ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2013
ÎNSCRIS: 06.09.11
AUG-2013

Frumos... al 3-lea an la rand...

Este al 3 an cand mergem aici prin oferta inscrieri timpurii... pe care o recomand tuturor... un discount care se va vedea mai tarziu in buzunarele voastre.

Fata de anii trecuti plusurile sunt: piscinele ffff curate, atat cea pentru adulti cat si cea mica pentru copii. Imi pare rau ca nu aveam aparatul de fotografiat la mine, pentru ca am vrut sa pozez un domn care venea dimineata cu eprubetele si lua testere de apa pentru a-i verifica calitatea. Nu se dadea drumul la piscina pana nu se curata si se puneau saltelutele pe sezlongurile, asta in jurul orei 8.30 dimineata. Locul de joaca pentru copii foarte bine delimitat si amenajat. Doua dusuri, unul in fata piscinei si unul langa piscina copiilor. Mnetionez ca piscina celor mici era acoperita cu prelata de plastic pe tot parcursul noptii. Micul dejun fff bogat, in plus am gasit la micul dejun niste cartofi gratinati pe care sotul meu insista sa ii aiba si la pranz, insa a fost refuzat. Excelente: budinca de paste, orezul cu lapte, pateurile cu crema de vanilie, crema de zahar ars!!! Un alt plus anul acesta a fost pranzul. Pranzul se servea in sistem fisa cont, un meniu fff bogat, farfuriile decorate cu gust: ciorbe (de fasole cu afumatura, de peste, de pui cu taitei, a la grec, de burta, etc), saramura de pui cu mamaliguta, diferite variante de salate, peste, pui... super garnitura de cartofi cu smantana si verdeata... etc. Meniul si bucatarul cred ca au fost schimbati de anul trecut sau cel putin... stilizati. Masa de pranz a costat 100 ron/camera si va spun ca idee de calcul ca intra in acest pret: 2 ciorbe, paine, 2 felul 2 cu garnituri, 1 apa minerala la 750 ml si poate o palinca la aperitiv... desert oircum nu mai putea desi erau vreo 3-4 deserturi care meritau: clatitele cu ciocolata, fructe si frisca sau inghetata, panacota cu sos de fructe de padure, tortul casei, etc. Eu nu am putut, dar sora mea care a stat la alt hotel, a servit pranzul la noi la hotel si spunea ca desertul cu clatite este cu mult peste asteptari!!!

Nu am ce sa reprosez privind cazarea si modul de cazare. Intr-un hotel plin in care clientii stau la plaja pana la 12 si 5 in ziua de check out, in conditiile in care hotelul este fully booked, ce pretentie ai de la gazde? sa le faca educatie???!! Fetele de la receptie vorbeau cu foarte mult calm si le explica pe rand conditiile si modul de cazare. Cazarea incepea la ora 14, dar incercau pe cat posibil, daca aveai si copil, sa te cazeze pe tine primul. Camera: curata, aspirata, aer condtionat, cearceafuri schimbate la 2-3 zile.

Minusuri: nu am putut face fata tzantarilor. Am avut de acasa aparat cu pastile si nu a facut fata. Recomand niste plase de tzantari, aparate de camera, sterilizarea zonei, etc. Un alt minus, problema sezlongurilor. Hotelul a dat-o in bara la acest capitol. A pus sezlonguri frumoase de jur imprejurul piscinei, iar in afara piscinei, in fata marii, erau niste sezlonguri albe, fara umbrelute, ca un fel de rest de la mancare, ca sa formulez stilistic, unde toti romanii se inghesuiau sa ocupe un sezlong. pe partea dreapta a hotelului, langa salvamar erau cele cu plata... dar exista o parte paralela cu piscina, tot pe dreapta unde locul este gol. Acela poate fi umplut cu sezlonguri. Acum, saparat de hotel, cu 1- 2 zile inainte sa venim noi, era plin de alge, dar in prima noapte am auzit tractoarele care au adunat, carat, etc. toate algele. Era curat. Dar, repet, romanul este needucat. In maxim 3 ore, erau hartii pe plaja, peturi de bere in apa, etc. Ar trebui instaurata polita plajei, ca la roman pana nu il arzi la buzunar, nu se potoleste. Cat despre mare, este Marea Neagra, are un anumit tip de apa, culoare, miros, nu mai comparati cu alte mari, pentru ca ea este Cenusareasa marilor din partea asta a lumii, unica si frumoasa in felul ei!!!

Trimis de Elsa76 in 03.09.13 11:03:53
Validat / Publicat: 03.09.13 12:21:09

VIZUALIZĂRI: 3217 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Elsa76); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.09.13 11:22:00]

Acest articol este al treilea set de impresii scrise de către acest autor despre această destinație.

AmFostAcolo sprijină și încurajează astfel de "actualizări", considerându-le benefice pentru evidențierea evoluției în timp a calității serviciilor și condițiilor oferite etc.

Cum însă Regulamentul nu admite 3 sau mai multe seturi de impresii CU NOTE din partea aceluiași autor (vezi punctul B. 10) - articolul inițial va fi republicat FĂRĂ NOTE (ptr a respecta regula "maxim 2 seturi de evaluări ale unei destinații de cazare din partea aceluiași "evaluator").

Elsa76AUTOR REVIEW
    [03.09.13 14:16:11]