ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2013
ÎNSCRIS: 08.01.13
SEP-2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ani

Un pret corect pentru conditii decente

M-am informat foarte mult din mai multe locuri despre ce inseamna o vacanta reusita in Grecia. Si asta nu insemna cazare la un hotel.

Asa ca am ales acest studio din mai multe oferte.

A fost locatia cu pretul cel mai mic pentru zona Skala Potamia si distanta mica fata de plaja.

Am gasit acolo exact ce ma asteptam: curatenie, liniste.

Gazda (Stella Mourakis) nu ne-a deranjat deloc. Stie foarte putin engleza, dar te poti intelege cu ea. S-a facut curat de 2 ori in camera (schimbat asternuturi si prosoape).

In pensiune cat si in cea invecinata (Mouraki Stefania, cred ca sunt rude) erau cazati foarte multi romani, dar asta nu ne-a deranjat. Poate doar fumul de la gratar seara cand veneam in camera care ne facea pofta.

Parcare este si in interiorul curtii cat si in lateral (loc viran care cred ca le apartine tot lor),

Langa vila la 20-30 de metri este un supermarket cu preturi foarte bune (mai ieftin decat la Carrefour Express care era pe drumul spre plaja).

Din dreptul vilei incepe drumul de aprox. 2-300 metri spre plaja cu nisipul cel mai fin :)

Pe acest drumu se gasesc mici magazine de suveniruri, patiserii, un fast food (La Mama's) unde am mancat un gyros destul de bun.

Trimis de cata_mincu in 10.09.13 10:26:46
Validat / Publicat: 10.09.13 14:48:31
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3727 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cata_mincu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

iepurila
[25.01.14 18:54:17]

buna seara, Daca se poate, va rog frumos sa-mi spuneti si mie (pe privat) unde (pe ce site) ati facut rezervarea.

multumesc frumos

ahogea
[30.06.14 15:30:37]

@cata_mincu: Buna!

Spune-mi, te rog, unde pot rezerva?

cata_mincuAUTOR REVIEW
[08.07.14 10:04:47]

@ahogea: Buna.

Se poate rezerva direct pe site-ul pensiunii.

Ai pe prima pagina formular pentru rezervari.

adrianaglogo
[26.07.14 23:25:20]

@cata_mincu: Poti sa-mi spui daca in jur sunt suficiente taverne, sa ai de unde alege pt a manca?

cata_mincuAUTOR REVIEW
[27.07.14 13:14:37]

@adrianaglogo: Tavernele sunt pe plaja, plaja fiind la aproximativ 10-15 minute de mers lejer. Exista si 1-2 cafenele pe drumul spre plaja, 1 fast food (gyros si alte chestii de genul), Carrefour Expres si un supermarket chiar langa pensiune.

adrianaglogo
[27.07.14 13:40:08]