ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2013
DIN: Galati
ÎNSCRIS: 03.01.11
JUL-2013

Extrem de nemulțumit

CaJou, un restaurant care nu mai e ce-a fost

Din pacate CaJou a devenit un loc care a decazut mult fata de anii trecuti. Inainte era o placere sa mergi acolo, ospatarii erau intr-adevar prompti, acum iti raspund in sictir, iti vorbesc de sus, se uita stramb la tine cand nu vrei sa comanzi de la bucatarie si incearca sa te convinga sa-ti comanzi totusi ceva ("macar o salata").

Locul de joaca de pe terasa este absolut oribil, in niciun caz terasa nu e un loc in care sa te poti relaxa, sunt atatia copii nesupravegheati care alearga si tipa tot timpul.

Si au scos foarte multe preparate din meniu motivand ca nu era cerere. Pai este cerere, uite cer eu! Mi-am invitat viitorii socrii la masa si, saracii, nu prea au avut ce sa comande, berea la halba era acra, snitele nu faceau, pizza de care voiam noi nu mai era in meniu, nu aveau decat foarte putine feluri de paste.

Pacat. Bine ca exista totusi alternativa si mai sunt atatea locuri frumoase in Galati

Trimis de djpedros in 20.08.13 08:32:53
Validat / Publicat: 20.08.13 10:00:49

VIZUALIZĂRI: 6389 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (djpedros); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

cristina.eu [24.08.13 16:33:18] »

@djpedros: Imi pare rau ca sunteti dezamagit/a. N-o sa incerc sa va contrazic, pentru ca si eu am fost nitel ,,luata in unghii” cand am scris un review negativ despre un restaurant cu faima. Fiecare cu impresiile si cu gusturile sale. Trebuie sa spun insa ca, de cate ori am fost la CaJu (cu ultimele vizite in aceasta vara), niciun ospatar nu s-a uitat urat la mine si nimeni n-a incercat sa ma convinga sa comand de mancare atunci cand am dorit o simpla cafea sau o limonada. Dar... probabil am nimerit pe o alta echipa.

Totusi, nu ma pot abtine sa nu va adresez o intrebare, care poate fi retorica. Desigur ca nu sunteti obligat/a sa imi raspundeti: dumneavoastra aveti copii?

Legat de posibilitatile de relaxare/servit masa din Galati, aveti dreptate, sunt multe si nimeni nu obliga pe nimeni sa suporte ce nu-i place.

djpedros [25.08.13 05:38:24] »

@cristina. eu: Si mie imi pare rau ca am ramas cu un gust amar, mai ales ca era unul din locurile in care mergeam cu placere. Sper totusi ca cineva din conducerea restaurantului sa vada review-ul si sa ia masuri

cristina.eu, djpedros
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Galați? :