ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.09.2009

Sub orice critică
Către satisfăcător

ARTICOL ARHIVAT

Hotel Aloe, Thassos, Skala Potamia, Grecia

Salut tuturor carora le place Grecia, Insula Thassos, Skala Potamia. As vrea sa va spun cateva cuvinte legate de sejurul meu petrecut la Hotel Aloe. Agentia cu care am plecat este Christian Tour in care am avut foarte mare incredere inaintea plecarii dar m-au si dezamagit. Am sa incerc sa va dau cateva informatii inainte de a face aceasta alegere Hotel Aloe:

- Hotelul cuprinde 2 corpuri, unul de aproximativ 3***(corpul nou) si altul clasificat la 3 paianjeni :-p (corpul vechi) ce cuprinde 8 camere, fiecare etaj are 4 camere si o chicineta (un fel de)

- camerele din corpul vechi nu au in dotare aer conditionat, baia este prevazuta cu o cadita mica iar in timpul dusului poti face o piscina daca vrei... , mobilier foarte vechi, pereti cu unele crapaturi si zugraveala veche, nu lipsesc prietenii nostrii paianjenii dar sunt buni ca va scapa de tantari, frigider foarte mic in care incap poate 3 beri, un unt si cateva fructe, paturile sunt separate, nu exista pat matrimonial

- camerele din corpul mai nou au toate dotarile prezentate in oferta agentiei dar pretul este acelasi cu cel al camerelor din corpul vechi, deci trageti si voi concluzia si vedeti daca vi se pare corect.

- nu exista receptie, nu aveti cu cine sa vorbiti poate decat cu femeile de servici daca stiti greaca

- In oferta lui Christian Tour sunt postate pozele cu camerele din aripa noua, repartizarea pe camere nu a fost facuta de hotel asa cum ni s-a spus ci de catre agentie, au stiut in ce camera vom sta inca din bucuresti si am aflat abia in autocar cand deja eram in grecia

- Unii romani care au fost cu noi in autocar au avut norocul sa fie cazati in aripa noua iar restul in aripa veche tinand cont ca am platit aceeasi bani (aripa veche apartine agentiei Cht Tour) cand trebuia sa avem aceleasi conditii.

- Privelistea si locurile fac toti banii dar nu putem fi tratati in acest fel de aceasta agentie, aveti foarte mare grija cand o sa va luati un astfel de sejur cu aceasta agentie in acest Hotel Aloe, Thassos

- Sunt total dezamagit ca am facut aceasta alegere, si revoltat totodata ca nimeni nu face nimic sa imbunatateasca ceva la acest Hotel Aloe, aveti grija sa nu va stricati sejurul sau luna de miere cum si-au stricat-o alti romani cu care ne-am intalnit acolo.

PS: detin multe poze cu Hotelul Aloe (aripa veche+aripa noua)

Trimis de john69 in 25.09.09 22:10:49
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 6360 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (john69); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

mirelab
[25.09.09 22:53:27]

John, fara sa intorc cutitul in rana lasata de vacanta nereusita... dar un alt user ne-a povestit inca din vara de tratamentul care il primesc romanii la acest hotel (probabil prin contractul care il au cu agentiile de turism romanesti), asa ca pe viitor un pic mai multa informare te va tine departe de astfel de experinte.

In masura posibilitatilor, incearca Thassos si pe cont propriu... o sa ai senzatia ca ai ajuns pe alta insula (pozitiv vb).

Vacante cat mai placute!!

john69
Alte impresii din această RUBRICĂAloe Rooms and Studios: