ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2013
DIN: Ramnicu Valcea
ÎNSCRIS: 20.08.13
JUL-2013

Foarte frumos - nimic de reprosat

Am ajuns la hotel la ora 12, am parcat masina si ne-am cazat. Cateva dificultati de comunicare deoarece am nimerit pe tura unei receptionere care nu stia engleza aproape deloc (ca si baiatul care cara bagajele, sau se prefaceau in asteptarea unei "atentii"). Spuneau ca stiu doar germana si rusa. Hotelul este foarte intins, are multe corpuri dar toate sunt asezate in asa fel incat sa nu fii departe de nici unul din baruri, sala de mese sau piscina. Camera este mare, paturi foarte mari. Curatenia se facea zilnic, prosoapele s-au schimbat de doua ori.

Piscinele sunt foarte frumoase, curatate in fiecare zi, apa nu era chiar atat de rece cand am fost noi (copilul statea cate o ora numai in piscina). Se organizau sporturi in piscina impreuna cu animatorii. Barul de langa piscina foarte frumos amenajat, se serveau sandviciuri si hot-dog foarte bune. Animatorii (in ciuda faptului ca intr-adevar nu comunicau si in romana) au fost foarte antrenanti si chiar faceau spectacole frumoase la care nu era neaparat nevoie sa intelegi limba. In unele seri am ramas la hotel sa ii urmarim. A fost teatru, bingo, spectacole si cantece cu copiii, karaoke, recunoaste melodia. Noua ne-au placut.

Mancarea a fost foarte buna, multe mancaruri gatite cu sos, salate de toate felurile, legume la gratar, ciorbele foarte reusite, dulciurile variate si bune, pepene verde foarte bun si el. Bauturile alcoolice si sucurile de asemenea de oarecare calitate si nu cum ne asteptam sa fie apa chioara.

Plaja foarte aproape, curata, nisip fin, apa fara alge si cu pestisori, intrarea in apa lina, apa mica pe o distanta destul de mare si fara valuri. Foarte potrivit pentru copii mici.

Statiunea este foarte mare, nu am reusit sa o parcurgem pe toata pe jos. Ne-am plimbat decat pana in centru, multe hoteluri foarte frumoase, terase de toate felurile, cluburi, agitatie, tot ce vrei, pentru toate gusturile.

In una din zile am fost in Nessebar cu autobuzul (care a fost foarte aglomerat, de recomandat sa se mearga dimineata cat mai devreme). Un orasel-insula foarte pitoresc, cu multe biserici si ruine, cu multe taverne si tarabe. Foarte frumos de o plimbare.

Noua ne-a placut foarte mult intregul concediu si chiar recomand acest hotel, desi are 3 stele serviciile au fost foarte bune.

Trimis de Ana si Vlad in 24.08.13 20:11:03
Validat / Publicat: 25.08.13 09:43:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, Hotel Excelsior

VIZUALIZĂRI: 2156 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ana si Vlad); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera cu vedere spre strada

webmaster14 [24.08.13 20:23:52] »

@Ana si Vlad: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Ana si Vlad
Alte impresii din această RUBRICĂNessebar Beach Hotel: