ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2013
ÎNSCRIS: 10.07.13
SEP-2011

Un hotel foarte bun în care ne-am întoarce oricând cu plăcere

Este un hotel de 3 stele aflat destul de aproape de centrul istoric al oraşului Lublin. Toate obiectivele turistice importante se găsesc la 10 – 15 minute de mers pe jos de la hotel, la pas lejer. Are un exterior modern, curat, oferă locuri de parcare gratuite şi conexiune gratuită la internet (care chiar mergea excelent, spre marea noastră bucurie).

Când am ajuns am fost cazaţi repede, fără probleme. Doamna de la recepţie a fost foarte amabilă cu noi, vorbea perfect engleză şi ne-a oferit sprijinul dânsei pentru orice problemă sau întrebare avem.

Ajunşi în cameră, am avut o surpriză placută, aceasta era spaţioasă şi curată, cu un pat dublu mare şi confortabil. Lenjeria şi păturile de deasupra erau foarte curate, proaspăt spălate. Pe pat am găsit prosoape curate şi nişte ciocolăţele, aşezate cu drag pe pernă pentru oaspeţi.

Camera avea aer condiţionat, televizor plat amplasat pe perete, deasupra unei măsuţe pe care se găsea o cană electrică (pentru prepararea ceaiului sau a cafelei), doua ceşti cu linguriţe, pliculeţe de zahăr, ceai, cafea instant, biscuiţi, două sticle de 0,5 l de apă şi şerveţele. Chiar am preparat cafea cu ajutorul cănii electrice, mi-a plăcut că erau curate. Era pe perete şi o oglindă mare şi curată, tocmai bună pentru scumpa mea soţie care se dichiseşte în fiecare dimineaţă.

Am avut şi un mini-frigider în cameră, perfect funcţional şi plin cu toate cele dar nu am folosit nimic din ce era în el. În schimb am ţinut noi ceva la rece peste noapte.

Atât mobila cât şi interiorul camerei (pereţii şi mocheta) erau în stare foarte bună, nu dădeau impresia de învechit sau murdar. Se vedea clar că cineva chiar se ocupa de camere, şi nu numai pentru o bună impresie, ci pentru a le păstra în condiţii foarte bune.

În cameră toate funcţionau fără probleme, lumina era suficientă, atât de la cele două aplice aflate câte una în dreptul fiecărui pat, cât şi celelalte lămpi existente. Prize suficiente în cameră pentru a pune la încărcat tot ce aveam (telefoane, camera video, încărcătorul de baterii al aparaului foto).

Baia ne-a oferit de asemenea o surpriză plăcută, spaţioasă, foarte curată, cu cabină de duş încăpătoare, uscător de păr, săpun, şampon, gel de duş, hârtie igienică, prosoape curate (de mâini şi de picioare), toaletă sigilată în sensul că a fost dezinfectată. Bateriile erau impecabile, şi aici totul funcţiona fără probleme. Nu existau mirosuri deranjante sau aer închis, aşa cum am găsit în alte hoteluri prin care am fost. Din contra, era un miros plăcut de parfum, care dădea o atmosferă întimă şi primitoare.

Cam acestea au fost primele impresii din camera de hotel primită, impresii care au rămas aceleaşi până în clipa în care am plecat din hotel. Adică, nu ne-am schimbat părerea bună pe care am avut-o.

În preţul plătit de noi am avut inclus şi mic dejun, acesta fiind foarte consistent şi bun: câteva tipuri de şuncă şi salam, caşcaval, fructe, suc, iaurt, ouă, pâine (normal şi gen prăjită), gemuri, unt…adică cu mult mai mult decât pentru un mic dejun normal. Totul era şi aici foarte curat, de a feţe de masă la tacâmuri şi pahare, un restaurant excelent aş spune, care reuşeşte să satisfacă şi persoanele mai pretenţioase.

Servicii ireproşabile pot spune, ne-am simţit excelent în scurtul timp petrecut în cameră. Din păcate nu am făcut şi poze, nu m-am gândit atunci la acest lucru, eram nerabdători să descoperim oraşul. Foarte aproape de hotel era un peco de unde am pus benzină la un preţ ce mi s-a părut OK la momentul respectiv.

Recomand acest hotel fără ezitare, a fost unul dintre cele mai bune hoteluri în care am stat în circuitul nostru prin Polonia şi, cu siguranţă vom mai merge acolo când vom avea ocazia.

Trimis de iccata in 13.08.13 13:08:09
Validat / Publicat: 13.08.13 14:12:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în POLONIA.

VIZUALIZĂRI: 1133 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iccata); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[13.08.13 13:12:05]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

[13.08.13 13:24:29]

iccataAUTOR REVIEW
[13.08.13 13:31:44]

@webmaster: cu multă plăcere!

Da, coordonatele sunt OK. Mulţumesc şi eu!

• SOCIALs

• pagină generată în 0.047319889068604 sec