste alta, un resort de basm, un adevarat palat turcesc Royalul, iar noi sultani! Oricum noi ne-am simtit minunat, rasfatati (am discutat cu persoane care au fost prin toata lumea si spuneau: ca la turci nu ne-am simtit nicaieri), si am reveni cu placere.

Multumim domnului Cristi de la agentia AFA, pt corectitudine si promtitudine si speram sa mai colaboram si pe viitor.

Daca am uitat sa mentionez si altceva despre hotel, puteti sa ma intrebati.

Impresii încărcate de alexmara in 11.09.2013 15:34:48

Validat / Publicat: 11.09.13 16:18:36

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Belek-alva donna
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (alexmara); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 7 voturi) nota2