ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2013
AUG-2013

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Da şi nu!!!

O sa incerc sa prezint pe scurt punctele forte si cele slabe.

Puncte forte:

- hotel nou;

- camere peste media hotelurilor din Turcia ca dimensiune;

- amplasare superba ca si peisaj;

- piscina foarte mare si apa curata;

- club kids superb - personal fff bun;

- pret sejur decent;

- mancare gustoasa (atentie: gustoasa nu neaparat variata) + fructe foarte variate si proaspete;

- curat in camere;

- relaxare maxima pe plaja;

- sezlonguri suficiente la piscina;

Puncte slabe:

- desert slab variat;

- restaurant nou dar destul de murdar din cauza serviciilor slabe (debarasare; curatenie; zona de gatit)

- receptia - DEZASTRU!!!

- ventilatia in baie defecta pe tot parcursul sejurului!!!

- suc natural de portocale/ grape - costa 2 EUR;

- intrarea in mare plina de bolovani si da... sunt arici de mare asa ca obligatoriu pantofi speciali;

- amplasarea langa un sat pescaresc/ port destul de slab dezvoltat - nu prea sunt optiuni in vecinatatea hotelului.

- barurile amplasate peste mana iar mancarea intre mese aproape inexistenta;

- entertainment - fac eforturi sa aduca de la bodrum diverse trupe dar altfel slabut (am vazut totusi o trupa de acrobati din georgia foarte foarte buna);

- personal destul de lipsit de experienta (ospatarii cu exceptia unuia la pamant); barmanii ok; cameristele- slab (eu am avut mare noroc cu o camerista foarte buna) dar marea majoritate foarte slab; receptia asa cum am spus dezastru - probabil ca ar trebui sa fie toti dati afara - engleza nimic; nu stiu sa faca o verificare a disponibilitatii camerelor - eu am mai luat o zi cu ajutorul unei fete dragute de la guest relations dar in receptie parca li se extirpasera creierii;

- curatenie pe langa piscina - acceptabil;

- curatenie in zonele auxiliare - aproape inexistenta;

- vegetatie - slabut;

- spa - slabut;

- rezolvarea unor probleme poate dura zile (am avut o problema cu usa la balcon si pana nu am luat de mana doi baieti de la tehnic - care ce e drept au rezolvat in 3 min - nu s-a intamplat nimic;

In concluzie:

Am fost in locuri mult mai bune in Turcia (am cca. 20 de iesiri si toate la hoteluri bune) dar nici nu pot spune ca e foarte rau. Nu isi merita 5 stele decat ca si investitie, serviciile fiind deficitare deocamdata. Este posibil ca in anii viitori sa fie mai bine.

Pentru entry pe Turcia e ok dar pentru cei care au mai fost la hoteluri tip resort in alte statiuni nu il pot recomanda.

Inca ceva... pun foarte mare pret pe turistii germani. Nici macar rusii nu sunt bagati in seama asa ca ce sa mai vorbim de romani. Daca nu vor intelege ca de la romani si rusi vor castiga bani cu adevarat si avand in vedere dificultatile legate de traseu rutier sau cu avionul pana la hotel cred ca nu vor avea viata lunga.

Pentru cazare intermediara pentru ca drumul cu auto e destul de greu recomand 100% RYS Hotel din Edirne ca raport calitate pret.

Trimis de macmacmac34 in 21.08.13 20:32:18
Validat / Publicat: 22.08.13 00:36:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: peste tot

VIZUALIZĂRI: 2371 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (macmacmac34); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[22.08.13 00:36:17]

[22.08.13 11:44:12]

@sanis, macmacmac34: amândoi aţi reuşit să treceţi pe sub ştacheta minimei civilităţii în ecourile de mai sus (şterse).

Sper să nu mă obligaţi să iau alte măsuri, continuând pe acest ton.

macmacmac34AUTOR REVIEW
[22.08.13 12:17:44]

@webmaster: este ok

macmacmac34AUTOR REVIEW
[22.08.13 12:24:01]

Rog dezactivati-mi contul. Chiar nu vreau sa imi pierd timpul pe acest site. Oricum este ultimul review pe care l-am postat.

Am crezut ca pot fi de folos celor care isi doresc sa calatoreasca in Turcia si sa stie ce sa ceara pentru banii platiti (cred ca dupa ce am vazut Cappadocia altfel decat [...] ce cred ca o zi la goreme cu autocarul bifeaza cateva sute de km2 de frumuseti unice in lume, Nemrut Dagi, Girne si mare parte din Cipru de Nord, Cilicia, OluDeniz - stat acolo nu vizitat, KizKalesi, Ankara, lacul Van, toate statiunile din ofertele standard ale agentiilor de turism... as fi putut sa ajut pe cei ce isi doresc sa descopere si altceva din Turcia decat Kusadasi si Antalia).

Nu am anticipat ca ceea ce incerc sa prezint obiectiv ajunge subiect de discutie pentru te miri ce [...] ce nu poate sa faca distinctie intre serviciile si asteptarile de la un hotel de 5 stele (pentru care apropos mai si platesti) si hoteluri de 2 stele bagate de agentii in circuite cu autocarul din care mirosurile de [...] au razbatut pana pe acest site.

[22.08.13 12:44:18]

@macmacmac34: "galben" și 2 zile suspendare pentru jigniri.

macmacmac34, sanis*
Alte impresii din această RUBRICĂEuphoria Aegean Resort & Spa [Sigacik, Seferihisar]: