ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2013
ÎNSCRIS: 09.08.13
JUN-2009
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 ani

Sejur la Royal Vikingen

Dupa lungi siruri de discutii cu agentia, ne-am hotarat sa mergem in Turcia, dar la un alt hotel, nu la acesta pentru care scriu acum. Cu doua zile inainte de plecare am primit un telefon de la agentia de turism prin care mi se cereau sa accept scuze pentru ca hotel pentru care am optat s-a inchis si agentia imi ofera un alt hotel in acceasi bani, mai bun decat cel pentru care am facut rezervarea initial.

Am acceptat si am pornit la drum, am plecat spre Cluj-Napoca de unde am luat avionul catre Antalya, odata ajunsi acolo am intampinat o problema si anume nu mi s-a mai gasit bagajul, al sotiei a venit pe banda rulanta dar al meu nu, pana la urma bagajul a venit dupa o ora de cearta cu reprezentatii aeroportului, la iesirea din aeroport, o caldura de te sufocai, am ajuns la hotel, o primire buna, cazarea a mers rapid, camera nici mica si nici mare dar ne-am descurcat, am primit camera cu vedere la mare fara sa dau mita, clima functiona, mini-barul era umplut zilnic, televizorul nu m-a interesat deloc, roaming-ul telefonului a functionat perfect fara pierdere de semnal, internetul doar in hol si pe bani, dar nici ala nu m-a prea interesat, zilnic se facea curatenie, asternuturile au fost schimbate de doua ori in sejur, baia normala, curata si igienizata seiful in camera a fost contra cost, mocheta nu am vazut sa fie patata, paturile nu scartaiau, pe balcon o masa si doua scaune si o sfoara frumos amplasata pentru uscare., .

Un restaurant principal, mancare cat ai vrut, doua terase, cinci baruri, unul la piscina si altul pe plaja, celalate trei erau imprastiate in complex, un restaurant a la carte cu o singura vizita /sejur, rezervarea era gratuita, trei topogane de apa, o piscina in incinta hotelului, doua piscine in exterior, una acoperita, am vazut ca aveau si cabinet medical, mancare buna cat ai vrut, diverse sortimente, tin sa precizez ca mancarea era facuta bine, am prins si peste bine gatit, personalul curat amabil, doar ca debarasau extrem de repede masa, s-a intamplat odata sa nici sa apucam sa ne ridicam de la masa ca au si venit sa debaraseze nu stiu, o fi de bine sau de rau.

Plaja curata fara alge, bar pe plaja inghetata, sporturi nautice, voley, fotbal, darts etc. Plaja cu nisip si pietricele o portiune mica, apa curata, mini-club pentru copii, fetitei mele i-a placut mult si multe programe de divertisment pentru adulti

Sigur sunt si lucruri mai putin placute cu, care ne-am confruntat, distanta enorma si anume 120 de km de aeroport, de altfel am si simtit aceasta chestiune ne-am trezit la ora 5 dimineata in ziua plecari deoarece zborul era la ora 10.00 si totdeauna autocarul ii ia pe cei care sunt in ultimele statiuni si devin primii trezind-se devreme de tot, apoi agresivitatea rusilor si a nemtilor batrani, facand galagie mereu, aici ma refer la rusi, familii de romanii nu stiu sa fi fost in timpul sejurului nostru pe acolo.

Probabil ca sunt mai multe lucruri pe care le-am omis, dar sunt minore si merita trecute cu vederea pentru un sejur exceptional, din pacate pozele nu le am in acest pc si nu pot sa public nici o poza

Trimis de Calin Balan in 09.08.13 12:55:35
Validat / Publicat: 09.08.13 14:33:55
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 6042 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Calin Balan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.08.13 13:20:29]

@Calin Balan: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

gabitza*
[09.08.13 17:47:00]

@Calin Balan: Ar fi fost bune niste poze, mai ales ca erai primul pe AFA, poate faci cumva???

Eric s mom
[08.11.14 17:53:44]

@Calin Balan -

Hotelul este pe malul marii? Multumim!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[08.11.14 18:54:17]

Da, este pe plaja.

Eric s mom, gabitza*
Alte impresii din această RUBRICĂInsula Resort & Spa (ex Royal Vikingen) [Konakli]:

• pagină generată în 0.036931991577148 sec