ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2013
DIN: ilfov
ÎNSCRIS: 06.09.13
AUG-2013

Dezastru

nu recomand sub nici o forma acest hotel di 14 persoane 8 adulti si 6 copi neam intors cu toxiinfectie hotelul arata de 5 stele dar finisajele de 2 stele mucegai igrasie si in restaurant unde mananci nu mai zic lipsa personal si cam nespalati astepti sa vina sa-ti aduca ceva de baut 10 min sa schimbe fetele de mese si tacamuri la fel aveti grija la vinuri ca sant varza otetite nu o sa vedeti sa va aduca o sticla de vin sigilata

curatenie in camera nea facut a 3 zi dupa ce neam dus noi la receptie pe urma faceau zi de zi un meneger de hotel foarte zlab la 1500 de persoane sa ai 30 de angajati sa alerge io mam luat de ei si au zis ca muncesc non stop la un moment dat iam spart paharul de vin sa-l atentionez ca iam cerut de vreo 10 min

cel mai prost concediu din viata mea mai bine era de 3 stele io sincer mancare 3 stele si servirea 1 stea

nu mai zic ca au topoganel care functioneaza de la 10 la 12 si de la 14 la 17 cand toti sant la culcare de la 14 la 17 si pe urma inchise

dezastru dezastru dezastru

plaja este facuta de ei no sa poti intra in mare ca sant bolovani mari in apa si nisipul mai mult e piatra

no sa vedeti o prajitura de alor o baclava nu am vazut 8 zile ziceai ca sint la bulgari la 2 stele aceasi mancare zi de zi

finisajele la hotel zica au avut gunoieri in loc de zugravi toate tavanele crapate glet ramas pe perete aveti grija la cazi si chivete ca au un mastic care nici acum nu sa uscat

io miam stricat un sort am chemat doctorul nea costat cate 150 de euro de persoana la hotel ca sa ne zica ca am mincat ceva stricat la copi aparuse si niste bubite rosi fara copi acolo

aveti mare grija anul trecut am fost la hotel palace de luxe care il recomand

apropo nu o sa vedeti sa faca vreun gratar afara am vazut un graterel o singura data la prinz ghici ce avea pe el salam la gratar nici la 1 stea nu cred ca fac gratar cu salam de 2 lei

la hotel palace de luxe in fiecare seara se facea gratar cu mai multe feluri de carnuri si spectacole multe aici cei care faceau aerobic acuajim sala seara faceau un spectacol de 2 bani te lua somnul aproape ca se bateau intre ei

Trimis de niculae florian in 10.09.13 10:41:20
Validat / Publicat: 10.09.13 16:08:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: hotel palace de luxe

VIZUALIZĂRI: 5128 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (niculae florian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Corina70
[10.09.13 16:20:01]

Pot sa inteleg faptul ca ati avut un concediu ratat si e firesc sa fiti nemultumiti, dar cu limba romana ce-ati avut, ce v-a facut de-ati maltratat-o in halul acesta?

anca_l*
[10.09.13 16:24:33]

Vai de noi!!! "Io" sunt ingrozita!!! Frumos si gestul cu paharul! Te mai miri de ce suntem priviti asa urat in multe locuri!!!

Apropos, articolul e scris in romana?

tm67bru
[10.09.13 16:31:00]

Parafrazând titlul, aș vrea și eu să spun doar "dezastruos cu adevărat"

Însă eu nu mă refer la hotel...

Dabator
[10.09.13 17:48:54]

Am încercat să citesc articolul cap-coadă dar am obosit. Important e că se duc oamenii la 5 stele an de an. Mare prostie școala asta!

lidana
[10.09.13 18:02:35]

Esta de apreciat intenţia de a ne informa despre condiţiile găsite la acest hotel, este însă inadmisibil, chiar revoltator, modul în care este redactat acest articol. D-le Florian sunteţi român?

Pt administrator: Pe pagina principală aveţi scris îndemnul ,,Scrie româneşte! ". Cum puteţi publica un articol care reprezintă un afront adus limbii române?

Aşa cum cenzuraţi scrierea numelui agenţiilor oare nu puteţi cenzura un asemenea mod de exprimare?

[10.09.13 18:09:30]

@lidana:

Răspunsul este negativ - o astfel de cenzură nu este acceptabilă.

AmFostAcolo îndeamnă și încurajează turiștii să scrie corect românește, însă nu obligă pe nimeni - nu impune "un nivel minimal de corectitudine în exprimare".

În definitiv nu putem "cenzura" dreptul de a fi turist (sau de a face turism) unui analfabet (caz ipotetic, fără referire la persoana autorului de mai sus), de exemplu, nu-i așa?

lidana
[10.09.13 18:33:25]

Într-adevăr, nu putem interzice nimănui să fie turist sau să-şi exprime o opinie, atâta timp cât o face respectând anumite norme de conduită. Cred că i se putea explica acestui domn că datorită numeroaselor greşeli de exprimare şi de scriere, articolul nu poate fi publicat în această formă şi invitat să-şi reevalueze modul de redactare. (Mai ales ca promovaţi scrierea corectă- lucru ce i-ar fi trebuit adus la cunoştinţă)

Nu vreau să intru în polemică cu dvs, însă acest articol îl consider o ruşine şi dacă există oameni care scriu astfel în limba lor maternă, atunci ei nu ar trebui promovaţi.

[10.09.13 18:38:04]

@lidana: intrepretarea drept "promovare" este forțată și - evident - deplasată. Nimeni nu "promovează" o asemenea exprimare.

Și oamenii care "nu știu să scrie corect" trebuie să aibă însă drept la opinie - Constituția nu precizează că dreptul la opinie (în cazul de față turistică) este limitat la cei care scriu corect românește - sau o face, și nu știu eu? .

[later] În opinai mea, problemele de acest gen nu se rezolvă prin cenzură (măsură abuzivă și, la urma urmei, contrară legii și Regulamentului actual AFA), ci... de la sine..

E ultima mea intervenție pe acest subiect, aici.

danamandache
[10.09.13 20:15:07]

Nu inteleg daca v-ati stricat sortul, de ce ati chemat doctorul???

laurentiu34
[10.09.13 21:50:26]

No comment!!!

anca_l*
[10.09.13 22:22:35]

@Admin: Dar cred ca putem cenzura comportamentul unora care sparg pahare si mai posteaza pe deasupra ispravile lor pe acest site!

marian.dascalu
[10.09.13 22:28:44]

Sunt unul dintre turiștii care au fost acolo! (vezi impresii)

Turismul nu înseamnă doar bani, ci și educație!

Dacă noi suntem în fiecare seară la restaurantul de manele cu toată familia...

Toate bune celor care sunt corecți!

[10.09.13 22:46:38]

@anca_l: să începem să cenzurăm gesturi? Pe care le cenzurăm, atunci și pe care nu - unde să ne oprim, cine stabilește "limita"? De exemplu, săriturile în piscină, în ciuda interdițiilor clare, sau intratul în slip în restaurant - le cenzurăm și pe acestea?

Nu agreez abordarea.

În plus, dacă-l "cenzurăm", cum mai află el cât de mult îl "aplaudă" lumea pentru acest gest? -- Poate lui sau altora asemenea lui li se părea normal (sau, cine știe, "hazliu") acest gest.

Singura - și cea mai eficientă! - "cenzurare" (citește, eventual, condamnare, marginalizare) nu poate veni, în acest caz, decât din partea cititorilor, nu a "autorității" (administrației AFA).

codrin
[10.09.13 22:50:45]

@anca_l: paharul l-a spart din cauza ca astepta de 10 min sa fie servit. Nu ma duc pana in Antalya doar pentru topoganel, graterel, bubite rosii si acuajim!

resita2009
[03.03.15 08:47:02]

La modul in care te exprimi ai fost tratat si prea bine la turci.

Astia sunt exemplarele care merg peste tot in concedii si ne fac de rusine.

laurentiu34
[03.03.15 20:18:15]

@resita2009: corect!

anca_l*, codrin, Corina70, Dabator, danamandache, laurentiu34, lidana, marian.dascalu, resita2009
Alte impresii din această RUBRICĂSea Planet Resort & Spa [Kizilot]:

• pagină generată în 0.054131984710693 sec