Oasis Hotel [Ostrița]

înscris/ă în 26.02.08
AUG-2013
REGIM MASĂ fara masa

Hotel Oazis Cernauti

Cu prilejul unei scurte vizite de week-end la Cernauti am ales acest hotel din considerentul de a nu trebui sa folosim masina personala in oras. Datorita informatiilor generoase postate aici- multumim tuturor celor care au scris- am stiut ca hotelul nu este foarte departe de statia transportului in comun de unde cu troleul 2 se poate ajunge pana in fata universitatii.

Din pacate, sambata seara cand am ajuns noi, receptionera de serviciu nu vorbea romaneste dar ne-am inteles bine pana la urma vorbind fiecare pe limba lui. Fiind trei persoane adulte in familie, ni s-au arata aratat doua camere cu trei paturi-la alegere, unul matrimonial si o canapea extensibila. O alta varianta era sa luam doua camere duble. Am ales una dintre camerele triple pt a fi impreuna si a mai povesti inainte de culcare.

Pretul a fost 250 grivne pt 3 persoane. La prima vedere camera a parut ok dpdv al marimii si dotarii ne-am bucurat ca avea si minibar pt ca aveam de pastrat un pic de mancare dar ulterior am constatat ca mobilierul si lenjeria erau destul de vechi si obosite, televizorul-acolo unde era plasat- nu avea nici o priza in apropiere iar dupa cateva ore de functionare in minibar era mai cald decat in camera unde cred ca erau spre 30 C. Era totusi curat atat in camera cat si in baie, lenjeria era si ea curata. Baia ok cu unele mici lipsuri dar nederanjante. Hotelul in ansamblu si modul de amenajare al camerelor ni s-au parut cam kitchioase. Cred totusi ca tine si de traditia locala, am mai vazut astfel de aranjamente si in Republica Moldova.

Fiind situat in apropierea soselei de centura si a intersectiei acesteia cu strada de intrare in oras este si cam zgomotos din cauza traficului. Are insa parcare cu supraveghere video si am putul lasa liinistiti masina acolo pana a doua zi dupa amiaza.

A doua zi, duminica dimineata, la receptie era si o doamna care vb romaneste si care ne-a spus, printre altele, ca nu are rost sa mergem in oras sau la bazar cu masina pt ca pe langa troleul 2 care merge in centru si la universitate exista si autobuzul 33 cu care se poate ajunge direct la bazarul Kalinka. (pentru cine e interesat)

Distanta hotel-centru este de vreo 4-5 km care cu troleul se parcurg cam in 15-20 minute. Dupa ora 22:30 troleul nu mai circula si esti nevoit sa te intorci cu taxi din oras, asta pt cine considera ca fiind un inconvenient.

Deci, cu rele si bune, hotelul este ok pt o noapte dar nu pentru pretentiosi.

Impresii încărcate de rodica_c in 12.08.2013 19:18:57

Validat / Publicat: 12.08.13 20:38:56

• A fost prima sa vizită/vacanţă în UCRAINA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (rodica_c); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 5 voturi) nota2