ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.09.2009

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Grecia 2007

"Siko Heropse Syrtaki"

Am plecat prin agentie, prima data in Grecia. Hotelul nu este de 3 stele. Micul dejun este foarte saracacios, camerele destul de mici, sala de mese imi aducea aminte de o sala de gradinita si mai ales intunecata, pana la palja erau cam 5 minute de mers, plaja cu nisip dar in apa foarte multi bolovani, intrai in apa si cam 5 metrii iti rupeai picioarele dar apoi dadeai si de nisip. Aceasta zona este curata, cu magazine gen mega-image, in apropiere de Haniotti, statiune pe care de altfel am si vizitat-o.

Excursiile optionale sunt mult mai ieftine prin agentiile locale.

Cum se lasa sera era foarte liniste, apropae ca aveai impresia ca nu e nimeni.

Transferul de la aeroport a durat cam 90 min, pentru ca agentia a lasat turistii in ordinea hotelurilor de pe traseu. Destul de obositor si pierdere de timp.

Recomand inchirierea unei masini.

Recomand statiunea Haniotti. Langa statiune se afla si un hipermarket cu preturi foarte bune.

Recomand croaziera pe mare, cu o corabie, cu masa inclusa, in diverse zone f frumoase cu vestigii, scufundari

NOTA WEBMASTERLa distanta de 1 an, autoarea a mai scris un reveiw despre aceasta vacanta, pe care-l voi reproduce mai jos:

Hotel, statiune vs sentimente fata de Grecia

Caldura si culorile peisajelor pe care le-am intalnit odata ce am coborat din avion ne-au facut sa stergem amintirea unui hotel total in dezacord cu ceea ce ne doream... Voi aloca cateva randuri totusi: am plecat prin agentie. De la aeroportul Salonic pana in statiunea Polichrono am avut un drum foarte obositor cu autocarul pentru ca au lasat toti turistii ce erau cazati in apropierea aeroportului, ne-am intors pe fiecare brat si tot asa cam 2 ore... nu mai specific faptul ca Blue air a avut intarziere 2 ore in Bucuresti... in sfarsit... seara am ajuns. Ne-am cazat, Hotel Sun, 2 stele mai mult ca sigur, cu mic dejun inclus. Camerele foarte mici, micul dejun foarte lugubru, la piscina hotelului scria in romana: nu va faceti nevoile in apa!

Polichrono este o statiune foarte mica, pare un mic orasel, dezvoltat ulterior ca statiune, habar nu am... cu plaja foarte ingusta, liniste, nu am intrat in apa marii decat o data pentru ca de la malul marii cam 5 m inaintand inspre larg sunt numai bolovani in apa!!!

noroc ca statiunea urmatoare Haniotti ne-a salvat vacanta, plecam acolo pentru ceea ce statiunea Polichrono nu ne putea oferi...

dar acestea sunt doar situatii inerente cand nu ai informatia la timp si sa alegi hotelul cf banilor achitati.....

restul: peisajele, muzica, atmosfera, soarele arzator ......raman in sufletul meu si mereu voi iubi Grecia!

Trimis de catahappy in 26.09.09 12:11:14
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3971 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catahappy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 meduza foarte neplacuta.pacat de apa foarte cristalina.Aici e prima escala in croaziera pe mare.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[26.09.09 17:38:45]

Hotelul Sun din Polichrono exista deja pe site, am mutat impresiile si fotografiile aici. Intre timp, fata de cand ai fost tu, a pierdut o stea

Cristian_h* CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [11.12.09 22:07:10]

daca va place syrtaki

webmasterXY*
    [11.12.09 23:52:13]

Cristian ne reaminteste de Grecia prin aceste ritmuri.

Cristian_h*
    Alte impresii din această RUBRICĂSun Hotel: