Atrium Hotel [Pefkohori]

DIN bucuresti
înscris/ă în 02.08.13
JUL-2013

Servicii foarte proaste

Buna ziua! Am plecat in vacanta, pentru prima data in Kasandra, Pefcohori deoarece unde mergeam de obicei cu copilul (la Duni) nu am mai gasit bilete. Drumul pana acolo a fost ok.

Cand ne-am cazat am fost foarte dezamagiti de conditiile hotelului. Ne-am cazat la parter pe aripa centrala, directionati de receptionera draguta. Ajunsi in camera am deschis usa de la balcon sa se aerisesca si am avut surpriza sa vedem multe insecte si panze de paianjeni intre usa si toc, de asemenea aceiasi surpriza cand am deschis geamul cel mic de la baie. Asa ca, tot sejurul am stat cu geamul si usa de la balcon inchise.

Pe langa pereti chiar si pe blatul cu oglinda era plin de praf si panze de paianjeni. Lenjeria era curata dar foarte veche si cu pete de sange vechi chiar si pe fata de perna. Prosoapele de la baie erau innecate de culoare gri. Am calatorit prin toata Europa dar asa ceva nu am mai vazut! In schimb doamna care facea curatenie avea grija sa ne faca lebadute din haine!! .

La cina, sala arata ca o cantina fara nici un decor, cu putine feluri de mancare, portionate cat mai mici, iar tavile mai tot timpul goale. Ospatarii erau tristi, neingrijiti, pregatiti sa te certe daca cumva indrazneai sa ceri un servetel, etc. La desert gaseai intotdeuna jeleu rosu sau galben cu frisca si fructe (pepene, banane si mere) taiate in felii cat mai mici. Si inca ceva, ceaiul de la micul dejun era pus in cutii de Lipton, dar ceaiul era unul grecesc probabil cel mai ieftin. La fel si cu inghetata de la cina, era pusa intr-o lada de Nestle, dar inghetata era oribila - apa cu colorant.

Hotelul este de trei stele dar peste tot scrie ca este de patru stele N-am inteles de ce.

La plaja ne-a placut, transport gratuit din partea hotelului, apa superba si plaja cu nisip, preturi foarte mari, de exemplu o bere 4E, o cafea 3,80 E - totul cu bon fiscal. Inclusiv la gogoasa de 2 E ni s-a dat bon.

De alftel, statiunea, seara arata ca la Eforie, foarte ieftina si aglomerata.

Impresii încărcate de cicica2007 in 02.08.2013 20:22:39

Validat / Publicat: 02.08.13 22:52:55

• Alte destinații turistice prin care a fost: Londra, Costa de sol, Costa Brava, Tenerife, Barcelona, Napoli, Roma, Venetia, Verona, Capri, Paris, Lyon, Antalya, Mauritius, Praga, Budapesta, Bratislava, Bulgaria- Duni, etc

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cicica2007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4049 PMA (din 7 voturi) nota2

[02.08.13 22:52:49]

@cicica2007: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- Admin
[02.08.13 23:09:13]

@cicica2007:

Am actualizat clasificarea hotelului la 3 stele. (se pare că a fost schimbată relativ recent)

Având în vedere faptul că la unii tour-operatori l-am găsit clasificat la 2 stele, poate că mai potrivită ar fi fost un 2stelePLUS.

Analizăm; funcţie şi de impresiile care se vor aduna anul acesta, vom decide o eventuală de-clasificare suplimentară pe viitor.

- resita2009
[03.08.13 08:30:59]

Salutare, daca ai fost la Duni era si normal sa nu-ti placa conditiile din Grecia.

- Lisa
[03.08.13 17:20:24]

Si noi am fost in luna iulie 2013 la Atrium si intr-adevar acest hotel merita cu greu 3 stele, nicidecum 4 asa cum este clasificat. Eu cred ca agentiile ar trebui sa faca din timp niste informari corecte despre hoteluri pe care le vor promova in sezonul urmator si sa isi asume o clasificare proprie pentru fiecare hotel in parte pe care sa o prezinte clientului. Astfel:

- Domnule hotelul figureaza in tara X cu 4 stele, dar noi l-am vazut personal si nu-i dam mai mult de 3. Asta va oferim in realitate, un hotel de 3 stele.

Ori cate agentii fac asa ceva?

Pacat pentru ambele vacante nereusite si a dumneavoastra si a noastra. Poate anul urmator ne vom documenta mai bine. Toate cele bune!

- soryn68
[03.08.13 20:46:55]

Buna, in privinta curateniei, a mancarii oferite, poti sa detaliezi? Exista plaja hotelului si daca da ce trebuie platit, sunt prosoape de plaja? Deja am emotii dupa ceea ce ai scris. Multumesc!

- Lisa
[08.08.13 19:26:54]

@soryn68: Hotelul nu are plaja proprie, nu sunt prosoape pentru plaja in camera ca in alte locatii, mancarea este slabuta si cantitativ si mai ales calitativ, Hotelul nu are servicii de 4 stele, ci maxim 3 si acelea cu indulgenta. Zau, nu merita.

Publicitate    [15.10.19 05:38:05]

pagină generată in 0.0835402011871 sec