Transilvania Hotel

21.08.2013
Avatar frog
înscris/ă în 25.08.11
JUN-2013

Nu va lasati speriati de exteriorul hotelului

Desi hotelul are aspect comunist, degradat, receptia si holurile te pun pe fuga, asteptati pana ajungeti in camere. Hotelul este in curs de renovare si am fost placut impresionata sa vad ca au renovat prima data camerele si apoi se ocupa de receptie si de aspectul exterior. Am avut si experiente nefericite unde receptia si holul de la intrare erau renovate, iar camerele aratau mai mult decat rau.

Revenind la hotelul Transilvania, un mare dezavantaj este ca nu le merge site-ul web, dar gasiti foarte usor un nr de tel de la receptie...

Plusuri:

- Camerele sunt spatioase pentru un hotel de 2 stele, mobilier de lemn masiv (parea reconditionat), baia mare si curata.

-Hotelul este situat in centrul orasului, la numai 5 min de mers pe jos pana la cetate

-Sunt cateva terase in jurul hotelului, iar noaptea este o liniste deplina.

- Personal foarte amabil

Minusuri:

- Micul dejun nu este bufet suedez, nu au nici meniu, iti prezinta o domnisoara variantele. Noi am ales o omleta care era putin cam cruda pentru gustul meu :)

- Nu aveau aer conditionat in camera, doar o ventilatie care aducea mai mult aer cald decat rece

- Nu au minibar in camera, nici bar la receptie. Alba Iulia este un oras destul de mic si linistit si daca nu cunosti zona risti sa ramai fara apa la 12 noaptea cum am patit noi, asa ca ar fi bine daca ai avea posibilitatea sa cumperi ceva de baut de la hotel

Daca ajungeti in Alba Iulia si cautati o cazare ieftina, confortabila si in centrul orasului, hotelul Transilvania este o alegere buna.

Impresii încărcate de frog in 21.08.2013 13:11:33

Validat / Publicat: 21.08.13 14:19:37

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (frog); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 6 voturi) nota2

- sunflower
[21.08.13 16:48:28]

Cand va fi gata renovat, hotelul isi va schimba constelatia, tinde spre 4 astri!

[21.08.13 23:36:05]

- frog
[22.08.13 09:42:01]

@webmaster: Da, este corecta pozitionarea pe harta. Multumesc!

[24.08.13 15:19:55]

Mutat la rubrica "Transilvania Hotel" (deja existentă pe sait); şters rubrica dublură creată de autor.