ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2013

Extrem de nemulțumit
    Foarte nemulțumit
    Nici nemulțumit, nici mulțumit

Debandada

Am plecat cu un gust amar din Pensiunea Tara. Dupa o rezervare (facuta telefonic - la care a raspuns o doamna/domnisoara care parea foarte draguta si binevoitoare) pentru 2 camere duble, cu mic dejun inclus, am avut surpriza sa ajungem intr-o pensiune unde seara ni s-a comunicat un alt pret pe camera (90 lei/noapte) si la plecare ni s-a cerut un altul (110 lei/camera).

Am refuzat sa platim pretul mare si a fost ok si cu cel stabilit cu o seara inainte. Micul dejun nu a fost inclus in pretul camerei, asa cum fusese intelegerea telefonica si a fost execrabil (omleta fara nici un gust, urmata de greturi la 2 dintre adulti).

Camerele sunt curate, dar pe sub usi bate vantul (la propriu), iar personalul din restaurant, desi foarte binevoitor, total aerian.

Concluzia?! De evitat!

Trimis de paflo* in 06.08.13 16:41:03
    Validat / Publicat: 06.08.13 17:46:21
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în RÂNCA. A mai fost în/la: Bucovina, Transilvania, Marea Neagra

VIZUALIZĂRI: 2057 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (paflo*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Ionut Nagara
    [12.08.13 08:41:12]

@paflo: Buna ziua numele meu este Ionut Nagara sunt administrator la pensiunea Tara.

Doream sa imi cer scuze pentru incurcatura creata cu pretul camerei, personalul nu a stiut de reducere facuta dumneavoastra, dar eu cred ca sa rezolvat intr-un mod profesional si rapid, sa stiti ca peste tot se fac incurcaturi mai ales cand lucrezi cu oamenii.

In privinta mancarii ati spus ca nu v ati simtit bine dupa ce ati servit omleta, dece nu ati luat masuri imediat daca vi sa parut ceva in neregula cu mancarea si dece nu ati facut o sesizare la organele abilitate in loc sa faceti acuzatii nefondate.

Pentru dumneavoaatra va spun ca la aceasta pensiune produsele sunt depozitate in camere frigorifice si in spatii special amenajate, iar ouale in momentul in care sunt scoase din frigider sunt tinute in apa tocmai pentru a observa daca sunt fisurate.

Rugamineatea mea ar fii daca de acum inainte mai faceti astfel de acuzatii va rog sa avetii si o sustinere solida pt ca ne deteriorati imaginea.

Toata lumea are mici probleme si puncte slabe si noi avem, DAR IN PRIVINTA MANCARII SA STITI CA NU AM FACUT RABAT LA CALITATE.

NB Ionut Nagara este (sau a fost) reprezentant al unității
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    paflo*AUTOR REVIEW
    [19.08.13 13:09:03]

Din pacate, incurcatura nu s-a rezolvat nicicum, caci micul dejun (care trebuia sa fie inclus in pretul camereii cf intelegerii telefonice) l-am achitat separat (si am dovada acestui fapt in chitanta cu care am achitat). Sa stiti ca am fost pe punctul de a face sesizare la Protectia consumatorului pentru acest lucru, dar ar fi fost cuvantul meu contra cuvantului dv legat de intelegerea telefonica cu cazarea, asa incat am lasat-o balta.

Nu am facut acuzatii de felul in care tineti mancarea, ci doar am constat un fapt: mancarea nu a avut nici un gust (si poate ar trebui sa discutati la capitolul acesta cu bucatarul dv, caci mi se pare greu sa 'gresesti' o omleta) si s-a lasat cu greturi la 2 adulti din grupul de 3 adulti si 2 copii care au consumat aproximativ acelasi lucru (omleta cu diferite adaosuri). Daca va intereseaza parerea mea personala, cred ca tot ce s-a intamplat tine mai mult de felul in care a fost gatita, decat de ce a fost pus in ea (si daca e sa intram in amanunte legate de modul de preparare, tin sa va spun ca omleta cu ardei si adaos de cascaval pe care am cerut-o, a avut o cantitate atat de mica de cascaval incat am crezut ca a incurcat dra ospatarita borcanele).

Va spun sincer ca am avut asteptari mai mari de la pensiunea dv, mai ales dupa felul placut in care a vorbit persoana care ne-a facut rezervarea. Poate ca pentru dumneavoastra a fost ceva izolat, dar pentru noi a fost motivul pentru care ne-am scurtat vacanta cu 1 zi, asa incat impresiile noastre de final de vacanta au fost cam amare.

Ionut Nagara
    [19.08.13 13:29:27]

@paflo: Probabil ca dvs nu ati inteles bine pentru ca noi nu am avut niciodata micul dejun inclus in pretul camerei (niciodata insemnand 10 ani, daca nu mai bine, de activitate).

Daca a fost o problema cu mancarea, trebuia sa cereti sa vorbiti cu administratorul si va asigur ca daca aveati dreptate, erati despagubit fara nici un fel de comentariu si cu absolut toate scuzele din partea noastra.

NB Ionut Nagara este (sau a fost) reprezentant al unității
    paflo*AUTOR REVIEW
    [19.08.13 14:00:44]

Nu suntem copii, iar prietena mea care a facut rezervarea (cel de-al treilea adult din grup) stapaneste foarte bine subtilitatile limbii romane, asa incat am dubii legate de intelegerea gresita a includerii micului dejun in pretul camerei.

Poate ca administratorul ar fi gustat mancarea si ne-ar fi dat dreptate sau poate nu; senzatia de greata este una pur subiectiva si oricum deja plecaseram din pensiune cand am resimtit-o. Am umblat mult si in tara si in strainatate. Am stat si la pensiuni de 1 margareta, am stat si la hoteluri cu multe stele. Am intalnit si locuri care ne-au lasat o impresie minunata si locuri care ne-au lasat un gust amar. Va place sau nu, pensiunea dumneavoastra ne-a lasat un gust amar. Site-ul acesta este un site cu impresii de calatorie si eu asta am facut, am postat impresia mea de calatorie.

Din punctul meu de vedere discutia se incheie aici. Va doresc numai bine si poate ca toata acesta discutie se va finaliza cu ceva pozitiv, in sensul in care veti remedia ceea ce am semnalat.

Ionut Nagara, paflo*
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Tara [Rânca]: