ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2013
DIN: buzau
ÎNSCRIS: 07.07.12
AUG-2013

Simplu, calitate/pret corect fata de Romania

Am fost acolo o saptamana intreaga in august 2013.

Masa a fost ok, avand in vedere ca un cuplu matur nu are nevoie de prea multe "razgaieli", iar pretul a fost undeva la mai putin de jumatate din ce ofereau hotelurile celelalte. Are si psicina, ok, dar e cam rece apa.

Camera mea ce sa zic a fost spre mare, in dreptul unor brazi ce tineau umbra mereu, atat dimineata cat si dupa-amiaza.

In afara persoanelor de joasa calitate ce mancau fara simtire de toate si din toate, care asteptau mesele ca "o ultima binecuvantare!!! ", si aici ma refer la toate nationalitatile, nu numai romani, am avut neplacuta surpriza referitoare la drumul catre plaja care nu stiu cat insemna in sute de metri, insa in trepte pot sa va spun ca sunt aproape 250!!! , ce trebuiesc parcurse de fiecare data cand revii de la plaja.

In rest ce sa zic a fost ok... Aaaaaaa da, era sa uit, hotelul are o parcare relativ mica (circa 15 masini), insa un aspect de luat in seama, NU ARE PAZA de nici un fel. Intr-o noapte am iesit afara pe la 04.00, ca asteptam un telefon din state si cand colo ce sa vezi toata lumea dormea, de la receptie zic, ca in alta parte nu mai exista nimeni.

Daca esti inarmat cu rabdare, si iti convine un pret relativ mic, ai o masina nu foarte scumpa ce poate provoca insomnii, mergi acolo, si nu uita ai de strabatut minimum 500 de trepte zilnic (2 drumuri de la plaja la hotel), asta faca nu mai mergi si prin statiune seara ceea ce impune un plus de 250 de trepte.

Fata de Romania este mai mult decat ok. Fiecare persoana are niste target-uri, care le indeplineste, sau nu...

Va doresc o vacanta placuta, si cred ca merita incercat H Horizont.

Trimis de oldestwolf in 10.08.13 23:41:26
Validat / Publicat: 11.08.13 05:31:10
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2989 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oldestwolf); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

terner
    [12.08.13 10:48:32]

@oldestwolf: Am rugamintea sa-mi spuneti si mie daca la mese existau fructe, legume si salate. Noi nu mancam carne de niciun fel si vroiam sa stiu daca la mesele principale se gaseste ceva sa mananci fara carne. Multumesc

oldestwolfAUTOR REVIEW
    [12.08.13 15:00:21]

@terner: deci, poti gasi la aproape toate mesele salata de rosii, de castraveti, si salata verde. Iar ca si mancare puteti gasi mancare de fasole verde, de dovlecei, si parca mai era un alt fel de mancare de legume, cred ca specific bulgareasca. Bineinteles in afara macarurilor cu carne de porc, de pui, un fel de mititei, chiftelute, etc. Cine nu e foarte pretentios gaeste ce samanance. A si sa nu uit, cartofi prajiti in fiecare seara gasiti.

Fructe sunt la pranz si seara doar un singur un fel: pepene rosu sau pepene galben sau prune sau mere.

O zi buna!

terner
    [13.08.13 08:21:53]

@oldestwolf: Ok. Multumesc pentru amabilitatea de a raspunde.

oldestwolf, terner
    Alte impresii din această RUBRICĂHorizont Hotel: