ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2013
DIN: Târgu Mureş
ÎNSCRIS: 31.07.13
AUG-2013

Sejur relaxant

Am plecat cu o strangere de inima legata de conditiile de cazare si masa.

Hotel OK. Receptionerii amabili, chiar s-au oferit sa-mi schimpe camere a 2 a zi fara costuri suplimentare, totusi... Camerele cu 3 paturi, baie, televizor cu canale in Bulgara si Pro Tv int (dar nu am avut nevoie). nu avea frigider, aveam AC, balcon acceptabil cat sa bei cafeaua dimineata (trebuie sa va luati cafeaua de seara sau un nes, la 6-7 dimineata nu ai de unde sa iei) si sa intinzi prosoape.

Camerele se curata zilnic s-au la 2 zile inclusiv prosoape (noi am mai dus de acasa)

Barul de la receptie cu program 10-23 cu suc (gen tec), bere, cafea, bauturi alcoolice locale (vodca si tot felul de cocktailuri colorate) ceva vin local, sampanie. Noi am baut bere si vin (am mai avut ceva palinka de acsa). Copii au consumat kids cocktail de l-au inebunit pe barman si ciocolata calda de la aparat.

Mai exista un bar-terasa langa piscina dotat la fel si un bufet deschis 11-23 cu pizza, mici bulgaresti (cu mult cimbru), vinete la gratar si aleatoriu gratare sau coaste. (trebuia sa le pandesti cand sunt gata, dar se putea), cartofi prajiti, salate (multe), inghetata destula.

Mesele se servesc la restaurantul Hotelului Kompas (geografic erau asa: hotel Panorama - piscina 2m adancime, piscina copii (aici copilului meu ii placea foarte mult), terasa si restaurant kompas)

De pe terasa poti sa supraveghezi piscina de copii si sa vezi ce se intampla

Aici mancare buna si foarte variata, aveai ce sa alegi (4 feluri de paine, 4 feluri salate, sunca, cascaval, telemea, omleta, oua fierte, cremvusti dimineata, 2 feluri supa la amiaza, paste, cartofi, 2 feluri orez, carne pui, porc, peste si alternau cu curcan, hamsie, somn, sarmale, mici, placinte de carne, spanac, pepene rosu tot timpul, mere, pere, nectarine, caise. Foarte buni la capitolul prajituri am inteles de la amatori (am avut 3zile cu baclavale). La fel la restaurant erau aceleasi bauturi. Era sa uit aveau unfel de Wisky import dundee mai acceptabil si ceva vin la butelie (cel la frana era... rece)

Animatori cam slabuti. Turneu de tenis de masa, de volei. Seara mini discoteca si discoteca (la astea se inghesuiau copii seara)

Plaja foarte buna, nisip fin si curat fiecare camera avea asigurate pe plaja 2 sezlonguri si o umbrela. Pana la plaja trebuia sa cobori apoi sa urci 130 de trepte, dar noua ne-a prins bine. Exista si un autobuz gratuit, dar nu l-am folosit.

In statiune tot felul de activitati cam ca la noi pe litoral (restaurante, baruri, biciglete de inchiriat si distractii pentru copii)

Preturile in market chiar langa Hotel acceptabile 4,2 leva tigarile (10 lei). 1,2 apa plata la 1,5 litri etc.

Parcare nu am platit, taxa de statiune 6 leva pe tot sejurul (la intrare iei un bon, il platesti la receptie si il predai la iesire.

Per ansamblu un sejur excelent raportat calitate pret.

Nu am vazut mancare stricata, nu s-au furat masini sau lucruri de pe plaja.

O statiune linistita cu multa verdeata si copaci umbrosi care fac ca plimbarea pana la plaja sau timpul petrecut pe terasa sa fie relaxant.

Oamenii prezenti sunt in general modesti cu copii si fara fite.

A, era sa uit. Restaurantul de pe plaja Doronustiucum ca si inexistent.

Mancare slaba, daca vrei bere sau suc trebuia sa vi cu pahare de plastic in buzunar ca sa le duci pe plaja. Puteai lua prajituri, fructe si inghetata. avea si mancare, dar am preferat sa urcam scariile si sa luam masa la Kompas.

Stiu ca sunt Hoteluri mai bune dar noi ne-am simtit foarte bine. Cealalta familie care a fost cu noi au spus ca mancarea era mai buna si variata decat la 4 Stele

Trimis de silviu ioan in 20.08.13 14:30:34
Validat / Publicat: 20.08.13 16:31:41
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2245 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (silviu ioan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Krisko CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [20.08.13 16:44:39]

Restaurantul de pe plaja Doronustiucum ca si inexistent.

Plaja aferenta H. Panorama (cat si pentru Kompas) se numeste "Havana".

Exista in statiune Hotel Dorostor, plaja aferenta fiind "Neptun"

albena.bg/ro/pages/hotels ... beach-zone.html

silviu ioanAUTOR REVIEW
    [20.08.13 23:09:57]

@Krisko:

da corect ce ati afirmat

am spus inexistent pentru ca nu corespundea unei locatii de beach bar. era un restaurant sumbru la etaj fara loc pentru fumatori. Am vrut sa bem o bere si sa stam un pic la umbra, dar nu am avut unde. In restaurant mirosea a ceapa. Era in autoservire un vas cu ceapa alba pe care l-am vazut 2 zile la rand in acelasi loc.

silviu ioan
    Alte impresii din această RUBRICĂPanorama Hotel: