ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2008
ÎNSCRIS: 07.04.08
MAY-2008

Circuit Prin Tunisia [P]

Traseul Circuitului este:

TUNIS – CARTHAGE – SIDI BOU SAID - EL JEM – SFAX – GABES – DJERBA - MATMATA – DOUZ - KEBILI – TOZEUR - SBEITLA – KAIROUAN – SOUSSE - MONASTIR

Plecare: 29 Octombrie

La un pret foarte avantajos:

• 592 eur – persoana cazata in camera dubla cu demipensiune;
  • 562 eur – a 3a persoana in dubla;
  • 552 eur – copil pana in 12 ani, cazat in dubla cu doi adulti;
  • 96 eur – supliment SNGL.

PROGRAM

Ziua 1:

Plecare din Romania. Sosire la aeroportul din Monastir, transfer catre Hammamet, timp liber, cazare la hotel de 3* in demipensiune.

Ziua 2: TUNIS – CARTHAGE – SIDI BOU SAID

Dimineata dupa mic dejun plecare catre capitala Tunis, vizitarea muzeului Bardo, a Carthaginei, plimbare in oraselul andaluz Sidi Bou Said, pranz (optional) la restaurant in Tunis si timp liber aprox 1h30 in centrul orasului Tunis pe bulevardul principal Habib Bourguiba la sfarsitul caruia se gaseste Medina din Tunis, dupa aceea plecare catre orasul Sousse si cazare la hotel de 3* in demipensiune.

Ziua 3: EL JEM – SFAX – GABES – DJERBA

Dupa micul dejun plecare catre El Jem, vizitarea coloseumului roman de aici si continuarea drumului pe langa Sfax pana la Gabes unde se serveste pranzul (optional). Dupa pranz plecare pana in insula Djerba, cazare la hotel de 3* in demipensiune. Dupa amiaza se face turul insulei.

Ziua 4: DJERBA – MATMATA – DOUZ

Dupa micul dejun, se pleca din Djerba catre Matmata unde se viziteaza o casa troglodita, la pranza se ajunge in orasul Douz unde se face o plimbare (facultativ) cu camila pe dunele de nisip din Sahara iar seara se ajunge la Kebili unde este cazarea la hotel de 3* in demipensiune.

Ziua 5: KEBILI – TOZEUR

Dimineata dupa mic dejun se pleca catre Tozeur, in drum oprire pe lacul sarat Chott el Jerid pentru o pauza de foto, intalnire cu masinile 4*4 in oaza El Hama si vizitarea oazelor naturale de munte Chebika, Tamarza, dupa cazare in Tozeur la un hotel de 3* in demipensiune. Vizita la gradina zoologica din Tozeur si la muzeul Dar Cherayet.

Ziua 6: SBEITLA – KAIROUAN – SOUSSE

Dimineata dupa micul dejun plecare catre Sbeitla si vizitarea ruinelor romane de acolo. Continuarea drumului catre Kairouan, pranz (optional) in Kairouan si timp liber in centrul orasului, dupa masa tarziu plecare catre orasul Sousse si cazare la hotel de 3* in demipensiune.

Ziua 7: SOUSSE – MONASTIR

Vizitarea portului El Kantaoui, a centrului orasului Sousse, pranz iar dupa vizitarea orasului Monastir si seara cazare la hotel de 3* din Monastir in demipensiune.

Ziua 8:

Timp liber si transfer spre aeroport. Returul in Romania.

Pretul include:

• Transport cu avionul Bucuresti - Monastir – Bucuresti ;
  • Asitenta turistica la aeroportul din Monastir;
  • Transfer;
  • Cazare in hotel de 3 stele, in camera dubla climatizata;
  • Demipensiune: mic dejun si cina;
  • Ghid pe tot parcursul circuitului;
  • Intrarea la muzeele si/sau siturile:

-TUNIS – Muzeul Bardo si Cartagina

- EL JEM – Amfiteatrul roman

-TOZEUR – Dar Cheayet

- SBEITLA

• Taxele si comisioanele hoteliere;
  • Excursie in Jeep (6 persoane in masina);

• Transportul cu autocarul si Jeep (climatizate).

Pretul nu include:

REDUCERI:

• - 15% pentru inscrieri cu 90 zile inainte de plecare;
  • - 10% pentru inscrieri cu 75 zile inainte de plecare;
  • - 5% pentru inscrieri cu 60 zile inainte de plecare;
  • - 5% pentru clientii care au mai calatorit cel putin o data cu Tunisiana Travel indiferent de locul si partenerul prin care s-au inscris.

OBS:

• Reducerile se aplica doar la tarifele de baza din oferta standard/catalog Tunisia 2008.

Nu se aplica reduceri la taxele de aeroport si suplimentele de orice fel, la ofertele cu titlu de oferta speciala sau last-minute.

Reducerile nu sunt cumulabile intre ele si nici cu alte promotii.

• Orice modificare ulterioara adusa rezervarii duce automat la pierderea reducerii.

NOTA:

Circuitul va este oferit prin partenerul AmFostAcolo.ro pe destinatia Tunisia, si anume Agentia Tunisiana Travel

Tunisiana Travel isi asuma dreptul de a aduce modificari programului mai sus stabilit, inainte de plecare sau chiar in timpul desfasurarii programului, fara a diminua calitatea programului. Printre modificarile ce pot surveni se numara mai ales schimbarea ordinii de vizitare a obiectivelor din program sau schimbarea locatiei de cazare.

Trimis de carmencita80 in 30.06.08 06:20:51

VIZUALIZĂRI: 3276 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (carmencita80); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P1x Cartagina - Termele Antonine

niccu
[01.09.08 05:07:15]

Ca la tv. fara reclama chiar nu se poate? e o simpla intrebare.

[01.09.08 05:19:29]

ba s-ar putea, dar in cazul acesta ar trebui sa contribuie altcineva la plata functionarii site-ului [pe langa mine, care-s, momentan, cu buzunarele goale]. Te oferi tu, cumva? Iti fac imediat, in cateva secunde, o sectiune fara publicitate, la care ai doar tu access...

niccu
[29.09.08 05:19:43]

Cum vrei tu, dar asta nu inseamna ca este o.k.!

ancamariagadea*
[04.01.10 00:08:08]

Foarte frumos! Tunisia merita vizitata pentru peisajele, orasele si obiceiurile inedite si pentru preturile bune ale sejururilor.

stefania
[10.01.10 16:10:25]

Buna !

Eu una nu a-si mai merge in nici un circuit.De doua zile m-am intors dintr-un circuit in Maroc si nu mai pot nici eu nici sotul meu de oboseala.

[10.01.10 17:14:07]

stefania: odata cand ai un pic de timp -- si dupa ce-ti mai tragi sufletul -- poate ajungi sa ne povestesti cum a fost. Un circuit Maroc nu e o chiar excursie uzuala, sunt convins ca multi ar fi interesati de ceva detalii, macar minimale.

Poti folosi rubrica "Descoperind Marocul" pentru a scrie impresiile.

stefania
[10.01.10 17:17:13]

desigur

poate chiar azi

gushpi
[18.04.10 18:39:04]

macar de era vb de vreo oferta cu discount (ca tot sunt turistii tot mai rari...)

ilincutei c*
[20.11.10 15:50:25]

foarte interesante poze! acestea vorbesc de la sine. am auzit multe despre tunisia dar nu m-am gandit ca este atat de frumos!

gabitu67dica
[10.11.19 10:15:52]

Acest site a fost o idee grozavă. Am putut afla diferite informații despre anumite locații. Ne putem feri de anumite hoteluri in care primează numai profitul și nu clientul sau, în cazul meu, să-mi doresc să mă duc într-un anumit loc poate și datorită modului în care a fost descris de cineva atunci când eram indecisa cu privire la alegere.

Când alegem o anumită destinație verificăm impresiile sa nu avem surprize. Mulțumesc echipei pentru perseverență.

ancamariagadea*, gabitu67dica, gushpi, ilincutei c*, niccu, stefania