ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2013

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit

Un nu hotarat!

am plecat putin indoita de alegere (pe care am comunicat-o in prealabil agentiei care m-a asigurat ca e ok); aveam si de ce; am ajuns cu vreo 3 ore inainte;

surpriza (spre deosebire de alte hoteluri din alte statiuni, tot de 4 stele); daca vroiai sa te cazezi mai devreme de ora 14.00 trebuia sa platesti 40 de leva; in camera... alta surpriza... nu aveai frigider; inca 50 de leva; televizor... mic; fara programe pt copii; in schimb era PRO TV international (bun si acela printre celelalte posturi bulgaresti);

in ceea ce priveste mancarea... aceleasi feluri; cu sosuri, ulei din plin; nu mai vorbesc de sucuri... colorant cu apa; am crezut ca o sa fac mare branza cu cinele la faimoasele restaurante cu specific; desi in pliantul de prezentare al resortului spune ca se fac rezervari de la ora 11.00, la 11.15 nu am gasit niciun loc liber; deci... cinele tot la restaurantul hotelului;

pentru inghetata trebuie sa iesi din hotel... sa mergi vreo 300 de m si sa te asezai la coada... ca de... era un sg loc pt. cele 4 hoteluri; si atentie, nu aveti voie mai mult de 3 pahare de inghetata/persoana; in cazul in care va luati sampon si sapun de acasa... sa stati linistiti, nu o sa se deranjeze sa va puna si din partea hotelului; de ce sa aglomereze spatiul?

puncte forte (sa nu fiu carcotasa) - hotelul aproape de plaja; plaja curatica; ti se schimba prosoapele; piscina pt copii; saltele gonflabile pt copii;

altceva? a... internet in camere. nu cred ca as mai putea scrie la punte forte, evident.

Trimis de cornelia mihai in 09.08.13 00:29:19
Validat / Publicat: 09.08.13 04:27:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: albena, kaliacra superior; nispiurile de aur-elena; sunny beach-evrika;

VIZUALIZĂRI: 2565 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cornelia mihai); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.08.13 04:26:37]

@cornelia mihai: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

fanespoitorul
[09.08.13 08:32:07]

@cornelia mihai: Sunt doar curios. De ce ai ales Rubin?? Sunt destul de multe impresii si negative si pozitive. Fiecare si-a justificat pozitia. Din punctul meu de vedere este corect tot ce ai scris. Eu nu as alege Rubin. Nu-mi dau seama cat te-ar fi costat in alta parte cu 3 copii. De ce nu ai mers tot in Albena??

Krisko CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[09.08.13 10:30:14]

De unde surpriza? La hotelul in cauza check-in este dupa ora 14:00 iar check-out inainte de ora 12:00. Dealtfel aceasi politica se aplica la nivel (cvasi) general.

Nu contest ca in anumite cazuri sunt mici diferente de orar, sau ca in urma achitarii unei taxe (uneori, daca ai noroc, chiar fara) ori cu ajutorul unei "atentii" te poti caza mai repede daca au camere libere&curate, dar in toate cazurile enumerate vorbim doar de exceptii de la regula.

fanespoitorul
Alte impresii din această RUBRICĂRubin (Roubin) Hotel: