ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2013
ÎNSCRIS: 06.08.13
JUL-2013

Minunat

PLUSURI:

un hotel minunat, amplasat pe varful unui deal, cu priveliste de nemaivazut, relatile cu clientii funcioneaza f. bine, f primitori, in momentul in care am ajuns acolo am fost intampinati de o domnisoara cu formularul de inregistrare, si cu prosoape umede pentru a ne racorii.

Mancare prea multa, asa incat ajungi sa nu stii ce sa alegi, loc la mesa gasesti destul de repede, mereu sunt seslonguri libere, barurile de la piscina, plaja, parcul acvatic sunt bine aprovizionate cu racoritoare precum si cu gustari.

Cele 3 piscine exterioare sunt curate si binte intretinute iar cea interioara din pacate nu am vizitato nici odata.

In cazul in care mergeti in luna de miere, dupa ce vi se ofera camera vorbiti la relatii cu clientii si anuntatii ca sunteti in luna de miere, si veti primi sampanie si inca cateva cadouri (asta in cazul in care nu au trecut cei de la agentie acest lucru la observatii)

MINUSURI

- singurul minus pe care l-am gasit a fost timpul pana acolo, dar in comparatie cu privelistea si servicile primite acolo, se merita

Trimis de peelpenel in 06.08.13 13:57:53
Validat / Publicat: 06.08.13 16:30:23

VIZUALIZĂRI: 6585 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (peelpenel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.08.13 16:30:38]

@peelpenel: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[05.02.14 12:59:01]

Buna peelpenel. Multumesc pentru impresiile despre Utopia World. Ce bine ca exista "am fost acolo"pt ca poti obtine mai multe informatii corecte cu privire la un hotel avand ca rezultat o vacanta reusita. Dorim sa ne petrecem un sejur in luna iulie la acest hotel impreuna cu fetita noastra in varsta de 4 ani. Am cateva intrebari si nelamuriri cu privire la Utopia World si sprr ca ma poti ajuta:

1. cam cat dureaza transferul de la aeroport la hotel

2. cam cate minute dureaza si cum se efectueaza exact transportul de la piscina la plaja

3. sunt magazine/bazar in apropierea hotelului? cat de departe este primul oras pt a merge la magazine si poti merge cu dolmus? Cam cat dureaza?

4. daca ma uit la poze plaja pare ingusta. este asa si in realitate sau e loc suficient? Intrarea in mare e lina? Plaja e cu nisip sau pietris?

5. ce se ofera la mini bar ul gratuit din camera?

6. dupa parerea ta unde ar fi mai bine sa te cazezi la vila sau cladirea principala?

7. aqua parcul e deschis toata ziua sau au program de functionare pe timpul zilei?

8. crezi ca hotelul, mancarea, plaja, locul de joaca, piscina si toboganele pt copii, imprejurimile sunt satisfacatoare pt o vacanta cu un copil de 4 ani.

Sper ca nu te-am bombardat cu prea multe intrebari si ca nu iti rapesc prea mult din timpul tau punandu-te sa-mi dai raspunsuri. Avand in vedere ca fetita noastra va fi cu noi doresc sa stiu cat mai multe informatii cu privire la acest hotel.

Iti multumesc anticipat si daca mai ai si alte sugestii sau impresii legate de acest hotel le accept cu placere.

peelpenelAUTOR REVIEW
[05.02.14 19:15:45]

@aaali:

Buna aaali, o sa iti raspund in ordinea intrebarilor, asadar:

1. aproximativ 4 ore. (se merita asteptarea cu varf si indesat!)

2. aproximativ 4 minute. Este un autobuz al hotelului care se ia din fata lui, te duce 2 min pana la podul peste sosea si de acolo mai faci 2 min pe jos. Daca nu vrei sa iei autobuzul faci cam 10 min pe jos, maxim

3. este un magazin cu preturi acceptabile chiar in incinta hotelului (cu suveniruri), bazaruri nu sunt in apopiere. cei de la agentie deobicei te duc la magazinele cu care au ei contract. de exemplu pe noi ne-au dus la "textile" unde preturile erau exagerat de mari (ex.rochii la 400 de eu). Am vazut un bazar la 15-20 de min de mers cu masina. Orasul e aproape, dar noi nu stim nimic despre dolmus

4. plaja e destul de ingusta dar deobicei turistii nu se inghesuie acolo, ci prefera piscinele de sus de la hotel (la fel si noi) de mentionat faptul ca hotelul are si jos la plaja terasa cu mancare si bauturi racoritoare.

pana sa intri in apa este nisip, dar cand intri dai de pietricele.

5.2 doze bere, 1l fanta, 1l cola, apa plata, doze suc natural. in fiecare dimineata se reumplea minibarul

6. in cladirea principala, categoric! esti aproape de toate serviciile, in plus daca va cazati la vile riscati sa fiti muscati de tantari. (atmosfera in incinta hotelului nu se compara cu cea din vile: de ex. in fiecare seara, odata cu inceperea cinei are loc recital de pian in lobiul hotelului)

7. nu, are un program fix de functionare.

8. nu avem copii inca, dar erau foarte multe familii cu copii atunci cand am fost noi. din punctul meu de vedere, hotelul ofera servicii bune atat pt familisti cat si pt cupluri fara copii. sunt tot felul de topogane pt copii; pe aleea care duce la aquapark erau tot felul de pasari, care umblau pe acolo si se lasau hranite de copii... in fiecare seara era program special cu copiii, dansau pe scena si faceau tot felul de scenete. este cineva care se ocupa de ei acolo.

Sper sa iti fie de folos raspunsurile mele si va doresc sa aveti parte de o vacanta minunata! Eu abia astept sa mai merg pe acolo!

[06.02.14 18:28:03]

@peelpenel: multumesc pt promptitudinea cu care mi-ai raspuns si pt toate informatiile tale referitoare la Utopia World. Am rezervat astazi sejurul la acest hotel pt luna iulie. Sper ca totul sa fie conform asteptarilor. Hotelul arata f bine si are si reviews bune. O seara placuta iti doresc.

[04.07.14 19:32:31]

@peelpenel: Buna seara,

Asteptam cu nerabdare ziua de 10 iulie cand vom mergem si noi impreuna cu fetita noastra la Utopia World. Mai am o singura intrebare: restaurantele A la carte sunt contra cost sau poti alege unul dintre ele free o data pe sejur?

Iti multumesc inca o data pt toate informatiile cu privire la acest hotel.

peelpenelAUTOR REVIEW
[05.07.14 10:35:06]

@aaali: poti sa alegi unul gratis pe sejur

[05.07.14 11:18:03]

@peelpenel: multumesc pt raspuns.

O zi cat mai buna iti doresc!

diaanaid
[04.12.14 10:34:57]

@aaali - Buna! Poti sa ne spui care au fost impresiile tale in urma sejurului la Utopia? Multumesc

aaali, diaanaid, peelpenel
Alte impresii din această RUBRICĂUtopia World Hotel [Mahmutlar]: