ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2013
ÎNSCRIS: 23.06.13
AUG-2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 ani

ARTICOL ARHIVAT

Camerele modernizate arata bine dar ar trebui intretinute

Am rezervat prin telefon si apoi email o camera dubla twinmodernizata care este cu adevarat refacuta, spre deosebire de cele de la Belvedere: mobilier nou, paturi mari (90cm latime), gresie pe jos, mochete mici, camera mai mare decat cea de la Minerva, un plus pentru familiile cu copii, o sa adaug o poza, in baie gresie, faianta inlocuita, cabina de dus.

Doar ca, pentru ca se pare ca fara "dar" nu se poate :), cabina nu era izolata bine si se curgea pe langa atunci cand faceai dus, problema bine stiuta dar camerista gaseste solutia salvatoare: punem un prosop mare pe jos si absoarbe (asta este unul din motivele pentru care eu nu folosesc prosoapele de la hoteluri/pensiuni decat pentru sters pe picioare). Prosoapele se schimbau la 2 zile, gunoiul se lua in fiecare zi, in 7 zile nu s-a schimbat deloc lenjeria, cu aspiratorul nu imi dau seama daca s-a dat sau nu pentru ca noi nu am murdarit pe jos, de nisip ne curatam inainte de a intra in hotel.

Camerele modernizate au pe balcon gresie pe jos. Atat gresia din camere cat si cea de pe balcon nu sunt alunecoase, din poze am avut impresia ca pe jos in camera este parchet dar a fost in regula si asa.

La mic dejun in prima zi s-a terminat gemul la ora 9 (mic dejun se servea de la 7:30 pana la 10) si seful de sala ridica din umeri spunand catre alti turisti ca intr-o alta zi s-au terminat branza si gemul de la ora 9. Am adus la cunostinta acest lucru la receptie, plus ca au mai fost turisti nemultumiti si in urmatoarele zile nu au mai fost probleme. Aceleasi preparate in fiecare zi: branza, salam Victoria, sunca presata, salam de vara (sau asa ceva), carnaciori prajiti, ceai la plic, cafea si ciocolata calda la dozator de cafea (aici un plus pentru ca erau bune), lapte bun la gust, lapte batut, salata verde cu ceapa, castraveti, cateva rosii si branza rasa, salata de cruditati, fructe (pepene verde, felii de mar verde, un plus fata de Mercur Minerva unde nu am vazut fructe la mic dejun desi se numeste family club), unt, gem (visine, zmeura, caise), oua fierte (nu in fiecare zi, ci la 2 zile), oua ochi, omleta, paine pane cu branza rasa pe deasupra (de-a dreptul gretoasa, cred ca vroiau sa pacaleasca turistii si sa se creada ca este cascaval pane, nu am servit bineinteles).

Per total cel mai bun mic dejun dintre cele 3 locatii unde am stat anul acesta pe litoral.

Partea neplacuta cumva este faptul ca aici copii de la 2 la 7 ani platesc 8.5lei (echivalentul a 50% din pretul pentru un adult) pe zi pentru mic dejun, iar peste 7 ani platesc mic dejun ca si un adult, de obicei se obisnuieste ca incepand cu varsta de pana la 7 ani copilul sa plateasca 50% din pretul unui adult la masa. Nu e mult 8.5 lei doar ca ideea in sine ca pentru un copil de 3 ani sa se platesca. Atat la Minerva cat si la Belvedere copii pana la 7 ani nu platesc nimic in plus la masa.

Camerele ar trebui sa fie putin intretinute, bucatile de mocheta spalate din cand in cand, la baie intretinuta cabina de dus pentru ca altfel se duce de rapa toata renovarea.

Partea pozitiva este ca nu se cere avans, noi am rezervat prin telefon direct la receptie, plata se face la check-out.

Trimis de mancare-bebe in 05.09.13 21:43:07
Validat / Publicat: 06.09.13 11:46:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP.

VIZUALIZĂRI: 3045 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mancare-bebe); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera modernizata

webmaster28 [06.09.13 05:56:46] »

@mancare-bebe, ce reprezintă şi în ce monedă este suma trecută la preţ sejur ("170")?

webmaster [06.09.13 19:48:32] »

@mancare-bebe: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

mancare-bebe [06.09.13 21:37:41] »

@webmaster28: am adaugat moneda, e vorba de 170 lei pe noapte cu MD inclus plus 8.5 lei pe zi pt copil.

Later edit: De fapt nu imi dau seama de unde pot edita articolul.

webmaster [06.09.13 21:43:12] »

@mancare-bebe: articolul se poate edita oricând până la publicare. După aceea, nu mai poate fi modificat de autor. orice modificări / completări etc se pot transmite însă prin intremediul linkului SESIZEAZĂ.

Am completat eu în caseta tehnic - "170 lei camera / noapte"

mancare-bebe [06.09.13 21:44:07] »

@webmaster: nu e chiar bine, acolo unde ati punctat ca este Amfiteatru e de fapt Panoramic ce este momentan in renovare. Amfiteatru este intre Panoramic si Belvedere.

webmaster [06.09.13 21:49:59] »

@mancare-bebe: Mulţumim pentru indicaţii. Conform acestora am modificat localizarea pe harta interactivă AFA. Sperăm că acum este în regulă.

Michaell [04.06.14 14:37:07] »

@mancare-bebe: salut, sunt si eu interesat de un sejur la aceasta unitate. Mai esti cumva in posesia datelor de contact si ai fi dispus sa mi le tranzmiti si mie (prin p.m. nota WM)? Multumesc.

mancare-bebe, Michaell
Alte impresii din această RUBRICĂPhoenicia Blue View Hotel (ex Panoramic-Amfiteatru-Belvedere) [Olimp]: