ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2013
DIN: Constanta
ÎNSCRIS: 24.09.12
JUL-2013

Un resort minunat cu un personal care este atent la dorintele tale

Am petrecut o saptamana fabuloasa intr-un loc relaxant.

Plecati din Bucuresti pe o caldura insuportabila, am aterizat in Creta si m-a surprins placut racoarea mediteraneana. Transfer spre resort care dureaza in jur de 20 de minute. Abia ai timp sa te obisnuiesti cu peisajul care abunda in palmieri, lamai, maslini si fel de fel de arbusti plini de flori multicolere.

Inca de la sosire m-a frapat curatenia locului si amabilitatea personalului.

Am primit camera nr. 223, o camera cu vedere la piscina principala si la Marea Mediterana. Resortul este construit pe un deal fapt care ii dezavantajaza pe cei care sunt cazati la partea superioara, deoarece drumul necesita un pic de efort.

Exista insa o masina care asigura 24 din 24 trasferul catre vilele situate pe deal. Binenteles ca acest serviciu este gratuit.

Resortul dispune de 3 piscine si un parc acvatic cu 5 topogane. Piscinele sunt impecabile, cu apa de mare iar de la ora 19 seara niste robotei submersibili le curata pana dimineata. Exista de asemenea cate un bar la piscina principala, unul la piscina pentru copii si altul in aqua parc. Noi am fost la all inclusive si ne-am putut desfata cu impresionanta lista de coktail-uri. La all inclusive beneficiezi pana la ora 22.30 de absolut toate bunatatile puse la dispozitie de gazde.

Mancarea consta in carne de porc, vita, miel, porc, pasare, peste, fructe de mare (preferatele mele), paste, burgeri, pizza, produse de patiserie (sute de sortimente), fructe si deserturi care mai de care mai apetisante. Calitatea si varietatea produselor alimentare este incredibila.

Restaurantul principal este spatios foarte curat iar personalul stie sa te rasfete. Sunt tot timpul cu zambetul pe buze si atent la dorintele tale. Daca faci efortul si le adresezi cateva cuvinte in limba greaca atunci chair ca te-ai "pricopsit" cu niste prieteni. In camere se face curatenie zilnic, prosoapele (albe si enorme) se schimba zilnic.

Resortul mai dispune de o sala de internet gratuit, un mini market, o sala de jocuri, o mica biserica si de amfiteatru unde in fiecare seara echipa de animatie organizeaza cate un spectacol.

Grand Holiday Resort se gaseste in mijlocul a doua atractii turistice: la stanga este orasul Hersonissos iar in drepta orasul Stalis. O plimbare pe jos de maxim 20 de minute te duce in oricare dintre ele. Le-am vizitat pe ambele si pot spune ca sunt locuri frumoase cu magazine si taverne care te ispitesc.

Am facut de asemenea doua excursii pe insula: prima la Golful Balos cu nisip roz si cea de-a doua, o seara cretana. Sunt locuri care merita sa fie vazute.

Ma bucur ca am ales sa petrecem vacanta pe aceasta insula.

Grand Holiday Hotel din Creta este un hotel remarcabil, cu multe facilități potrivite pentru orice varsta!

Un resort de 4 stele care ofera servicii de 5 stele.

Trimis de Quasar in 18.08.13 14:48:20
Validat / Publicat: 18.08.13 16:04:44
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 6205 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Quasar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina de relaxare

webmaster15 [18.08.13 16:04:39] »

Mutat la rubrica "Grand Hotel Holiday Resort" (deja existentă pe sait); şters rubrica dublură creată de autor.

dianabzs [15.12.13 17:04:26] »

imi poti spune cum este cea mai apropiata plaja de acest resort? este cu nisip, potrivita pentru copii mici?

merci!

Quasar [25.02.14 20:11:09] »

Stiu ca raspunsul meu ajunge foarte tarziu. N-am mai accesat contul de anul trecut si imi cer scuze pentru asta. Referitor la intrebarea ta... daca nu este prea tarziu... plaja se afla la aprox. 200 de metrii de resort si este ok si pentru cei mici. Exista un mic golfulet care te fereste de eventualele valuri. Oricum piscinele sunt cu apa de mare, asa ca il vei convinge cu greu pe cel mic sa iasa din apa.

Poate va programati pentru vacanta viitoare... nu mai este mult.

Numai bine!

dianabzs, Quasar