ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2013
AUG-2013

Către satisfăcător
Sub orice critică

Hotel de 3 stele

Un hotel de 3 stele nu de 4 stele cum sustin patronii. Bineinteles, banii ii dai pentru conditii la 4 stele si nu pentru 3 stele cum ar trebuii

Spun asta pentru ca: piscina mica (incap cca30 de persoane), sala de mese mica si ingusta, plaja 10m latime, camerele de cazare pentru 3 pers. mici, nu sunt izolate, antifonate, se aude tot ce vorbesc vecinii si cei ce trec pe hol; parcarea este pentru 16 masini la 5 etaje a cate 60 de camere, ceilalti turisti parcheaza unde pot.

Curatenia in camere se face, rar, cand are chef femeia de serviciu, la fel si schimbatul lenjeriei si prosoapelor la cateva zile. Daca pui un prosop jos platesti 2 euro.

DISTRACTIE si RELAXARE: piscine & baruri; animatori, spectacole; nu gasesti asa ceva acolo.

BUCĂTĂRIE și conditiile de servit MASA [calitate, varietate, curățenia în restaurant etc]: nici vorba. Chelnerii veneau tarziu sa ia farfuriile goale de pe masa, mancarea: putine feluri de mancare, masline rar, fructe:pepene rosu si galben, prajituri un fel de chec, biscuiti. Jale mare.

Lumea era nemultumita de conditiile din hotel/restaurant. Pentru 3 stele hotelul e ok.Nu recomand sa strabati atata drum pentru conditiile proaste de aici. Un alt hotel, respectiv Agnatio Spa, 3 stele in Sidirokastro, mancarea 4 stele, cazare 4 stele, peste conditiile de la Ammon Zeus.

Distractia la hotel consta intr-o seara de karaoke, vrajeala, compusa din 2-3 persoane. Plaja extrem de ingusta, incap doar 3 randuri de sezlonguri, doua sezloange.

Apa/marea este singura cu calificativul excelent. Pretul cca 1560 euro pentru 12 zile regim de masa demipensiune, rezervare cu un an inainte de sejur. Un avantaj : orasul Kalithea este la cca 6-7 minute de hotel, dupa ce urci cca 200 m in panta pe deal. Orasul frumos, viu, distractie, animatie, terase, supermarket, magazine etc.

Va recomand hotelul doar pentru cei ce doresc un hotel de 3 stele.

Trimis de cioceni in 09.09.13 14:49:20
Validat / Publicat: 12.09.13 16:00:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia, Katerini

VIZUALIZĂRI: 3014 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cioceni); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Dabator [12.09.13 16:40:07] »

De menționat că lățimea plajei nu determină încadrarea în 3 sau 4 stele. Și nici dimensiunile piscinei. Iar hotelurile care n-au plajă deloc înseamnă că nu au nicio stea?

Acum vorbind de plajă: înteleg că era plaja hotelului - corect? Dacă da de ce ar fi fost necesar să fie mai lată? Era aglomerație pe plajă? Dacă nu la ce folosește o plajă așa lată? Eu întotdeauna am căutat hoteluri pe plajă în Grecia și Turcia pentru că au plaje interminabile.

În rest ai dreptate!

lupul negru [12.09.13 20:28:26] »

are dreptate cioceni, micul dejun tipic pentru Grecia, iar pentru pranz ai o dugheana alaturi unde maninci prost si cu euro multi cu toate ca hotelul se da cu pretentii.

Plaja este a hotelului numai la incasari si cred ca nu gresesc dar este singura plaja unde sezlong-ul este legat cu lanturi de stilpul de lemn al umbrelei ))).

Noaptea se uda iarba si in camera se auzea zgomotul facut de aspresor.

La fiecare urcare de pe plaja pe scarile terasei au dus sa te speli de nisip. Bun lucru am zis cind urcam, dar nu era asa pentru cei care faceau plaja in apropiere.

Apa nu avea canalizare si se scurgea direct pe plaja.

Mare atentie la ospatari. Cand servesti masa la intrare in asa zisul restaurant se afla o masa cu apa plata si minerala la sticla care costa 2 euro. Te lasa sa-ti iei o sticla sa o desfaci si abia dupa iti aduce bonul de plata )

Oraselul este deosebit si iti mai alina din suparare.

In parcarea acestui hotel mi s-au furat toate capacelele la rotile masinii. maine seara pleaca un prieten la acest hotel si astept sa-mi dea informatii proaspete... chestia cu capra vecinului...

webmaster [12.09.13 20:39:33] »

@lupul negru: dacă ai fost acolo, ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

celeste [12.09.13 22:06:31] »

@cioceni... ai plecat cumva neinformat?

cioceni [16.09.13 11:14:16] »

@Dabator: @Dabator: " Acum vorbind de plajă: înteleg că era plaja hotelului - corect? Dacă da de ce ar fi fost necesar să fie mai lată? Era aglomeraţie pe plajă? Dacă nu la ce foloseşte o plajă aşa lată? Eu întotdeauna am căutat hoteluri pe plajă în Grecia şi Turcia pentru că au plaje interminabile. "

Nu era plaja hotelului. Daca vrei sa despicam firul in 16, il putem despica. Eu am scris ce am vazut si ce comentau ceilalti, tu mergi acolo si distreaza-te pe 1 m/p de plaja daca asa intelegi sa stai.

celeste, cioceni, Dabator, lupul negru
Alte impresii din această RUBRICĂAmmon Zeus Hotel: