ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2013
DIN: Slobozia
ÎNSCRIS: 09.08.13
AUG-2013

Foarte multumit

Am plecat increzator, mai ales, dupa cele citite pe site. Am gasit repede hotelul, dar, intr-adevar, nu puteam parca decat in partea opusa a statiunii, la 1,5 km, parcare pt care am platit 10 leva/noapte.

Camerele erau curate, se facea ordine zilnic, se schimbau prosoapele etc. Un amanunt care ne-a deranjat un pic a fost ca am primit camera dubla de lux, dar platisem standard (ne-am si mirat cand am intrat in camera), iar dupa 2 zile am fost chemati la receptie unde ni s-a spus ca trebuie sa schimba camera, cu una standard, care initial nu era disponibila. Consider ca puteau sa ne spuna de la inceput acest lucru, dar, repet, nu ne-a deranjat foarte tare.

Mancarea a fost, in general ok. Eu personal am evitat mancarurile cu sos. Un minus ar la ciorbe, dar cam asa e si la alte hoteluri bulgaresti. In fiecare dimineata pregateau pe loc clatite, iar zilnic aveau legume, peste sau alte preparate la gratar.

Am stat 1 zi la piscina, care este destul de mare. Alaturi la H Sunrise este mult mai mica. Animatorii au facut tot timpul o atmosfera placuta.

Personalul hotelului foarte amabil. Cu majoritatea te puteai intelege usor in engleza.

A fost un sejur reusit.

Trimis de Mumi in 19.08.13 16:19:36
Validat / Publicat: 19.08.13 19:39:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny beach

VIZUALIZĂRI: 1710 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mumi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster15 [19.08.13 19:38:54] »

@Mumi: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

coco codruta [19.08.13 20:28:26] »

Buna seara, am si eu bilet la acest hotel in 4 septembrie si ma tot gandesc cum va fi, pt prima data vin cu nepotii mei, o fetita de 7 ani mai mofturoasa si ma gandesc daca o sa am ce sa ii dau de mancare. Vreau sa va inteb erau gratare, tocanite cu sosuri nu vreau sa ii dau? Erau sezlonguri libere la piscina? La ce hotel ati parcat masina? Multumesc.

fanache51 [20.08.13 10:38:44] »

aveai acces si la piscina de la sunrise? care era cursul valutar

Mumi [20.08.13 22:40:24] »

@fanache51: Salut,

Nu am incercat sa intru la piscina de la Sunrise. Nici nu merita. Piscina de la Excelsior este peste cea de la Sunrise.

Cursul 1 ron ~ 0,420 leva. Eu am schimbat 150 euro si am primit, parca, 252 leva.

Mergi cu incredere.

Multumesc.

Nasshu [20.08.13 22:49:50] »

@Mumi:

Eu am schimbat 150 euro si am primit, parca, 252 leva.

Fiind vorba de parca ori ai uitat ori ai luat teapa. Mie imi da 1 euro/ 1,68 leva, cand de fapt e undeva intre 1,9-1,92.

Despre cursul ron/leva la casele de schimb, e mai apropare de realitate (2,38) fata de 2,34-2,36...

Mumi [20.08.13 22:57:52] »

@coco codruta: Buna,

Mergi cu incredere. Cu mofturosi e mai complicat. E copil totusi. Nu recomand mancarurile cu sosuri. La unele mese am ales peste sau pui, au fost bune. Atentie la gratar, legumele isi lasa mult ulei si, in cantitati mai mari, sunt gretoase. Au cartofi prajiti, copti sau la cuptor, foarte buni. Dimineata la gratar fac clatite. Au gama variata de fructe, bune pt nepotei. Pt cei mici nu recomand tocaturile. Au un gust mai ciudat din cauza condimentelor, nu mi s-au parut vechi. Au si paste, salate... Sigur gasesti ce sa mananci.

Nu am gasit parcare la hotel. Am platit 10 leva / zi intr-o parcare la 1,5 km, in partea opusa a statiunii, dar nu au fost probleme. Poate, totusi, gasesti locuri la hotel.

La piscina se ocupau sezlonguri dis-de-dimineata. Isi puneau prosoape la ora 7 si reveneau la 9-10. Eu am stat 1 zi si am vazut si multe sezlonguri libere.

Daca ai alte intrebari, te astept cu placere.

Va doresc un sejur minunat si astept impresii de la voi.

Multumesc.

Nasshu [20.08.13 23:04:05] »

@Mumi:

Nu sunt bucatar... dar sa spui ca legumele lasa ulei si cartofii prajiti... sunt foarte buni mie imi da cu ''virgula'' .

Mumi [20.08.13 23:04:48] »

@Nasshu: Am spus ' parca ' pt ca nu mai stiu exact. Curs mai bun am vazut la casele de schimb, dar am preferat sa schimb la hotel.

Multumesc.

Mumi [20.08.13 23:08:34] »

@Nasshu: Mergi sa vezi. Mi se pare ca esti carcotas sau esti neam cu PRO TV. Acolo am vazut doar reactii negative la adresa bulgarilor.

Nasshu [20.08.13 23:36:14] »

@Mumi: nu sunt neam cu PROTV (nici nu am cum), si tocmai am venit din Bulgaria (unde merg an de an pentru citeva zile, 2-3 maxim pe an)... din pacate e primul an cand nu mi-a placut faptul ca am auzit prea multe lucuri rostite pe romaneste.

Cit despre PROTV stai linistita nu mi-au ''ciordit'' masina desi a fost parcata pe strada in raza semnului de statioanare interzisa.

coco codruta, fanache51, Mumi
    Alte impresii din această RUBRICĂExcelsior Hotel: