ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.09.2009

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Teapa la Asena

am avut ocazia anul acesta sa fiu cazat la "minunatul" hotel asena si sa fac cunostinta cu doamna Flori. tin sa precizez ca din prostie nu am citit inainte de a pleca nimic scris pe forum... si mare greseala am facut...

nu mai zic ce am mai citit deja ca dupa un drum obositor am ajuns in kusadasi la ora 14 si la hotel la ora 17 pt ca restu firmelor care aveau pasageri in autocar nu au avut buna vointza sa isi ia clienti sa ii duca la hotelurile la care aveau bilete, iar soferi super oamenii-au ajutat pe toti sa ajunga unde trebuiau sa se cazeze (niste oameni deosebiti).

odata ajunsi la hotel flori a facut sedinta cu toti sa ne convinga ca ea nu e cum poate am citit pe forum si, ca nu e o jigodie de om ci din contra e numai lapte si miere, a incercat sa ne zica sa nu facem prostia sa luam excursii de la alte agentii ca sunt tzepe si tot felul de alte aberatii...

a 2 zi ne-a luat si ne-a plimbat prin statiune sa schimbam bani uitand insa sa ne zica ca bancile nu sunt deschise duminica, ne-a dus la magazine "ieftine" de piele si de aur (unde un gram de aur era de la24 de euro in sus, iar in bazar pleca de la 17 si ajungea la maxim23). a facut ca trenu cand a vazut ca nu cumparam nimic, adica o persoana de tot... cand am facut prostia sa o intreb de ce mi-a luat 40 de euro (de persoana) pe o excursie care la agentii era 25- 27 i-am dat cu praf de fuga si tot concediu nu am mai vazut-o:))

despre hotel numai de bine!!!

- usa de la baie daca o inchideai riscai sa nu mai iesi din baie,

- ventilatorul din baie nu mergea si nici nu cred ca a mers vreodata,

- apa calda am avut o singura zi din 7, sa nu mai zic ca era sarata din cale afara ca ma spalam pe dini cu apa plata

- ospatari niste copii deosebiti la barul de jos cand ii cereai ceva se uita la tine cu un dispretz si un sictir, iar sus cand stiau ca trebuie sa pleci luau cutia de "ciubuc" si treceau pe la mese sa dai spaga'

- la masa trebuia sa te duci la 7, sa alergi ca la 100de metri sa fugi sa prinzi masa si mancare

- mancarea buna aceiasi cam mereu si ce nu se manca dimineata (oua, carnati sau ce erau aia) o gaseai la pranz in alta forma, adica puneau o smanatana peste sau un sos si gata un fel de mancare

- o piscina imensa daca intrau 6 persoane in apa nu mai puteai sa intri ca nu mai ea loc

- maxim 13 -14 seslonguri care nu erau nici o data libere

- am tot vazut poze cu piscina noaptea in 7 zile nu am vazut-o nici o data luminata pt ca la ora 7 puneau banda sa nu treci

- in oferta scria mare ca exista frigider dar eu nici pana cand am plecat nu l-am putut gasii

- toate camerele aveau vedere la mare dar trebuia sa te uit dupa colt ca sa vezi si marea, in schimb toti turci sau alte natii de oameni aveau camerele din fata care aveau intr-adevar vedere superba.

- in ziua plecari am asteptat autocarul de la ora 14 pana la 16, iar la 14 05 cand am facut greseala sa cer o bere mi s-a spus ca allinclusive it is over. adica ca la 14 s-a terminat cu tot nici macar o apa nu iti mai dadeau...

- plaja 4 randuri de seslonguri si pt 2 bucati (seslonguri) vroiau 7 euro

In rest numai de bine vremea frumoasa, frumos peisajul, apa curata si cristalina cum nu cred ca la noi va fi vreodata la noi de asta marea e neagra.

Trimis de ciobi123 in 19.09.09 00:05:41
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4425 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciobi123); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 22.00 EUR pe cameră

lalena
    [19.09.09 16:26:37]

Se stie ca in Turcia de fapt un hotel de 3 stele echivaleaza cu unul de 2 la noi asa ca nu e de mirare ca nu ati fost multumiti. Pentru un sejur reusit in Turcia alegeti hoteluri de la 4 stele in sus.

dan_gina2006
    [19.09.09 18:07:58]

Ma bucur ca isi mai dau si altii parerea despre acest hotel. Eu am fost criticata pentru impresiile mele, dar uite ca se adeveresc.

Ma intreb de ce au disparut celelalte impresii despre acest hotel. Nu mai exista nici in lista de hoteluri din Kusadasi. Oare dl.administrator este direct interesat de acest hotel? Poate vrea sa se scrie numai de bine. Atunci sa mentioneze ca trebuie postate numai parerile de bine nu si cele proaste. Totusi, cred ca acest site ar fi bine sa fie citit de mai multi. Poate asa se imbunatateste ceva. Mi s-a spus si mie ca atat am platit tot atat am primit. Dar totusi la aceste excursii nu se negociaza. Cat costa atata dai. De ce trebuie sa fi tratat acolo cu atata dispret. Si apoi, m-am gandit si eu la calitate/pret, dar conducerea hotelului Asena cand au incheiat contractul de ce nu au spus ca daca lasa la pret nu vor oferi servicii de calitate. E vina noatra ca asa au cazut de acord?

Am intrebat si eu cand am fost acolo de ce sunt serviciile atat de proaste. MI s-a raspuns ca este criza. Pai atunci sa nu mai primeasca turisti, noi nu suntem in criza? Oricum aveau numai raspunsuri urate. In bazar un turc mi-a spus chiar in romaneste, cu toate ca nu i-am vorbit urat, ca daca nu aveam bani nu veneam la ei in Turcia. Asta este ospitalitatea renumita a Turciei care stie sa faca negot?

Despre doamna Floricica am citit si eu, si am incercat sa nu am de/a face cu ea. Grupul din care am facut parte, i/au reprosat multe si am patit la fel, restul zilelor pe care le/am petrecut acolo nu a mai dat pe acolo. A jucat si putin teatru. A venit intr/o zi la masa de pranz sa manance cu noi, vezi doamne ce buna e mancarea acolo. Dar de atunci nu a mai venit, probabil ca s/a "constipat".

Nu cred ca imi voi schimba parerea despre Turcia nici daca merg la 4 stele, deoarece nu sunt o fire pretentioasa , aleg hoteluri de putine stele, pentru ca vreau sa ma plimb nu sa stau in hotel, dar ca sa te trateze cu scarba, nu am intalnit. Mentionez ca am fost si in Grecia si in Spania tot la hoteluri de 2 stele, dar nu am intalnit asa ceva.

tilinka
    [19.09.09 21:40:54]

Impresiile despre hotel sunt in continuare. Asena e in lista hotelurilor din Kusadasi de pe site. De ce faci asemenea afirmatii?

[20.09.09 08:32:24]

Sunt 22 de impresii din aceasta destinatie pe site, se pot vedea in pagina hotelului. Cel mai probabil autoarea afirmatiei de mai sus nu este inca familiara cu organizarea site-ului si se astepta sa la gaseasca aici, ca ecouri la prezentul review

AmFostAcolo. ro si eu personal nu avem nici un interes la acest hotel sau la oricare altul din Turcia sau din lume. M-a amuzat sincer acuzatia: -)

dan_gina2006, lalena, tilinka
    Alte impresii din această RUBRICĂAsena Hotel: