ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2013

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hostel Domino

1. Nu este hotel, ci hoStel doar ca S-ul este foarte mic si subtire astfel ca il observi doar daca te aproprii sau daca citesti ecusoanele personalului

2. Nu au balcon la fiecare camera, restaurant, sala de mese (locul acela ''amenajat'' seamana cu o carciuma de cartier)

3. Curatenia iti apartine exclusiv tie, 4 zile cat am stat nu a venit nimeni sa mute un pai in camera, dar cea mai mare uimire a noastra a fost faptul ca lenjeria de pat era murdara iar cand am cerut sa o schimbe am primit drept raspuns: ''vai imi pare rau, dar noi nu avem spalatorie in hotel si asa le am primit''

- la nivelul geamului poti observa sute de musculite si tantari care probabil zac asa de cateva zile/saptamani bune

- ne-am trezit si cu un pat suplimentar in camera probabil de la alti turisti care au avut copii

5. Baia are geamul care se deschide in holul hotelului

4. Vedere la mare: din pacate nici asta nu exista pentru ca in fata hotelului este amplasata o cladire in constructii

In concluzie nu as mai revenii niciodata la acest hostel!!

Trimis de darkasblue in 16.08.13 11:59:00
Validat / Publicat: 16.08.13 13:00:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 1843 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (darkasblue); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.08.13 12:59:56]

@darkasblue: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[16.08.13 22:26:58]

Bun venit şi din partea mea. Mă bucur că v-aţi decis să scrieţi experienţa de la Domino. Dacă aveţi ceva poze, ar fi super. V-am urmărit de când aţi postat ecoul la rw meu. Speram să scrieţi câte ceva. E bine să ştie lumea unde merge şi ce ţepe se pot da. Într-un fel arată în fotografiile de prezentare şi în cu totul alt mod în realitate.

mone86
[01.05.14 14:38:55]

@ariciu: NU va inteleg de ce nu vedeti camera inainte sa stati sau sa refuzati, astea sunt conditiile la preturile astea, nu va convine nu va tine nimeni cu forta, dak vreti lux duceti va la hoteluri de 5 stele, voi vreti si lux si pret mic.

[01.05.14 15:36:34]

@mone86: Stimate domn, ţin să precizez că mai este un review pe acest site pe care probabil aţi dori să-l notaţi negativ. Dacă nu l-aţi găsit încă, vă pot facilita eu calea spre el: vezi impresii

Atitudinea dumneavoastră este exact cea a tuturor hotelierilor de pe litoralul românesc. Din această cauză, noi, turiştii, preferăm să mergem la greci, la bulgari, etc.

Atât eu, cât şi colega @darkasblue nu am făcut altceva decât să împărtăşim experienţele noastre la acest hostel. Nu consider că 150 de lei pe noapte este un preţ mic. Eventual, poate fi catalogat ca un preţ decent. Ori, pentru un preţ decent, este normal să aşteptăm condiţii decente. Făcând o transformare rapidă 150 de lei înseamnă cam 35 de euro. Păi cu 35 de euro pe noapte camera, la vecinii bulgari ai cel puţin mic dejun. Şi bag mâna-n foc, se închide şi uşa la baie, ai o saltea acceptabilă pe care să dormi şi nici nu se aude zgomotul din stradă. De ce la aceiaşi bani nu pot obţine aceleaşi servicii LA MINE ÎN ŢARĂ???

Deşi până acum nu am intrat în nicio polemică pe acest site, am senzaţia că aceasta va fi prima. Din păcate pentru dumneavoastră sunt naţionalistă, iar dacă vine cineva şi-mi spune ceea ce mi-aţi spus dumneavoastră mai sus, păi sunt în stare să mă cert politicos şi cu argumente până la final.

Acestea fiind zise, am rugămintea să vă revizuiţi atitudinea. Ştiu că e 1 Mai şi deschidere de sezon şi probabil comentariile de pe acest site vor afecta imaginea hostelului respectiv, dar turiştii chiar au dreptul să ştie adevărul. O zi bună şi un sezon profitabil vă doresc!!!

darkasblueAUTOR REVIEW
[01.05.14 16:19:34]

@mone86: Se apropie sezonul si nu stiti cum sa atrageti oamenii? Cu siguranta esti un angajat al hotelului (pardon hostel). Dar din pacate pentru voi va voi face toata vara anti-reclama!

F2A1C
[01.05.14 22:23:52]

@ariciu: cu 35 de euro, la bulgari gasesc si piscina, nu numai mic dejun

[01.05.14 23:40:35]

@F2A1C: Cu două săptămâni înainte de aventurile de la Domino, am fost 3 nopţi la bulgari la Hotel Karvuna (vezi impresii). Am răsfoit scriptele lui @le_maitre pentru că nu mai ştiam exact preţul plătit. A fost de 108 euro/2 persoane, cu demipensiune. Asta înseamnă 36 euro/noapte. Q.E.D. Condiţiile au fost net superioare.

De ce nu ne-am dus tot acolo? s-ar pune întrebarea logică. Simplu. Urma să ne întoarcem duminică după-amiază, era sezon, eram cu copiii şi nu am vrut să riscăm o coadă la vamă. A fost singurul motiv. Mai bine riscam... În plus... mie îmi place marea noastră cu ale sale valuri. Măcar o dată pe an tot trebuie s-o văd.

ariciu, darkasblue, F2A1C, mone86
Alte impresii din această RUBRICĂDomino Hostel: