ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2013
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 02.07.10
AUG-2013

Chryssi Akti Hotel

Salutare... am fost in Argassi la hotel Chryssi Akti in perioada 09.08.2013, am avut 6 nopti cu mic dejun.

Statiunea este OK sunt cateva taverne bune unde se mananca bine (Granada unde patronul este unu mai gras da face o mancare excelanta, mai incercati la restaurant Papilon, unde au o inghetata foarte buna si ti-o aduce la masa cu artificii bat dala care ii dai foc si face stelute, asa si la restaurant Erato unde fac un peste foarte bun) si sunt foarte multe magazine care vand aceleasi lucruri.

Eu impreuna cu prietena mea am stat in camera nr 1... (aviz pt cei care se cazeaza acolo e totul curatat si dezinfectat cu domestos: D baia e luna)

camera se prezinta bine cu mici exceptii adica un pic de praf sau cateva bete de ureche pe sub pat... dar sa spunem ca este ok pt ca noi am ajung la hotel la ora 10,10 si ceva iar de la receptie ne-a spus sa mai asteptam pana la 11 pt ca in camere se face curat in fine camera am luat-o la ora 12 si 10.

Micul dejun e ok numai ca ti se ia la un moment dat sa mananci aceeasi mancare in fiecare zi. Sunca, cascava, paine de 3 feluri, chec, miere, smantana, lapte, gem, ceai, cafea (intr-adevar nu e prea buna cafeaua) unt, rosii, branza, castraveti, ardei.

Nu incercati sa luati masina pt o singura zi daca aveti de gand pt ca o sa va spuna ghida locala de acolo (Elena) ca da o sa va dea iar a2a zi o sa sune si o sa va spuna ca a fost lovita si nu are alta (asa am patit si noi si alte 2 cupluri din care unu statea in Laganas).

In fine noi am plecat cu autobuzul pana in Zante la capat si de acolo ne-am luat alte bilete pt Laganas (am mers sa facem plaja si sa vedem si noi cum este statiunea acolo).

Daca vreti sezlonguri la piscina incercati sa va treziti dimineata undeva la 7:40 ca sa puneti prosoape pt ca dupa aceea numai prindeti sigur loc...

in rest totul a fost bine fara probleme cu cineva din hotel, v-am spus se prezinta bine cu cateva exceptii, e normal ca nu te duci la mare sa stai in camera, televizorul nici nu l-am pornit. Si inca ceva, cere-ti telecomanda de la aerul conditionat de la receptie pt ca nu este in camera.

In rest vacanta placuta! si astept intrebari daca sunt

Trimis de udyy in 17.08.13 14:01:42
Validat / Publicat: 17.08.13 15:02:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Olimpic Beach, hotel Penthesilea

VIZUALIZĂRI: 3896 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (udyy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.08.13 14:15:36]

Cu ocazia primului review scris, la 3 ani de la înscriere, @udyy: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- - -

flllo
[17.08.13 17:34:08]

@udyy: salut spune-mi si mie plaja acolo cum este?? distanta pana la plaja? intrarea in apa?? si cu ce agentie ai plecat

udyyAUTOR REVIEW
[18.08.13 14:32:15]

@flllo:

salut... plaja este micuta dar curata si apa si plaja... distanta nu e iesi din hotel si in stanga cobori cateva trepte si esti pe plaja iar daca iesi din hotel si mergi in fata la 10 de metri e piscina... agentia nu am voie sa spun ca nu imi da voie adminul... in privat daca vrei

flllo, udyy
Alte impresii din această RUBRICĂChryssi Akti Hotel: