ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2013
ÎNSCRIS: 25.05.10
JUL-2013

Sub orice critică

Hotel bunicel servicii EXECRABILE

Am fost cazat anul acesta in august in acest hotel pentru un sejur de 5 nopti.

Inca de la primire ne-am lovit de o atitudine total nepotrivita a doamnelor (daca le poti numi asa) de la receptie. De fapt, ca sa intelegeti exact despre ce atitudine vorbesc, va spun ca se comporta ca si cum hotelul acela este al lor mostenit de la alte 7 generatii anterioare iar sederea ta in hotel este numai si numai bunavointa lor exclusiva, nicidecum contravaloarea unor servicii achitate anterior agentiei de turism de la care am luat biletele.

Daca tot veni vorba de pret, 140 ron pe noapte nu e tocmai un pret mic dar total in discordanta cu serviciile.

Cazarea in hotel de face dupa ora 18, interval in care cica se face curat. Ajung in jurul orelor 12 si obtin promisiunea intrarii in camera dupa ora 14 dupa ce in prealabil am cotizat la averea mostenita de cucoanele de la receptie (una blonda si una grasa - sefa) cu umila suma de 50 ron. In realitate am fost cazat la ora 16 DESI ERAU CAMERE LIBERE CURATATE PREGATITE PENTRU TURISTI, informatie obtinuta de la femeia de serviciu contra unei sume de 10 ron, in timp ce stateam dupa dansa sa curete camera care-mi fusese repartizata de tovarasele de jos.

In ceea ce priveste curatenia as avea multe de spus dar nu cred ca am loc sa scriu atat si asta pentru ca stand dupa doamna de la curatenie pret de aproape o ora am vazut cum se desfasoara ostilitatile in acest sens. Va spun doar cateva amanunte relevante: cadita de dus se curata cu un mop negru (negru de jeg, de nou fusese alb) dupa ce in prealabil acelasi mop curatase marginea vasului de toaleta (nu insa si interiorul vasului de wc); NICI POMENEALA DE DEZINFECTAT CADITA DE DUS SI CHIUVETA doar o gramada de detartrant ieftin si cu un miros greu turnat in vasul de wc si flencanit cu peria de wc nitel; in camere se curata cu... atentie... cu MATURA inmuiata in apa sa nu ridice praful; praful in camera e sters fugitiv in zonele in care se vede; paharele din camera sunt de decor, aspectul lor fiind comparabil cu cel al paharului de apa minerala uitat cateva zile cu apa in el.

Lenjeria e cat de cat ok nu insa si saltelele care au mici valuri.

In concluzie, nu m-au deranjat atat de tare aspectele legate de igiena enumerate anterior (asta pt ca oricum a bagat sotia o sticluta de igienol peste tot - nedecontata de hotel desigur) CAT M-A DERANJAT ATITUDINEA RECEPTIONERELOR, carora trebuia sa le faci plecaciuni daca vroiai sa le soliciti ceva, emanand o atitudine de sictir si dispret pentru turistii cazati acolo.

In ce priveste sfanta spaguta, si-o scot singure daca nu le dai tu, din taxa de parcare care e undeva la 60 lei per sejur si pentru care NU SE ELIBEREAZA NICI O CHITANTA. Eu am fost absolvit de taxa pe parcare pt ca cotizasem de bunavoie cu 50 ron insa amicul meu nu (din pacate el a dat 60 ron poate cei 10 ron diferenta fata de mine sunt pretul lipsei de initiativa proprie).

As mai mentiona lipsa de grija a administratorilor hotelului fata de zona din exteriorul acestuia respectiv aleia care ducea spre plaja, care era de-a dreptul infecta.

Cam atat pot relata acum in cuvinte, oricum mult mai putin virulent decat as fi fost imediat dupa cele 5 zile petrecute acolo.

Impresia generala e ca hotelul frumos amplasat e ca branza in burduful de caine al administratiei care ilustreaza perfect contrariu proverbului care spune ca omul sfinteste locul.

Trimis de cristyyyy in 19.08.13 15:56:45
Validat / Publicat: 19.08.13 19:33:18

VIZUALIZĂRI: 1530 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristyyyy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [19.08.13 22:32:21] »

• Alte impresii din această RUBRICĂSiret Hotel: