ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 ani

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Titanic Deluxe, o mare dezamagire

Va scriu din mult mediatizatul resort Titanic Deluxe, nu doresc sa plictisesc pe nimeni asa ca o sa fiu scurt.

Plusuri:

Hotel nou, camere moderne, super distractie (spectacol si show-uri pentru adulti)

Minusuri:

Servicii de 2 lei, chelneri putini, obositi care nu debarasau, nu curatau si nu te serveau cu nimic, aproape tot ce doresti nu are momentan, bauturi calde la baruri dar cu multa gheata, limba engleza lipseste din dotarea angajatilor (doar putini vorbesc), mancare 9 nopti 98% la fel, prajituri, 9 nopti identice in fiecare seara, am mancat la tarte cu capsuni si piersica cat pentru 2-3 ani.

Mancare putina, ieftina, sortimente putine, multe legume la gratar, cozi la mancare, mancare pe terminate dupa doar o ora si jumatate, tavi care nu se mai completau si ramaneau goale.

Farfurii murdare, fete de masa patate.

Restaurant mic subdimensionat.

Plaja departe, programul barcilor dezastru, prima la 9 ultima la 19 seara, dupa nu poti sa mergi la mare, drumul catre mare inexistent, dar nu oricum dupa circa 1 km se opreste cu o plasa de gard si un anunt.

La piscina roiesc albinele pe langa paharele cu sucuri care zac pe mese.

La restaurantul de langa piscina (Turcesc), care in timpul zilei asigura mancarea langa piscina dupa o ora de la deschidere nu mai aveau Lahmacun, la ora 4 nu poti sa mai mananci nimic pe nicaieri, toata mancarea terminata.

Curatenia in camera din 2 in 2 si aia fara prosoape de picioare intr-o zi, fara prosoape in alta zi si asa mai departe.

Hotelul este izolat, foarte departe de magazine sau centre comerciale, (asta stiam) dar nu stiam ca nu poti pleca decat cu taxiul.

Parca toti angajatii hotelului sunt agresivi, am patit-o in 2-3 locuri, eu fiind o persoana calma si pusa pe glume.

Din 6 camere doar 2 au avut geanta de plaja cadou asa cum scrie in brosura lor de prezentare, restul pauza, sau primesc la anul.

Ca o concluzie merita evitat cu desavarsire, la banii astia poti merge in multe alte locuri.

Cea mai proasta locatie in care am fost in Turcia. Din cauza limbajului pe care trebuie sa-l folosesc pe site o sa ma abtin, dar altfel aveam multe de povestit.

PS. Trebuie neaparat sa gustati tartele cu capsuni sunt... prezente in fiecare zi, nelipsitele mele tarte, offffffffffffff

Trimis de simionres in 24.08.13 18:32:45
Validat / Publicat: 25.08.13 05:50:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Titanic Lara, Calista, Cornelia Diamond, Su Sesi, Delphin Palace, Delphin Imperial, Royal Wings

VIZUALIZĂRI: 3584 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (simionres); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 100.10 EUR pe cameră

EDUARD1 [25.08.13 14:21:52] »

salut! deja m-ai speriat! urmeaza sa mergem si noi in acest resort! treaba cu geanta de plaja nu are relevanta pentru noi insa restul ce ai scris este ingrijorator! sa inteleg ca vaporasele catre plaja circulau greu? si ca nu circula de la 07.30? plaja cum era? ai avut camera superioara sau standard? superioarele au o canapeluta langa geam si sunt mai lungi cu 1.5 m iar standard au un fotoliu langa geam si sunt mai scurte! cam asta ar fi diferenta! sa inteleg ca mancarea foarte slaba? ce poti sa ne spui de peste, fructe, bauturi alcoolice, restaurantele a la carte, spa, freshuri, etc!? diferenta mare intre ceea ce relatezi si ce a scris ramurica! resortul presupun ca era plin si poate si din cauza aglomeratiei! cam care era preponderenta nationalitatilor celor cazati in hotel! asteptam ceva mai detaliat! multumesc!

simionres [25.08.13 18:37:17] »

@EDUARD1: sa o luam pe rand, vaporasele de plaja nu circula greu, au un program din 15 in 15 minute aproximativ, doar ca seara termina pe la 19 iar dimineata incep pe la 8.45, nu stiu daca in fiecare dimineata pentru ca noi am fost doar de 3 ori si de fiecare data asa a fost. Plaja este ca in turcia, nisip nu foarte fin, intrare adanca in apa, 2 pasi si este apa la gat, la bar nu aveau gheata si bauturile erau calde. Camera a fost superioara cu canapea si o usa de intrare comuna pentru 2 camere, intri intr-un hol ce duce la doua camere.

Mancarea foarte slaba, peste in fiecare zi, ceva ieftin nu specialitati, fructe ok, proaspete si diverse, bauturile alcoolice ok daca insisti sa-ti dea ce ai cerut, de exemplu martini si nu garone, jeam beam si jb, unele mai sofisticate cu bani, berea buna cu bani (calsberg, heineken).

Restaurantele a la cart 3 la numar, de peste, turcesc si italienesc, ok in general, vinul se plateste, nu are nici un fel de vin gratis, asta la restaurant de peste.

SPA foarte ok cu unele gratuitati, adventure shower, snow room, freshuri doar intr-un singur loc la barul de la spa, si acolo o sa vezi ba ca nu au de morcov, sau de mar, etc. In alta parte nu vezi freshuri.

Resortul plin, iar daca nu stii engleza nu este o problema ca intelege toata lumea mai putin angajatii. : -)

Noi am fost un grup de 18 persoane si ne-am descurcat peste tot dar cu atentii.

Ca idee la restaurantul principal afara pe terasa este un sef de sala (are cravata neagra la gat seful de sala) este subtirel si inalt, vorbeste bine engleza, seara il gasesti, daca esti dispus sa-l atentionezi o sa fie foarte bine, bere-n gheata, frapiera pe masa, etc, este cam singurul care face aceste servicii, la barul de la scena, este un sef de sala cu mustata, mic de inaltime si saten, la fel cu atentia si se rezolva.

Grad de ocupare, romani ca la mall.

Imi cer scuze daca te-am pus pe ganduri, este primul review negativ dat unui hotel din turcia, nu este rau hotelul dar ma asteptam la DELUXE, adica ceva mai elegant, peste alte locatii din turcia.

Eu maine dimineata plec, daca te intereseaza ceva anume sa-mi spui.

Era sa uit, un tobogan cel care are o palnie in 9 zile nu a mers nici un minut, iar noi suntem fani tobogane, asta ca sa intelegi, broken sau kaput dar de reparat yok.

simionres [25.08.13 18:42:06] »

Am uitat, hotel 5 stele ai High Class All Inclusivevsi te pun sa platesti 10€ pe zi pentru sezlongurile duble de la piscina, fara nici un serviciu si departe de barul principal, doar sezlongul.

Am luat si noi sa vedem cum este, si a fost ok, pentru ca toata nebunia este pe partea cealalta a piscinei sinun lucru foarte important, poti sa muti umbrela, la sezlongurile free umbrela este infipta in pardoseala si nu o poti deplasa, asa ca te muti cu sezlongul dupa umbra, dar cum sunt 2 sezlonguri si o umbrela trebuie sa fii inventiv.

EDUARD1 [25.08.13 21:32:14] »

@simionres: multumesc de raspuns! normal ca te asteptai la ceva high class! sa inteleg de sezlongurile duble, cele albe de la piscina olimpica, erau cu bani? la mare, la plaja existau si pontoane? este mai usor sa cobori de pe ele daca intrarea in apa este abrupta! la restaurantele a la carte intrarea este gratis la fiecare dintre ele o data sau mergi la unul gratis si apoi la celelalte se plateste de fiecare data? iar camera sa inteleg ca era o parte dintr-o family room? multumesc!

simionres [26.08.13 09:24:48] »

Sezlongurile duble 10€ pe zi, la mare nu au ponton, au o platforma plutitoare dar la care ajungi doar inot, camera era parte din family room, la restaurantele a la carte ei zic ca o data este gratis, eu am rezervat la peste pentru toti, dupa care la turcesc am facut rezervarea cu alta camera pentru toti, nu am platit nimic in plus. Dar am avut o problema cu rezervarea, am rezervat cu o zi inainte la ora 8.30 adica primii, 9 persoane la turcesc si 7 persoane la italian, in ziua cand trebuia sa mergem ne-a sunat de la rezervari ca nu se mai poate la italian si ca-i muta si pe cei 7 la turcesc, motivul, au ei o aniversare si au nevoie de locuri. 5 stele deluxe...

jimmybitza [25.07.15 10:04:10] »

Salut! avand in vedere locatia (construit intr-o zona mlastinoasa cu rau si stuff...) poti te rog sa-mi spui cum sant tzantarii si insectele in special turcesti de Titanic?

sa ne inarmam serios sau nu este nevoie?

multumesc

rarbr [26.07.15 13:16:26] »

@jimmybitza -Nu sunt tantari, eu am fost intre 6 iulie si 15 iulie 2015 pentru a doua oara la acest hotel, serviciile sunt mai bune ca in 2013, diversitatea mancarii a scazut putin fata de 2013 dar una peste alta ramane un hotel foarte bun raportat la pret.

jimmybitza [28.07.15 16:40:48] »

@rarbr - multumesc.

plecam in august... ceva suplimentar de stiut inainte? sau vreun pont pozitiv/negativ ar fi de bun augur. multumesc anticipat

EDUARD1, jimmybitza, rarbr, simionres
    Alte impresii din această RUBRICĂTitanic DeLuxe Golf Hotel [Kadriye]: