42059

înscris/ă în 14.07.09
MEMBRU: PREMIUM
JUN-2013

Maxim 3 stele

Am fost in luna iunie 2013 la hotel Royal din Constanta, impreuna cu un grup de copii la un campionat de fotbal pentru junior. Cazarea s-a facut la hotel Royal din Constanta.

Hotelul este amplasat pe un bulevard din localitate si cum nu am fost sofer nu mi-am dat interesul sa retin locatia, insa imi amintesc ca pana la intrarea in Mamaia nu cred ca mergeam mai mult de 10 minute cu masina.

Hotelul desi este clasificat ca avand 4 stele consider ca nu merita mai mult de 3, deoarece: -camerele nu sunt foarte mari, normale as putea spune, nicio camera nu are balcon, mobilierul in camera este acceptabil insa in spatiile comune clar are nevoie de o reconditionare, canapelele cam ponosite, peretii pe alocuri scorojiti, perdele cam nespalate.

Restaurantul este undeva la subsol, fara lumina naturala.

Despre mancare, precizez ca noi fiind intr-un grup cu copii am avut meniu fix, compus din 2 feluri, fara desert. Din ce am constatat nu exceleaza la capitolul bucatarie, portiile extrem de mici si cam insipide si oricum nu pe gustul nostru al moldovenilor.

Un alt inconvenient la acest hotel este lipsa parcarii proprii, masinile erau lasate in fata hotelului in strada.

Am observant ca dimineata micul dejun era in regim de bufet suedez, insa destul de slabut, ceva salam, branza, cereale, cafea, oua.

Hotelul nu are nimic in jur, este doar cladirea si atat. Nu loc de joaca, nu piscina, nu terasa, nu sala de fitnes sau sedinte, hotelul si atat.

Consider ca este potrivit pentru cei aflati in trecere si care vor doar o camera pentru o noapte.

Nu este recomandat ca loc pentru un eventual sejur pe litoral, intrucat asa cum spuneam la inceput este departe de Mamaia, nu are balcon si nici posibilitati de distractie in interior.

Nu va lasati dusi in eroare de denumire - "Royal" nu are nimic regal in el, este doar o denumire pompoasa si atat.

Impresii încărcate de Lisa in 05.08.2013 20:11:13

Validat / Publicat: 05.08.13 20:40:00

• Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Italia, Spania, Franta, Austria.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Lisa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 5 voturi) nota2