ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2013
DIN: Radauti Suceava
ÎNSCRIS: 02.08.13
AUG-2013

In atenţia celor care vin la Sandy Beach

Cand va scriu stau in holul hotelului si savurez o cafea, si doresc sa imi spum si eu parerea despre acest hotel: am citit cateva pareri scrise anterior si am venit cu inima putin indoita, chiar daca acesta este al 4 an de bulgaria...

Am ajuns pe la 10 dar cazarea s+a facut abia la 14, dar eram obisnut din anii anteriori

Cei care au scris ca mancarea nu e buna, sau ca barmanii nu te servesc... si alte lucruri sunt niste acei turişti de romania care acasa au 15 feluri de mancare, toate cu icre si alte delicatesuri..., si daca te comporti parca esti un rege aici clar ca o sa se uite urat la tine si o sa stai mai mult la rand la mancare si bautura. (uitati+va la poze pt mancare, am mancat somn, iepure, rata, pui, si un fel de pastrav de grecia, iar la suc au un fel de prigat de al lor PRISUN care e ff ok+ nectar de pere si de mere la dozator... brandy, vodca, vin, bere pt domni...) de la 11 la 17 au pizza, cart prajiti un fel de mici + salate+ fructe + inghetata la snach barul hotelului- nu sunt extrem de bune dar nici rele... aici depinde de fiecare...

Curatenie se face zilnic asternuturile au fost schimbate dupa 2 zile, iar prosoapele murdare zilnic.

Stau mai prost la capitolul animatie, dar daca vii sa te odihnesti nu cred ca te afecteaza prea mult.

Piscina e ok, cu sezlonguri gratis dimineata e sub soare iar dupamasa e putin la umbra, cu segment separat pt copii cu topogan, plaja e la aprox 70 de m unde ai sezlonguri suficiente

CONCLUZIE

DACA SUNTETI O FAMILIE CU ASTEPTARI NU FF RIDICATE VENITI CU INCREDERE SI NU BAGATI IN SEAMA RECENZIILE ANTERIOARE..., DACA SUNTETI (...) NU COMPARATI 4 * DE BULGARIA CU 4* DE TURCIA SI APOI SCRIETI AICI CA NU A-TI FOST BINE TRATATI.

DACA AR FI SA FIU SI EU RAU AS PUTEA SPUNE CA AM ASTEPTAT 4 ORE SA FIU CAZAT, CA NU AU VRUT SA-MI DE BRATARA LA COPIL (LA COPII BRATARA SE PUNE LA CEI CARE AU PESTE 6 ANI), CA PE HOLURI PE ICI PE COLO VARUL E CRAPAT, CA SUB CHIUVETA LA INCHEIETURI E PUTIN MUCEGAI, CA NU MI-A PLACUT CUM M-A SERVIT UN CHELNER... SI ALTE NIMICURI DAR OARE LA NOI IN DRAGA NOASTRA ROMANIE O FI MAI BINE... DE CE ALEGETI ATUNCI BULGARIA

Trimis de alin21iacob in 05.08.13 15:03:18
Validat / Publicat: 05.08.13 16:40:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: albena- hotel gergana Sf const si elena- Grand Hotel Varna de 2 ori

VIZUALIZĂRI: 3060 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alin21iacob); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 seara cu specific bulgaresc, am fost intampinati la usa cu colac si cu sare

webmaster14 [05.08.13 15:36:26] »

@alin21iacob: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

darkwolfbv [06.08.13 18:44:56] »

Buna Ziua!

ajung si eu la Sandy Beach pe 10 aug., as vrea sa stiu cum e cu parcarea de la hotel? Sant locuri ?

O sa revin si eu cu un review dupa ce termin concediul !

dan 73 [06.08.13 21:25:04] »

@darkwolfbv: Buna locuri sunt si in fata si in spate, in spate este mai multa umbra. Mergeti cu incredere.

darkwolfbv [07.08.13 15:40:10] »

@dan 73: Multumesc mult!

alin21iacob [09.08.13 22:22:23] »

@darkwolfbv: da sunt locuri nu am avut probleme, am parcat chiar in fata hotelului, este o parcare mai mare intre hoteluri (laguna garden si sandy), cea din fata hotelului + pe trotuar sau pe laterala cu hotelului vecina cu hotelul kaliopa, tre sa vanezi un loc cat mai bun dar nu o sa ai probleme

webmaster [18.08.13 19:35:28] »

@p. patrick: galben și două zile suspendare pentru jigniri

Pe AmFostAcolo poți să combați doar ideile exprimate, nu persoana autorului. Atacurile la persoană dezonorează și descalifică - pe cel care atacă! , nu pe cel atacat.

Ecoul a fost șters

MaraPara [11.09.13 19:13:46] »

@alin21iacob: inclin sa cred versiunea ta si a celor carora le-a placut acolo. Eu nu am fost acolo, dar au fost prieteni de-ai nostri si ne-au invitat in camera lor, era curat, frumos, proaspat renovat. Mancarea ziceau ca e foarte ok, check-in inainte de pranz.

Dar lasa asta. [...]

Obiceiul asta cu prosoapele pe sezlonguri mi se pare cel mai cretin dintre toate obiceiurile turistilor de pretutindeni, nu pot sa-l inteleg oricat m-as stradui.

Daca turistul magnific nu poate/vrea sa-si miste fizicul la prima ora ca sa ocupe un loc senzational, inseamna ca nu-l merita.

Ce sens are sa pretinda ca a fost harnic (si s-a trezit cu noaptea-n cap) lasand prosopul si dormind in continuare?!?!

Dar sa nu parasim sfera de interes, zic.

Vacante frumoase si turisti cat mai civilizati va doresc!

alin21iacob, dan 73, darkwolfbv, MaraPara, p.patrick
    Alte impresii din această RUBRICĂSandy Beach (ex Orlov) Hotel: