ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2013
AUG-2013
[rog selectati]

Către satisfăcător

Concediu Reusit!

Din anul 2007, tot merg in Bulgaria, am fost la Albena de 3 ori in Nisipuri de 2 ori si anul acesta am decis sa ma intorc in sunny beach (ultima data am fost in 2009)

Drumul pana acolo dureaza aproximativ 6 ore cu oprire (Plecare din Bucuresti).

A fost cam greu pana am gasit parcarea deoarece hotelul are cum s-ar zice "doua fete" parcarea este pe alta parte nu prin intrarea obisnuita in hotel. Am fost putin surprins de pretul parcarii care este 10 leva pe noapte, cat despre parcare sa nu va faceti griji in ciuda faptului ca sunt putine locuri, 99% dintre masini sunt romanesti, restul turistilor sunt straini veniti din tari indepartate (Rusia, Israel, Germania) si vin cu avionul

Cazarea se face doar la ORA 14, puteti sa va rugati cu tot cerul si pamantul o sa va cazeze doar la ora respectiva

Curatie vreau sa spun ca este in acest hotel fata de alte hoteluri la care am fost, tot timpul femeile de serviciu schimba prosoapele si lenjeria de pat, cu alte cuvinte isi FAC DATORIA. Am mai citit niste review-uri si multa lume este suparata din cauza MOCHETEI, eu zic sa ignora-ti mocheta care este putin veche (hotelul a fost ultima data renovat in anul 2004) nu cred ca o mocheta banala pe hol va deranja. Camera este spatioasa, dotata cu tot ce trebuie (adica cam tot ce poate contine un hotel de 4 stele)

Drumul pana la plaja dureaza intre 7-12 minute asta daca nu va opriti la standurile cu haine de pe drum. Va sugerez sa nu cumparati sezlong si umbrela deoarece sunt cam scumpe si nu prea merita 8 leva fiecare, exista o terasa in apropiere si mai bine va duceti acolo be-ti o racoritoare cu 5 leva si aveti si loc umbrit si bautura. Aglomeratie cam mare intre orele 9-11 cel mai recomandat ar fii sa va duceti pe la 8:30

Programul mesei este urmatorul (putin diferit fata de alte hoteluri)

Mic Dejun- (7:30-9:55)

Dejun (12-14)

Cina (18-20:30)

Mai exista si un snack intre 11-15 si pot sa zic ca ma deranjat putin programul acesta foarte scurt al snack-ului, bucatareasa de acolo face niste sandwichuri senzationale, bestial de bune, la fel si clatilele americane de dimineata!

Sa continui cu mancarea... eh in general nu a fost pe placul meu deoarece eu sunt un mare mancator de carne la gratar si mancarea hotelului nu prea a avut acest fel... In general se serveste mai mult mancare gatita decat la gratar. Sa nu uitam de eternii cartofi prajiti... O sugestie ar fi sa mancati la pranz 2 sandwichuri de la snack si cartofi prajiti mult mai bun decat masa de pranz. Micul dejun este bogat in toate felurile de ou, clatite, cereale, un suc natural cam chior, si cremvusti care sunt destul de buni. Masa de seara contine de fiecare data lasagna care nu am incercat-o dar am auzit ca este buna.

Apropo sa nu va ganditi sa scoate-ti mancarea din restaurant pe usa este un afis in care scrie Interzisa scoaterea mancarii din incinta scris in romana,deci personalul probabil ca a intampinat acesta problema cu romani.

Sa va incarcati cu rabdare si sa nu va enervati pe grupurile de evrei care sunt foarte galagiosi. La bar bauturile carbogazoase sunt cam nasoale nu au gama PEPSI ci COCA COLA dar seara au toate tipurile de cocktailuri si sunt foarte bune. Cafeaua costa 2 leva dupa ora 6 PM.

In general este un hotel bun il recomand la orice tip de familie

Trimis de John Caesar in 21.08.13 15:36:32
Validat / Publicat: 21.08.13 16:56:39

VIZUALIZĂRI: 2845 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (John Caesar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotelul vazut din distanta

webmaster [21.08.13 16:53:19] »

@John Caesar: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

fanespoitorul [21.08.13 22:22:30] »

@John Caesar: Ave Caesar, Murituri te salutam. Ma bucur pentru tine ca ti-a placut. Eu nu vreau sa-mi aduc aminte. Nu mocheta m-a deranjat ci alte chestii. In camera mirosea oribil de la WC si cand am facut reclamatie a dat cu clor la greu de ma usturau ochii. Pentru mine Hrizantema a fost rateu 100%. Inteleg ca nici sucurile din gama Pepsi nu mai sunt. Mancarea a fost de cantina/cazarma. Nu plec in concediu sa mananc fasole sau varza cu carnati.

John Caesar [22.08.13 13:11:29] »

@fanespoitorul: Ai dreptate in legatura cu mancarea a fost in genul la auto-servire insa eu nu am mirosit nici in camera nici in baie... oricum hotelul sta foarte prost la capitolul masa.

fanespoitorul, John Caesar
Alte impresii din această RUBRICĂHrizantema Hotel: