ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2013
ÎNSCRIS: 19.08.13
AUG-2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 1 an si 5 luni

Sub orice critică

O experienta neplacuta, de evitat vorbesc serios

In scurtul concediu pe care l-am avut in perioada 15. august - 18 august ne-am hotarat cu sotia sa mergem pe Transfagarasan. Am inceput sa caut pe net cazare in zona respectiva si cred ca, nu doar din intamplare am gasit camere libere doar la Pensiunea Maya si Elena din Cartisoara. Am fost cazati 2 nopti la aceasta pensiune. Vreau sa va spun ca se poate discuta civilizat cu doamna de acolo, insa domnul are un comportament care lasa de dorit. Se leaga de toti turistii, trage cu urechea la ce vorbesc oaspetii - parca am fi in comunism - si iti cauta nod in papura; cand te intalneste iti spune ca "daca vrei poti pleca ca noi oricum avem clienti", ba mai mult, la plecare ne-a si injurat ca i-am calcat trifoiul cu masina, desi cand am intrat in curte cu masina calcarea trifoiului nu a fost o problema (oricum isi revine).

Daca iesi din curte si te intalneste te intreaba unde mergi, ce faci, de parca asta e treaba lui. In prima zi era prin curte cu butonul de la rezervorul unui WC dintr-o camera ce tocmai s-a eliberat si fara nicio jena fata de cei care erau pe afara si mancau sau pur si simplu stateau linistiti a inceput sa ii injure pe cei care i-au defectat acel rezervor.

In bucataria lor destul de utilata sunt lipite peste tot afise de genul: nu apasa pe buton, nu strange robinetul prea tare, nu fa aia si aia, de parca am fi animale si nu oameni, iar el cel mai destept.

In camera a fost curatenie, insa mentionez ca nu exista cos de gunoi, perdea la dus, suport pt. prosoape in baie sau o polita unde sa iti poti pune periuta de dinti si cele necesare pt. igiena personala. La pensiune au vreo 5 caini, iar noaptea cam de la ora 3,4 incep sa latre in continuu. Noi nu am putut dormi bine.

Pe perioada sederii am discutat si cu altii care erau cazati aici si mentionez ca toti au remarcat comportamentul agresiv al proprietarului pensiunii.

In rest curtea e in regula, au si o piscina curata.

Nu inteleg comportamentul acelui proprietar, nu vreau sa fiu rautacios, insa cred ca are probleme serioase. Nu stiu cum de il suporta doamna de acolo care e chiar amabila cu clientii.

Nu recomand aceasta pensiune

Trimis de serbanmircea in 19.08.13 15:03:41
Validat / Publicat: 19.08.13 17:06:19

VIZUALIZĂRI: 1278 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (serbanmircea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [19.08.13 17:06:11] »

@serbanmircea: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

webmaster [19.08.13 22:22:00] »

nickname77 [08.08.14 22:58:43] »

@webmaster: Da, acolo este locatia. Astept inca un review " bun" pentru aceasta pensiune.

nickname77
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Maya & Elena: