ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2013
AUG-2013
cuplu ADULȚI

Către satisfăcător
Sub orice critică

Impresii despre sejurul la hotel Clas

Buna ziua. Am fost la acest hotel deoarece stiam ca este relativ nou si tocmai de aceea l-am ales. Am platit prin virament contravaloarea primei nopti de cazare (170 lei), iar in ziua sosirii, ni s-a cerut diferenta de pret. Am zis "fie". Nu mi s-a eliberat nici un bon fiscal, doar mi s-a spus daca vreau factura. Pretul la receptie, pt o "dubla"era de 190 lei, nu stiu de ce.

Camera, cu lenjerie f curata, baia curata si ea. Era si o panza de paianjen, vizibila. Patul, de o calitate proasta, scartaia infiorator. Am sunat la receptie, mi-au dat alta camera imediat. Celalalt pat, o idee mai bun... Camera era la et 6, iar wi-fi nu mergea deloc! Curatenie s-a facut a treia zi, la insistentele noastre. Doar gunoiul a fost schimbat. M. D se plateste separat, 15 lei/pers, si contine doua variante, una cu omleta, alta cu "oua ochiuri", apoi ambele cuprind cremwursti, lapte sau cafea, salam, sunca, cascaval, iaurt, branza, suc fructe, rosii, apa, ceai, paine alba feliata. Nu cereale, fructe. Cafeaua, la ibric. Au si expresso, dar numai daca mentionezi. Ciudat. Serviciul, lent, tipul de acolo, neexperimentat. In sala de mese, unde se serveste doar m. d, niciodata nu s-a aprins lumina, desi este la demi-sol. In ultimele zile am cerut bon fiscal, pe care l-am obtinut dupa 24 de ore abia, dupa insistente si banuieli.

Personalul la receptie, amabil, fara sa impresioneze. La et 6 liftul facea un zgomot deranjant (casa lui, mai precis). Pana la plaja Belona faci vreo 15 min. Hotelul are parcare maricica. Zona e relativ linistita, fara terase in jur, ci cu cateva vile, dar unii turisti stateau la taclale pana tarziu, in noapte. A fost ultimul nostru sejur pe litoralul romanesc. Plaja plina de chistoace, turistii nu respecta trierea deseurilor, sezlonguri unul langa altul, pe o plaja ne-au interzis sa deschidem umbrela pe motiv ca bate vantul si o rupe... Mancarea, la majoritatea autoservirilor, oribila si periculoasa pt sanatate, portii infime... Se profita ca Romanul nostru vine in nr mare, si calitatea lasa de dorit, inca se mai merge pe principiul "daca nu iti convine tie, sunt altii gata sa accepte ce li se ofera". Trist. Pacat. Inchei cu o intrebare: unde merge taxa pe statiune perceputa de la sute de mii de turisti, pt ca statiunea este plina de gropi, canale fara capac, faleza prost iluminata, zeci de locuri aride, unde odinioara erau spatii verzi, unde? Va las sa ghiciti. Vacante placute va doresc tuturor!

Trimis de ALI-Lilas in 23.08.13 20:46:38
Validat / Publicat: 23.08.13 22:21:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: Brasov, Sibiu, Delta, Litoral, Manastiri Moldova, Transfagarasan, Curtea de Arges, etc...

VIZUALIZĂRI: 2429 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ALI-Lilas); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.08.13 15:49:45]

@ALI-Lilas: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

• Alte impresii din această RUBRICĂClas Hotel: