ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2013
ÎNSCRIS: 01.06.10
JUL-2013
2 AD. + 2 COPII -- v: 10-15

Inspiratie 'All In White'

Iata ca dupa o iarna lunga si o primavara capricioasa a venit si vara vacantelor. Si anul acesta ne-am propus sa o petrecem din nou pe litoralul turcesc. Turcia aceasta minunata destinatie turistica care in ultimii 10 ani a reusit sa iasa din pluton ajungand potrivit Organizatiei Mondiale a Turismului la un total de aproape 36 milioane de turisti pe un onorant loc 6 mondial... vezi aici.

Optiunea noastra a fost Belek si hotelul Limak Atlantis de Luxe. Am ales acest resort pentru ca stiam ca in Belek sunt foarte bune resorturi, concurenta dintre ele ridicand calitatea serviciilor, transfer scurt, plaja cu nisip si nu in ultimul rand prin gradul inalt de recomandari pozitive ale intregului lant Limak. Echipa a inclus trei familii noi am avut 14zile celelalte doua 10 respectiv 7zile sejur, cu varste cuprinse intre 2si 44 ani.

Dupa un zbor placut ajunsi in Antalya am gasit cu usurinta la iesirea din aerogara ghiseul tour operatorului care ne a indrumat spre autocarul cu care urma sa facem transferul. Dupa circa 40 de minute eram la intrarea in resort care se afla pe bulevardul principal din Belek avand alte resorturi in vecinatate imediata precum Cornelia de Luxe, Papillon Ayscha si imediat dupa Gloria Verde distanta de centrul Belek cca. 3km. Am intrat in arealul resortului pe o alee strajuita de palmieri, bananieri si dupa vreo 4-500metri am ajuns in fata corpului principal unde se gaseste receptia. Resortul este compus din trei corpuri de cladire fiecare cu 5-6 nivele inconjurate de gradini unde vegetatia a juns in cei 10 ani de cand dateaza constructia la maturitateBagajele ne-au fost luate de un baiat tanar si duse la receptie direct de la autocar. Holul de intrare spatios, marmura neagra cu insertii de culoare alba in forma de stea un pult lung unde ne asteptau zambitori vreo patru angajati. Formalitatile au durat foarte putin abia am avut ragaz pentru a bea un fresh si gusta din dulciurile traditionale aflate pe o masa ornamentala. Etaj 3 sea view corpul 1 suna bine, pana la lift am admirat dotarile din Lobby decoratiunile, mobilierul fiind in negru, violet lumini led violete camuflate in canturile treptelor si pe tavan tot acest hol lung fiind incadrat de pereti din sticla dupa care se zarea doua gradini exotice in stil asiatic.

Camera: Am avut suite family de la intrare pana la terasa am numarat 16 pasi plus trei trepte care coborau spre o incapere mai mica despartita de un zid de cca 1metru inaltime unde se gasea un pat extensibil, minibarul un fotoliu si o masa joasa. Mai exista un tip de suite care in loc de dotarile enumerate are jacuzzi. Totul stralucea de curatenie am uitat sa va spun un criteriu important la alegerea hotelului a carei rezervare am facut-o la inceput de decembrie a fost pentru ca hotelul a fost proaspat renovat.

Camera principala: mocheta de buna calitate trei dulapuri foarte incapatoare, masa de birou, pat matrimonial urias, masa cu oglinda pentru doamne. Spatiul fiind mare erau incadrate in perete doua LCD-uri de 81 cm. spre bucuria copiilor, marginea de sus fiind luminata discret de led violet. Programe romanesti TVR international si Pro TV. Mini bar bere Efes, coca cola, fanta, nectar, apa, chips-ur etc. Baia: Foarte incapatoare faianta si gresie de calitate vreau sa spun ca este primul resort din Turcia unde am vazut lucrare de profesionisti, nici o imperfectiune nu degeaba holdingul Limak este in primul rand unul dintre cei mai mari antreprenori in domeniul constructiilor (autostrazi, hidrocentrale, locuinte) din Turcia, si asta se vede in tot resortul de la piscine terasate pana la arhitectura complexului. Halat de baie papuci de casa, prosoape de diferite marimi, sapun si sampon de buna calitate. Terasa de. a dreptul uriasa si privelistea erau cireasa de pe tort, la doua etaje sub noi se intindea terasa restaurantului dupa care sireagul de piscine o portiune verde dupa care marea imensa, coroana palmierilor aflati in fata acesteia dadeau o panorama cum oricine si ar dori in vacanta. Prietenii nostri au avut o pereche camera la etajul 5 priveliste spre mare si spre impozantul Gloria Verde si o parte din gradini interesant ferestre mari pe pereti separati. Cealalta familie in corpul 2, camera spatioasa cu pat extensibi, l pentru bebe s-a mai adus un pat cu plasa. Pe jos aveau laminat in rest acelasi mobilier, terasa superba cu vedere spre piscinele interioare si gradina asiatica strabatuta de canale peste acestea podulete din lemn care faceau legatura cu mai multe insulite unde se aflau mese si fotolii din polyratan precum si balansoare. Noaptea totul era luminat feeric.

Restaurante si baruri. Restaurantul principal compus din trei saloane: Pinea, Acvarium, si Lolipop pentru cei mici. iFoarte aerisit nici nu te gandea ca aici pot lua loc pana la 1000 de persoane, din salon se putea iesi pe doua terase una se intindea spre mare iar pe partea opusa alta care avea vedere spre piscine si gradinile interioare... Terasele erau deschise doar la micul dejun si cina. Restaurantul de la piscina de asemenea cu o capacitate mare deschis intre 11.30-15.30 aici predominau snack, salate, fructe bauturile erau servite de personal. Poseidon sau restauranul terasa de pe plaja aici era lumea copiilor: cartofi prajiti cu hot dog, hamburger, kebab, aripioare, nuggets etc. la capitolul acesta as mai trece si" pavilionul lui Fatima" cum i spunem in fiecare an femeii muncitoare ce sta langa plita incinsa si framanta delicioasele placinte numite gözleme cu diferite umpluturi, branza, carne, spanac sau simple cu zahar si scortisoara. Aici pentru mai rapida servire erau chiar doua Fatima intre 11-16.

Gastronomia: Ce s-ar putea spune paleta foarte divesificata totul proaspat si gustos, se putea alege de la coltul turcesc, chinezesc, italian, indian in permanenta minim cinci tipuri de peste la gratar, pui, miel, prepelita, curcan la rotisor. Ciorbe 3-4 tipuri primul restaurant unde au avut ciorba de burta. Nu mai insist ma rog cum terbuie sa arate un ultra all incl.

Restaurante a la carte erau sapte la numar: mexican singurul la care am avut timp sa mergem, elegant, delicios Taco, friptura de vita picanta, fajitas si cele mai bune cotlete de miel nota 10+. Indian tandori, pescaresc-Poseidon pe o terasa deasupra marii, Italian, otoman, japonez, sushi &co, chinezesc. Interesant era ca restaurantul indian si chinezesc tot a doua zi cand a la carte era inchis bucatarii se mutau in restaurantul principal unde aveau show cookingul lor si pregateau preparatele specifice. Bucataria indian, chinezeazsca si cea japoneza era condusa de maestri bucatari chiar din aceste tari.

Patiseria aflata la nivelul piscinelor principale era o adevarata fabrica de prajituri, torturi, saleuri, crepes si alte baclavale aici se lucra la foc continuu tabletele cu bunatati erau puse intr. o vitrina frigorifica de unde se puteau alege erau servite de personal. Pentru o mai buna intelegere am numarat de curiozitate si erau 46 de produse in acelasi timp la dispozitie!! Langa patiserie era si un spatiu unde se servea inghetata, 7-8 sorturi plus 2 in pahare de plastic cred ca incepea pe la 10 dimineata si serveau pana la masa de seara. Inghetata se mai servea la snack barul de pe plaja precum si in restaurantul principal la masa de seara.

Barurile: Lobby bar in incinta foarte sic ultamodern bauturi internationale la liber5-6 tipuri de whisky: Johny Walker, Ballantines, Jim Beam, J&B etc vodka Absolut, tequila, Mariachi, Olmeca ,,Havana Club, Dry Gin, Garrone. Baietii de la bar faceau si super coktail-uri preferatul nostru cu inghetata de pepene, havana club si lchior de portocale era irezistibil. Cafea marca nescafe. O oferta mai mult decat satisfacatoare de preparate specifice si aici as sublinia calitatea fata de barul de la piscina unde din cauza cererii mai mari se facea rabat la calitate.

Piscine si spatiul de plaja: exista doua spatii cu piscine unul in interior cu un mic aqua parc, cascade, aici sunt trei sau patru piscine de diferite marimi care comunica prin canale cu gradina asiatica. Aceasta parte este mult mai linistita se poate sta la plaja atat in jurul piscinei cat si pe iarba umbra suficienta. A doua si as spune ceea principala are o suprafata mult mai mare este construita in trepte in partea superioara este bazinul principal de dimensiuni cca 70x40metri, din care mai deviaza pe fiecare parte alte bazine cum ar fii cel panoramic cu hidromasaj sau cel care in mijloc are o insula artificiala. Se poate urca pe niste trepte de unde pornesc mai multe topogane unele camuflate in constructie care coboara pe terasa unde se afla a doua insiruire de bazine toate avand adancimea de 1.40m. Sezlongurile sunt pe tot arealul fiind unul din putinele hoteluri unde nu aveai grija dimineata sa ocupi sezlong gaseai ceva liber la orice ora. Prosoapele de plaja se schimbau zilnic nefiind nevoie de card sau altceva asadar o grija in minus. Un alt aspect ok, prima data cand la un hotel all, incl. nu mai era binecunoscuta si periculoasa bratara din plastic care aproape in fiecare an lasa cate o amintire dueroasa mai ales la copii aici lipsea. La plaja se serveau de personal cafea, sucuri gama coca cola, naturale precum si fructe aranjate intre cuburi de gheata... Din loc in loc se gaseau chiar si la intrare pe plaja cu nisip frigidere cu apa la jumatate sau la pahar sigilate, sucuri, si binecunscutul Ayran bautura traditionala turceasca foarte racoritoare din iaurt, sare si apa. Dupa piscine urma o zona verde multi copaci, pini, palmieri foarte umbroasa locuri de joaca pentru cei mici sezlonguri pentru cei ce nu suportau arsita dupa care urma plaja.

Plaja si marea: Plaja era 100% nisip lata doar la intrare in mare un brau de nici un metru de pietricele dar asta nu era pe toate lugimea care erau scoase de valurile marii. Marea un pic tulbure din cauza nisipului dar altfel tare curata. Atat apa din mare cat si piscinele au avut o temperatura ideala de cca. 26-27 grade pot spune ca am avut mare noroc si cu tempretura in cele doua saptamani am avut temperaturi de maxim 34 grade ceea ce este neobisnuit pentru aceasta zona si perioada. Pe plaja te puteai plimba in voie distante foarte mari atat in dreapta cat si in stanga lantul de hoteluri si plajele acestora se intindeau pe kilometri. parasolare chiar si la locul de joaca pentru cei mici aflat de asemenea pe plaja. Se putea inota pana la 500 de metri limita geamandurilor. Sporturile de apa foarte prezente; jetski, tot felul de obiecte gonflabile ce erau trase dupa ambarcatiuni, parasailing etc. Preturi piperate ca doar e Belek. imediat dupa plaja erau insiruite mai multe uriase baldachine unde pentru o taxa puteai sa fii"Sultan pentru o zii"aveai tot timpul la dispozitie un ospatar care se ocupa strict de aceasta zona. erau foarte frumos aranjate cu paturi, fotolii o masuta iar in fata lor mai multe sezlongur totul de un alb imaculati. De asemenea erai servit cu mancare si bauturi, erai scutit si de efortul de a merge la restaurant.

Animatie si entertrainment: Aici a fost ceva inedit si modern. Echipa de animatie reuseau mai bine de 18 ore sa tina buna dispozitie a turistilor fara a fii catusi de putin agasanti sau obraznici. Pe langa programul obisnuit; aerobic in apa, zumba, darts tir cu arcul sau pusca cu aer, polo, boccia, volei etc. se organizau periodic jocuri de vara topogane si parcour acvatic atat la piscina cat si la mare nu lipseau nici acele uriase baloane, globe riding in care se intra si se rostogoleau pe suprafata apei. Mini spectacole chiar si la orele 14-15, Seara amfiteatrul era punctul cel mai flerbinte multe show-uri excelente realizate de trupa de animatie precum si de trupe internationale; turcesti, africane, rusesti etc. Dupa spectacole turisti erau invitati int-un loc special pe pajistea de langa plaja unde se desfasurau adevarate show-uri de muzica, lasere si efecte speciale aici era amenajat de fiecare data un alt show pe diferite teme: retroparty, latino, club etc. totul intr-un cadru feeric cu baruri mobile, animatoare, muzica buna si tot ce tine de o petecere cum numai in vacante se poate. Toate show-urile erau organizate si decorate de firme profesioniste care veneau cu rechizitele in camioane si toata ziua amenajau cadrul pentru seara, dupa ce se termina in jur de 1-2 noaptea totul pana dimineata disparea iar spatiul era din nou liber pentru activitatile de peste zii.

All in White a fost tema speciala pentro o seara superba care a inlocuit seara de gala cum o cunoscusem la alte hoteluri. Toti turistii au fost rugati pentru aceasta seara sa si aleaga o tinuta de culoare alba, multe baloane decoratiuni scaune, mese totul mascat in alb anuntau o seara speciala. Masa festiva a fost speciala cu preparate incantatoare prin gust, culoare si aranjament ,,dupa care pe platoul din fata piscinelor principale au fost aranjate mese in semicerc in numar foarte mare in fata acestora pe insula s. a montat o scena imensa cum doar la marile concerte se poate vedea iar apoi a inceput un spectacol mirific de muzica, dans, lasere, si lumini pe niste panouri uriase LED erau prezentate diferite secvente din istoricul hotelului dupa care tema spectacolului Night Flight -O transpunere a unui show ce se desfasoara in Istanbul, Moscova, Rio, Amsterdam respectiv Ibiza sub aceasta titulatura. A fost foarte bine regizat cu solisti si dansatori profesionisti, mi-a placut samba, costumele si muzica braziliana o adevarata fiesta dar si belly dance propus de dansatoarea din Turcia a fost la inaltime. Un spectacol ce a tinut in jur de 3ore. Sa nu uitam si decoratiunile superbe sculpturi in gheata ce erau luminate intr-un verde care erau expuse in jurul piscinei in numar de peste 30 infatisand figurine de animale sau plante. Spectacolul pirotehnic, artificiile a fost pe cerul Mediteraneei deasemenea impresionant. O seara frumoasa care ne-a impresionat prin eleganta, calitate si modernism a fost de departe cel mai frumos spectacol vazut pe riviera turceasca.

Servicii si curatenie: O permanenta preocupare pentru turisti orice mica sesizare era imediat luata in seama. Placut ne a impresionat urmatorul episod. Fiica noastra mica a contactat o otita medie (prea multe scufundar) am apelat la doctorul hotelului care a tratat ambulatoriu ne-a dat medicamentele necesare totul foarte simplu si eficient in doua zile micuta era din nou in apa (sub apa) dar cu dopuri protectoare pentru urechi. Asigurarea a prins bine de date asta costul pentru interventie si medicatie au fost de 110€. Seara a venit si surpriza placuta, la usa s-a prezentat un angajat cu un platou de fructe frumos ornate si dulciuri, un plic din partea managerului care isi exprima regretul pentru suferinta micutei si isi arata disponibilitatea in cazul in care am avea nevoie de ajutor si urari de insanatosire. Pe noi ne-a sensibilizat gestul si atentia acordata.

O mare atentie se acorda si sunt urmarite recomandarile de pe forumurile de turism in ultimele zile ne-au fost inmanati fluturasi pentru recomandari sau sugestii. La receptie la loc de cinste era diploma de merit acordata anul trecut de tripadvisor, chiar si anul acesta un meritoriu loc patru intre hotelurile din Belek spune multe. Curatenie hotel, camere, piscine, plaja exemplara, nimic de reprosat.

Mini club si masa pentru cei mici - Intrucat prietenii nostri erau insotiti de doi copii de 2 respectiv 4 ani am avut ocazia sa vizitam si noi spatiile aferente acestora-Mini club spatiu generos copiii erau de la 10 pana la ora 17 in grija personalului in numar de 7 care vorbeau cu copiii in engleza, germana sau rusa foarte multe activitati interesante aveau si un minirestaurant acolo, o piscina acoperita spatii de joaca cu trambuline, si saltele, topogane gonflabile. O minisala de cinema cu video proiector precum si diferite jucarii intregeau miniclubul. Copii sub 5 ani aveau pe intregul areal al resortului mai multe spatii de joaca precum si trei piscine cu mini topogane langa cele doua zone cu piscine.

Gastronomia: cum am mai spus din salonul acvarium se patrundea in restaurantul Lolipop aici era totul pe masura celor mici de la spender pentru cereale pana la canile cu lapte pentru bebelusi lapte praf, gris, biscuiti toate marca Nestle, In coltul acesta mai era un blender pentru fructe, cuptor cu microunde precum si un frigider cu mancare sau fructe pasierate la borcan marca Hipp. un meniu variat chiar si pentru juniori.

Spa, Shooping. si obiective in afara resortului: La parter se gaseau mai multe magazine. bijuterii, boutiq-uri cu textile, souvenir, frizerie, bowling, sala de jocuri. In aripa invecinata centrul Spa, sauna, hamam, cosmetica precum si o mare piscina interioara care comunica cu sistemul de piscine din gradina asiatica. Spre Belek Citty centrul comercial se putea ajunge pe jos pe Turizm Cd. bulevardul principal care trecea prin fata mai multor resorturi, practic nu era spatiul gol spre partea dinspre mare iar vis a vis erau cateva hoteluri de trei, patru stele mai mult pentru autohtoni, terase si cartiere de vile. Un tractoras cu vagonete asigura transportulde asemenea din fata hotelului pentru 1€ de regula mai ales seara erau aglomerate. Taxi de la 5-6 persoane se platea 6€ acelasi pret cat si pentru trenulet si erai in 5minute in centru. Minibus aveau orarul afisat circula pe toata riviera preturi bune. Antalya 4€ la fel si Side, Alanya cca. 7€Am avut si timp pentru mai multe iesiri in Belek precum si o excursie de o zii in Antalya unde pe Lara Beach am vizitat o expozitie de sculpturi in nisip tema acesui parc cu peste 40 de lucrari era "Imperiile"

Nationalitati prezente in hotel: Nici o grupa nu predomina era un echilibru totusi grupurile mai numeroase proveneau din Belgia, Olanda, Germania multi englezi ce mi. a atras atentia acestia erau axati pe Egee dar se pare ca migreaza si ei spre Antalya. Turci de sigur dar multi traiau in tarile vestice. cehi, polonezi, rusi in numar relativ mic in comparatie cu alte hoteluri unde am mai fost. Romani de asemenea in numar mediu cred ca maxim 10-15 camere din totalul de 477 erau ocupate pe perioada. Marea majoritate cu sejur de 7 zile cum au fost si prietenii nostri, carora le-a parut rau la plecare parca au fost acolo doar intr-un weekend. Este o diferenta cazul nostru de nici 150€pe persoana pentru o saptamana in plus. una saptamana este putin pentru cei ce calatoresc cu avionul in doua ore ce sa mai spun cine calatoreste cu masina 4-5 zile dus intors. Primele 2-3 zile te obisnuesti cu resortul stai si tu 2-3 zile mai relaxat si deja te gandesti ca maine am plecat. Nu ai timp chiar de nimic sa nu mai spun de o mica excursie sau de o plimbare in Belek sau Antalya

Wi fi: Daca in alte hoteluri aveam retea doar in Lobby sau cel mult in camera aici tehnologia noua e la ea acasa, pe toata suprafata resortului chiar si pe plaja am avut semnal excelent. Si cu toate ca foarte multi erau "la sursa"semnalul nu scadea, unii chiar exagerau isi luau tableta cu ei si la masa si se uitau pe post de televizor altii care nu ajunsesera inca la varsta de doi ani manuiau ecranul touch din carucior, doamne ce timpuri!

Gradinile si spatiul verde: Fiind un hotel in deplina maturitate si acestea erau la apogeu, corpurile hotelului fiind deasemenea zugravite in verde predominant nici nu ieseau in evidenta din marea de vegetatie, aleei cu palmieri, ficusi sau bananieri, iarba precum un covor verde. Gradina in stil feng shui predomina apa si plantele era legata cu mici podete din lemn la capatul acestore insulite pe care isi aveau locul balansoare sau diverse garnituri de gradina din poliratan. O colt linistit unde se auzea doar sunetul apei un loc de relaxare absolut.

Ne-am simtit excelent la Atlantis dar conform principiului nostru de a nu vizita de doua ori acelasi hotel ne vom abate putin si viitorul concediu, ce copiii nici nu concep altceva in afara de Turcia il vom incerca tot intr-un hotel al lantului Limak, in Lara sau Kiris sa speram.

Intrucat o parte dintre noi am rezervat acest sejur prin AFA, as dori sa multumesc si team-ului pentru promptitudine si seriozitate.

Sa aveti parte de concedii placute in destinatiile dorite.

Trimis de claudiu 71 in 29.08.13 20:26:55
Validat / Publicat: 29.08.13 23:17:45

VIZUALIZĂRI: 4188 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (claudiu 71); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Piscinele terasate din parcul principal
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 74.25 EUR pe cameră

vaio
    [31.08.13 16:55:31]

@claudiu 71: Buna

Am si eu o intrebare. De unde ati luat bilete de 14 nopti la 3100 euro 2 adulti si 2 copii. Ca nu am reusit sa luam 14 nopti la pretul asta. Am luat 11 nopti si nu la un hotel asa bun ca Limak. Multumesc

[01.09.13 18:04:27]

@vaio: Buna.

1. Sejurul l-am rezervat inca de la inceput de decembrie am prins xxl early booking, bineinteles cu asigurare in cazul ca se intampla ceva pe parcurs

2. Tour operatorul german cu care calatorim de exact 14 ani (FTI) ne mai indulceste viata cu un 5%.

3. In fiecare an alte hoteluri acorda tarife speciale familiilor cu copii trebuie urmarit acest aspect si in functie de varsta copiilor.

4. Una dintre familiile cu care am fost a facut rezervarea prin intermediul site-ului nostru (AFA), pret sensibil egal cu cel mai avantajos cautat de noi in vest, cu zbor din Cluj. La noi problema a fost ca a trebuit sa zburam din Graz si aici am economisit fata de Viena peste 200€. Acest aspect trebuie prevazut unele aeroporturi au taxe mult mai mari precum altele.

Adunate toate vezi ce suma frumusica se aduna )

Intradevar am avut un pret bun de aproximativ 55e/zii/pers. cu totul, dar am mai discutat cu alte familii din Olanda venisera la o saptamana dupa noi c-am in aceasi formula si platisera cu 2000 mai mult!

Cu cat se face mai repede rezevarea ai sanse mai mari pentru tarife reduse, mai ales pentru perioada de vara cand un last minute aici este aproape inutil,

pelerin
    [02.09.13 17:57:08]

@claudiu 71: exceptional rewiew, felicitari claudiu pe 16 sept voi fi si eu acolo practic am primit de la tine toate informatiile necesare. Multumesc, multa bafta!

[02.09.13 19:11:48]

@pelerin: Super ma bucur pentru voi. ( ( (

Astept impresiile tale si va doresc o vacanta minunata.

Insistati sa primiti camera in corpul 1 sau cel mult 2, corpul 3 e ceva mai departe.

Nu uita coktailul de melone ice de la Güner, trimite si mie un pahar.

Am incercat reteta acasa dar ceva nu se leaga. ( ( (.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [02.09.13 19:16:56]

@claudiu 71: nu se lega locatia Sigur este mai bun pe malul marii...

[02.09.13 19:36:15]

@Andox: master amigo, ai dreptate ar trebui incercat cu lapte de capra de munte. Chestia e ca am incercat la un gratar cu prietenii sa-i surprind si cu un mojito si a iesit ceva dubios. Menta am gasit-o in gradina... are ceva daca e salbatica? In rest ingredientele au fost clasice.

MCM
    [02.09.13 21:16:07]

@claudiu 71: vad ca lantul Limak nu se dezminte. Intr-adevar WiFi atat la Atlantis cat si la Arcadia avea acoperire mare (inclusiv intr-o portiune de plaja), avand o multitudine de retele. Iar echipa care asigura animatia este, dupa parerea mea, una dintre cele mai bune pe care am vazut-o - Martin fiind sufletul petrecerii.

Din ciclul "timpurile pe care le traim":

"Azi mi-a picat netu' si a trebuit sa-mi petrec ceva timp cu membrii familiei mele. Par oameni de treaba" )

[03.09.13 21:24:55]

@MCM: Bun si teribil de actual.

Nume precum "Browser, Dotcom sau Smiley"vor deveni un trend.

Adaug o fotografie cu Martin, merita omul sa intre la "vedete"

MCM
    [03.09.13 22:33:38]

@claudiu 71:

merita omul sa intre la "vedete"

ai perfecta dreptate, este un maestru. Nu stiu daca ai vazut, dar si eu am postat o poza cu el (P75 de la rw despre Limak Arcadia), iar celebrul de acum "mafrend" care este folosit de catre mine si de catre unii dintre colegii nostri de site, de la el vine. )

Astept sa fie validate fotos

ioanagrig
    [07.03.14 23:32:45]

@claudiu 71: Buna Claudiu, am inteles ca voi ati fost in concediu prin AFA. Te rog sa imi spui si mie daca a fost totul in ordine cu agentia. Eu nu am auzit pana acum de ei ca si agentie, ci doar site de impresii si de aceea sunt un pic sceptica, mai ales ca au si cele mai mici preturi. Daca poti sa imi dai un feedback iti multumesc mult.

[08.03.14 19:21:00]

@ioanagrig: " La Multi Ani"

Imi permit sa-ti spun cred ca nickname este conform cu realitatea .

Dupa cum scrie pe pagina principala membrii site-ului beneficiaza de oferte privilegiate pentru unele destinatii si se pare ca asa si este.

Noi am fost un grup de trei familii, iar o parte am folosit pentru prima data serviciile AFA si ale tour operatorilor colaboratori. Totul a functionat excelent nu am chiar nici o problema de semnalat iar pretul cu toate ca sejurul a fost rezervat undeva pe la mijloc de aprilie a fost "hammer"2 adulti doi copii: unul de 4 ani celalalt sub 2 pe la 2100€ cu avion+transfer+all incl. in plin sezon, saptamana doua din iulie in Belek.

Sper ca in mare te. am lamurit cu privire la experienta noastra.

O zii buna!

ioanagrig
    [09.03.14 11:42:10]

@claudiu 71: Multumesc foarte mult pentru lamuriri. Si pt urare. intradevar nickname e numele meu. Zi buna.

claudiu 71, ioanagrig, MCM, pelerin, vaio
    Alte impresii din această RUBRICĂLimak Atlantis De Luxe Hotel&Resort: