ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2013

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Un sejur bunicel

Dragii mei,

Am plecat cu inima cam stransa in acest concediu in Bulgaria. Dupa ce am citit si tot citit toate comentariile de pe vreo 4 site-uri cu impresii am crezut ca am achizitionat cel mai prost sejur, dar spre bucuria noastra nu a fost chiar asa.

Am ajuns la Morsko in jurul orei 10 si am fost cazati imediat intr-o camera mare si curata (curatenie se facea zilnic in camera, iar prosoapele si cearceafurile s-au schimbat la fiecare 2 zile).

Angajatii hotelului s-au purtat foarte frumos iar spre norocul nostru am gasit si loc de parcare in parcarea destinata hotelului (fara plata).

Trebuie sa recunosc ca primul lucru pe care l-am facut cand am ajuns acolo a fost sa ma duc la 12.30 la sala de mese pentru a vedea cum arata mancarea. Am citit atatea impresii in care mancarea era sub orice critica incat asta a fost problema mea principala, dar am gasit o sala de mese mare si destul de curata (nu la superlativ) cu mancare sa zicem cat de cat variata (pentru un hotel de 4 stele in regim all inclusive mancarea si bautura nu era deloc cum m-as fi asteptat) dar pentru fiecare masa am avut de unde sa alegem si ce sa mancam (fara sa facem vreo toxiinfectie sau sa avem vreo problema). E clar ca nu toate preparatele au fost pe gustul nostru, dar pentru niste persoane care nu pun accent foarte mare pe mancare este ok.

In ceea ce priveste distanta pana la piscina/plaja era un pic de mers (si aici ma refer la cele peste 40 de trepte care trebuiau urcate/coborate de cateva ori pe zi) dar sa zicem ca un pic de fitness nu strica niciodata :). Piscina era curata, mereu se gaseau sezlonguri si umbrelute libere iar cei de la animatie aparea si ei pe acolo din cand in cand. Un punct forte este ca piscina e chiar pe plaja.

Ceea ce consider ca a fost o problema este ca hotelul nu dispune de plaja proprie si pretul de pe plaja al sezlongurilor 30 leva (15 euro) pentru 2 persoane (sezlongx2, umbrelax1 si saltelutex2) mi s-a parut enorm de mult.

In concluzie a fost un sejur linistit, in care nu putem spune ca am fost in totalitate dezamagiti, dar nici pe deplin multumiti, hotelul este departe de a fi unul de 4 stele. Sincer nu cred ca vom mai merge acolo in alti ani, dar nici nu putem spune ca daca cineva are bilete acolo o sa aiba un sejur dezagreabil.

Trimis de catalina.ulici in 16.08.13 16:40:03
Validat / Publicat: 16.08.13 20:18:21

VIZUALIZĂRI: 3028 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalina.ulici); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.08.13 20:18:11]

@catalina.ulici: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂMoko Beach Hotel by Grifid (ex Morsko Oko Garden) :