ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2013
    ÎNSCRIS: 08.08.10
    JUL-2013
    2 AD. + 1 COPII -- v: 5ani

Kaliakra - o vacanta reusita

Asa cum am promis, vreau sa scriu citeva impresii despre hotelul Kaliakra standard - Albena.

Cazarea s-a facut in jurul orei 13. Am stat la etajul 5 cu vedere spre piscina si o parte din mare.

Camera era curata, baia utilata cu tot ce trebuie ptr un hotel de 4*. M-au surprins placut asternuturile de buna calitate si ff albe. La capitolul curatenie va pot spune ca atit asternuturile cit si prosoapele au fost schimbate o singura data ceea ce consider ca este un minus pentru aceasta categorie.

Masa extrem de variata si imbelsugata (de la fructe de mare, scoici, div feluri de peste la multa carne, vita, miel, porc, pui si brinzeturi, salate) nu cred ca pot sa prind chiar toate felurile de mancare in acest scurta descriere. Ospatarii -profesionisti, debarasau ff repede mesele asa ca nu se aglomerau farfurii cu resturi de mancare Nu am sezizat nici un fel de asa numita mancare reciclata sau resturi date prin alte locatii ale hotelului.

Plaja - curata, in mare insa existau alge (vorbim de marea Neagra nu de Egee). Din fericire algele ramaneau in mare niciodata nu s-au strins mormane la mal.

Piscinele curate, barurile de pe plaja si de la piscina bine aprovizionate, ospatarii bine dispusi. Un + ptr Zlatan mereu zimbitor.

Mi-a placut ideea gratarului organizat seara in gradina hotelului cit si serile tematice din restaurant (bulgareasca, mexicana) Nu la fel de multumiti am fost de seara "greceasca " la unul din restaurantele de pe plaja care nu a avut nimic grecesc nici macar mancarea.

Cit despre animatie, fiind cu copil mic am cautat mai mult marea, Seara am gasit distractie pentru cel mic in parcul de distractie din apropiere. Ca minusuri (mici) pot specifica muzica prea zgomotoasa de la animatorii de la piscina la ora 16.

In rest ne-am simtit foarte bine la acest hotel, poate cel mai bun din ce am vazut in Bulgaria pina acum. Il recomand cu specificatia ca vorbim de Bulgaria, nu de Turcia unde conditiile sunt altele dar si pretul este dublu.

Trimis de smuki dog* in 12.08.13 11:06:33
    Validat / Publicat: 12.08.13 12:29:16
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Constantin si Elena, grand hotel Varna, Sveti Vlas

VIZUALIZĂRI: 1918 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (smuki dog*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ravenala22 [12.08.13 12:48:31] »

Bun pretul... sau este o greseala???

smuki dog* [12.08.13 12:50:18] »

@ravenala22:

scuze, pretul era pe camera / noapte. Total 1010 E

Nota webmaster- am corectat.

ravenala22, smuki dog*
    Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Standard Hotel: