ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2013
ÎNSCRIS: 12.08.13
AUG-2013

Extrem de nemulțumit

Proprietar fara cuvant

Pe 31 iulie 2013 am rezervat direct de la proprietar o camera dubla cu vedere la mare. Ne doream tare mult sa stam aproape de plaja pentru ca avem copil mic si ne era mai usor cu deplasarea. Mai fusesem un week-end in luna iulie, dar am stat in alta parte, unde nu ajungeam pe plaja nici dimineata devreme, nici seara tarziu pentru aerosoli.

Asa ca, am zis ca am gasit cazarea perfecta. L-am intrebat pe proprietar (baiatul lui, de fapt, care nu cred ca avea mai mult de 18 ani, dar asta am constatat in momentul cazarii) daca au restaurant si daca exista un club in aproprierea lor, pentru ca tot am vazut recenzii la alte hoteluri cum ca nu au dormit toata noaptea din cauza muzicii. Acest baietas m-a asigurat ca nu exista niciun club pe langa ei, ba mai mult mi-a spus ca au avut niste nenorociti anul trecut, dar l-au inchis.

Totodata s-a si laudat ca au conditii de 3 stele. Ne-am zis... woooow, ce fericire!

Vineri seara, pe la 21.30, ma suna baietasul si-mi spune ca cei care trebuiau sa elibereze camera si-au prelungit vacanta cu inca 4 zile. Si asa ne-am trezit cu bagajele gata facute (pentru ca sambata am plecat la niste rude in Bucuresti), fara rezervare. Cat am stat la rude, in loc sa stam de vorba, si noi, si ei, cautam cazare la mare. Degeaba! Toate erau rezervate!

Duminica dupa amiaza, cand noi trebuia sa fim la mare, ma suna baietasul si incepe sa se vaite la telefon ca i-au plecat chiriasii si a pierdut o gramada de bani. Eram suparati, dar am acceptat pentru ca nu aveam incotro.

Ajungem pe la 17.30 intr-o camera mizerabila, cu lenjerii rupte, in care nu aveai unde sa pui trollerul sau unde sa stai in picioare si un balcon cu latimea de 20 cm, un soi de terasa insalubra, cu o bucatarie jalnica. Ne-am zis ca suportam de dragul copilului. Deci, de mancare nu ne puteam atinge. Ne-a spus ca avem asigurate si 2 sezlonguri pe plaja la o terasa cu care colaboreaza ei. Ne-am dus la terasa si am intrebat, dar au strambat din nas, zicandu-ne ca a fost candva o vorba, dar ca nu mai colaboreaza.

A venit seara si odata cu ea si muzica de la clubul in aer liber care era aproape lipit de maghernita noastra. Nu am dormit toata noaptea, iar copilul se zvarcolea in pat de oboseala. Dimineta la 8 aveam deja bagajele iar facute, hotarati fiind sa plecam aiurea pentru a gasi cazare.

Cand am iesit din cladire, a venit baietasul dupa noi, si foarte mandru de hotelul de 5 universuri, ma intreaba: "Cum e doamna? Va place?! " Mi s-a ridicat parul in cap si l-am intrebat de ce ne-a mintit in legatura cu clubul. Nici nu mai conta ca erau conditii groaznice. Cu tupeu, imi zice ca eu l-am intrebat de fapt daca exista unul pe plaja, nu unul langa noi. Si oricum, pe ala de langa noi il stie toata lumea. Mi-a venit rau, cand vedeam cu cata nerusinare mintea, mai ales ca si noi, si clubul de langa erau pe plaja.

I-am platit o noapte de cazare, adica 170 de lei (imi vine rau si acum cand ma gandesc cati bani pe ce maghernita) si am plecat repede, dar nu inainte de a-i sugera sa nu mai minta si alti clienti, mai ales pe cei cu copii. Deci, am ajuns la 17.30 si am plecat la 8 spre Venus unde am gasit un hotel frumos (Vulturul, 3 stele) pe plaja, cu mancare ffff buna. Nu cred ca mai calc prin Eforie.

Trimis de oly80 in 12.08.13 12:02:18
Validat / Publicat: 12.08.13 13:22:56

VIZUALIZĂRI: 3789 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oly80); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[12.08.13 12:16:42]

@oly80: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Sper să-ţi faci timp şi să scrii şi despre impresiile, înţeleg mult mai frumoase, de la Vulturul, din Venus.

Mikutza
[14.08.13 23:31:27]

@oly80: va inteleg perfect; si noi am avut probleme in sensul ca initial am fost cazati la etajul 2 chiar pe partea cu acel club si nu am dormit toata noaptea iar copilul (4 ani) s-a trezit de vreo 2 ori plingind din cauza zgomotului iar ulterior, in urma discutiilor cu patronul, ni s-a oferit o camera la etajul 1, in partea opusa a cladirii insa tot nu ne puteam odihni si nu atit din cauza muzicii (care nu se mai auzea atit de tare) cit din cauza zgomotelor ce se auzeau de la parter, unde este restaurantul; prin urmare ne-am scurtat vacanta. PS. Nici preturile de la restaurant nu reflectau calitatea si cantitatea mincarii.

Mikutza
Alte impresii din această RUBRICĂVila Miraky: