ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2013
2 AD. + 2 COPII -- v: 10/5

Către satisfăcător

Cazarea la Maranthon Beach Hotel

Am ales o cazare de pe 4 august pana pe 11 august la acest hotel de patru stele

In privinta hranei: acest hotel asigura doar demipensiune - dimineata si seara regim bufet suedez Alimentatia poate fi destul de diversificata, in fiecarea seara tipul de carne fiind altul Cartofii pai sunt nelipsiti in fiecarea seara, in rest, pana acum au fost: mazare cu carne, ghiveci cu carne, vinete la cuptor, peste de nu stiu care in sos de mustar, frigarui de pui sau porc, pulpe parca pentru cei fomisti - adica mari, paste cu sos de rosii, pepene rosu Ca bautura free - apa sau cine prefera ceaiuri de diverse sortimente Dimineata: oua fierte, omlete, pateuri cu branza dulce sau cascaval, rosii, castraveti, salamuri, cereale, lapte, iaurturi simple sau de capsuni sau caise, dulceturi, unt, telemea, masline normale ca la noi la supermarket sau uscate, cafea bunisoara si sucuri Deci se poate manca omeneste - noi am mai luat cate ceva si in camera pentru masa de pranz de a doua zi

In privinta curateniei: in fiecare zi, trece prin camera si se schimba prosoapele, pune geluri de dus si sapunuri, se face curatenie asa cum trebuie La tv, ne uitam in fiecare seara la TVR international care se prinde foarte bine

Plaja: fara a fi carcotasa, nu prea este asa cum doream Adica exista cam ca latime de doua sezlonguri, pietre, fara umbrele, nisip trebuie cautat sa-l vezi Intrarea in mare nu am incercat-o din simplul motiv ca un coridor din niste saci pusi in mare nu-mi inspira nimic Fata a dat pe langa coridor si a servit ceva intepaturi de la niste plante din mare Asa ca mergem la alte plaje cum ar fi Paradise Beach la 3 km de Maranthon, mai spre sud - plaja normala, superba pentru copii, intrarea in mare super, fara probleme, foarte lina Am gasit si posibilitatea, prin geografia insulei, sa ne asezam langa poalele unui munte si asa aveam umbra la pranz Dar e cam cu bataie acel loc, adica trebuie sa-l prinzi liber Sau o alta alegere a fost Golden Beach - mai la nord, la 9 km de Maranthon, dar acolo plaja e nisip cu pietre, marea cu intrare lina Dar am ramas pentru prima locatie Din ce am vizitat pana acum... ca va scriu din hotel acum...

Liniste foarte multa, loc mai izolat de taverne

Hotelul mai dispune de o piscina, si pentru copii si pentru adulti, de un foisor care noi il frecventam seara, la jucat "valiza" cu ai nostri pui

Foarte multe romani am vazut, de parca ar fi litoral romanesc nu grecesc

Se vorbeste foarte bine engleza si personalul este foarte amabil

La piscina, in camere si in holul hotelului - wireless free

Sfaturi: luati apa, bere, vin si ce mai vreti de acasa si daca aveti si o lada frigorifica cu voi, e foarte bine

Peisajul este foarte frumos, am consumat si smochine din copaci, mere luate ca in Creanga

In zona am vazut ca sunt si brate de caracatite uscate, care spun unii ca alaturi de un sos de nu stiu care sau facute de-a dreptul ar fi minunate Eu nu am probat dar spun concetatenii de aici

Trimis de rolord23 in 09.08.13 17:08:34
Validat / Publicat: 09.08.13 18:18:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Rhodos, in 2011

VIZUALIZĂRI: 6648 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rolord23); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[09.08.13 18:17:19]

Mutat la rubrica "Maranton Beach Hotel [Kinyra]" (deja existentă pe sait); şters rubrica dublură creată de autor.

[30.09.13 08:53:03]

rolord23AUTOR REVIEW
    [02.10.13 09:11:50]

@webmaster: e foarte bine acea localizare

Multumesc

radar
    [19.01.14 18:13:06]

@rolord23:

multumim de review.

spui ca putem lua de acasa "lichide". exista posibilitatea de a consuma "de acasa" la terasa/foisorul hotelului?

Camerele cum sunt? Ceva poze?

mariuscp
    [23.03.14 16:09:58]

@rolord23: Un traseu pentru masina? Pe unde ati mers si cum a fost drumul? Ati stat o noapte pe undeva sau ati facut tot drumul fara oprire. Noi suntem din Suceava si nu stim pe unde e mai bine de mers.

anamaria01
    [14.07.15 17:40:16]

buna ziua,

cateva poze puteti adauga? ma intereseaza in special cu camerele.

multumesc!

mariuscp
    [14.07.15 18:49:48]

@anamaria01: Camerele sunt foarte bune. Noi am stat in corpul b. Pat matrimonial plus paturi etajate pentru 2 copii. Am avut noroc de receptioner care era roman. Nu stiu ce pachet ai luat, noi am avut demipensiune iar la amiaza am vorbit cu bucatarul si ne-a preparat acolo masa. Am iesit aproximativ la 80 de euro tot grupul (8 adulti / 8 copii). Daca dai de bucatarul Vasile transmite-i toate cele bune.

anamaria01
    [14.07.15 18:55:30]

@mariuscp: o sa- i transmit corpul b e cu vedere la mare?

Noi avem 2 camere cu pat matrimonial cu vedere la munte si 2 camere cu pat matrimonial plus pat supraetajat cu vedere la mare. Mic dejun inclus. Mâncarea e OK?

Multumesc

anamaria01, mariuscp, radar, rolord23