ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.09.2009
ÎNSCRIS: 07.09.09
SEP-2009

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Un hotel foarte bun

Am ramas chiar placut surprins de ce am gasit acolo. Erau multe pareri proaste despre acest hotel dar ajungand acolo am vazut realitatea. Cred ca cei care au avut o parere proasta am fost acolo inainte de a se renova acest hotel. Camera chiar ff spatioasa, mobila era noua in stil IKEA. In fiecare zi se goleau cosurile de gunoi si se spala pe jos. Intadevar nu sau schimbat asternuturile dar nici nu a fost nevoie. Hotelul iti ofera doar micul dejun care cel putin pe mine ma multumit.

Intradevar zilnic era acelasi meniu dar avand in vedere ca era mic dejun nici nu vad ce putea sa schimbe zilnic in meniu. Se servea unt, gem, cascaval feliat, sunca presata, iaurt care mie mi-a placut ff mult, paine alba si neagra, ceai, cafea si sucuri la dozator. Frigiderul si aerul conditionat il ofera contra-cost.

In concluzie eu am fost multumit de acest hotel.

Trimis de luciannick in 13.09.09 10:14:58
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 11427 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (luciannick); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera in care am fost cazati
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 50 PMA (din 1 vot)

[03.12.09 11:08:07]

buna vreau sa stiu cate ceva despre statiune! am luat un sejur ieri la hotel andreolas! imi poti spune cum e statiunea preturile drumurile ms!

[03.12.09 22:50:22]

statiunea mie personal imi place ff mult. este ceva de genul mamaia. foarte multi tineri englezi,90%. statiunea este destul de zgomotoasa. daca vrei totusi sa dormi noaptea ar fi bine sa iti ei o camera pe spatele hotelului, nu la strada principala. sunt ff multe terase, restaurante si cluburi dar din pacate aduc a pub-uri englezesti avand in vedere ca sunt ff multi englezi. totusi ai sa gasesti un club care sa iti placa.

[04.12.09 11:09:29]

[16.05.10 18:23:26]

si mai am o cateva intrebari astept rasp urgent:

1) preturile la mancare/bauturi cum sunt?

2) pt 2 persoane nefumatoare un adult si un copil 14 ani ne-ar ajunge 500€?

3) si inca ceva detalli multumesc despre preturi, statiune etc

multumesc foarte mult lucian!

[19.05.10 11:21:06]

Lukyan este imposibil sa nu gaesti ceva in statiune care sa fie pe placul tau. Sunt cateva terase langa hotel care sunt ff ok. Una dintre ele este langa hotel unde am stat eu la Esperia.

1. Preturile sunt acceptabile. un pranz pentru o persoana incepe de la 6 EUR. de la 3 EUR in sus apa minerala sau bere locala. parerea mea este ca sunt preturi pentru toate buzunarele. Nu lipsesc din statiune KFC, MC Donald's etc.

2. Sigur va ajung 500 EUR pentru mancare si mici cadouri. Fara excursii binenteles. Acum daca vreti sa mancati numai specialitati sigur nu va ajung 500 de EUR... hihihih.

3. statiunea este foarte zgomotoasa. sunt foarte multi turisti englezi consumatorii de multa bere. inceaca sa iti iei camera nu cu vedere la strada principala, sunt ff mari sansele sa nu puteti dormi pe timpul noptii. galagie multa pana spre dimineata. Sunt multe discoteci, baruri, restaurante. Incearca sa nu mancati la terase mai frumoase, aranjate bine deoarece este scump si nici nu te saturi. Sa mergi la terase gen de cartier cum sunt la noi. Peturi rezobabile si mancare ff buna.

Sa aveti un concediu cat mai placut daca va decideti sa mergeti pe insule in Grecia.

[22.05.10 11:22:37]

ms mult am spus 500euro minim anu trecut am fost in paralia katerini si am cheltuit 2000 anu asta e criza si sfaturile tale imi vor fi de folos aaa si inca ceva dak ai facut excursii optionale care e cea frumoasa

insihia
    [06.06.10 15:19:03]

Buna!

1. Stie cineva cum e cina la hotel? Noi am optat pt HB.

2. E vreo piscina prin apropiere, dat fiind ca acest hotel nu are una?

3. Cum ati facut excursiile: cu agentia din Romania sau cu firme locale?

Merci frumos!

4. E cineva care mai pleaca in perioada 7-14 iul, anul acesta?

Merci!

[22.06.10 09:02:49]

Buna! insihia

Intrebarea mea ar fi la ce hotel o sa te cazezi ? Eu am scris acest post pentru Hotelul Esperia pentru care iti pot da cateva informatii.

insihia
    [25.06.10 22:32:34]

La hotel Esperia.

Am vazut ce ai scris mai sus. Ma interesa ceva despre:

1. cina

2. vreo piscina prin apropiere

3. cum ati facut excursiile: prin ag rom sau loco?

Mi ar folosi cat mai multe info, mai ales ca merg pt prima data acolo. Inghetata buna sau dulciuri bune unde se pot manca?

Merci mult!

[27.06.10 16:34:06]

Salut,

1. noi am avut decat micul dejun. am vrut si noi all dar anul trecut nu exista notiunea de all la acest hotel. poate s-a scimbat intre timp.

2. este piscina chiar langa hotel, nu mai stiu exact cum se numeste... dar totusi hotelul este la 200 sute de metri de plaja. apa curata, plaja frumoasa etc

3. excursiile noi le-am facut prin agentiile lor. sunt o gramada in toate statiunea, asa ca cautati pana gasiti oferta cea mai buna

de dulciuri nu iti pot spune ca nu mananc. dar sa fiu sincer in afara de inghetata ambalata cum gasesti la noi nu prea am vazut ceva. ceva prajituri locale eu unul nu am vazut. poate aveti voi noroc...

cu placere

crisstinna
    [14.03.12 10:03:58]

@insihia: Cum ti s-a parut cina la hotel Esperia? Ma gandesc daca merita sa cumpar suplimentul ptr cina... Ms frumos!

crisstinna, insihia, luciannick, lukyan*
    Alte impresii din această RUBRICĂEsperia Hotel: