ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.09.2009
[?] AD. + 1 COPII

Sub orice critică
Către satisfăcător
Sub orice critică

Cel mai urat concediu din viata mea

Ce as putea spune despre acest hotel? parca ar fi din "Nea Marin miliardarul", dar in mizerie...

Conditiile de cazare... daca nu faceai mizerie era super... oricum iti aspirau mocheta... dar ne uitam la femeile de serviciu ca montau aspiratorul pe holul etajului si se bagau toate intr-o camera la o telenovela si nu mai ieseau de acolo pana veneam noi de la plaja... aspiratorul era in acelasi loc unde il lasasem cand plecasem iar "fetele" tot in camera aceea de serviciu a lor.

Toate bune si cat de cat acceptabile... acum mergem la masa... bufet suedez... o baba-cloantza la usa... care era sefa salii de mese... iti cerea cartonasul pe care insemna ceva... si gata la masa... Ce sa mananci??? dimineata oua prajite, oua omleta, oua fierte, margarina vrac... asta daca mai prindeai... gem la fel... un lapte (facut din lapte praf) cu gust rau de tot... sau lapte acru... un suc (imbuteliat in sticle de cappy) si pus intr-un recipient... cik suc natural... singurul lucru de calitate era ceaiul-lipton...salate (si cand intrau oamenii vorbeau ospataritele intre ele:"draga astia au venit la mare sa manance numai carne...nici nu stiu ei ce bune sunt salatele de varza si morcovi")... Nu mai vorbesc de pranz si cina... Stateau toti ospatarii si bineinteles sefa salii si se uitau cum isi pun oamenii in farfurie mancare (chiar s-au luat de o persoana ca pt cate persoane pune in farfurie!! !si cineva din spatele lui a spus "da ce-ai doamna cu el.??..e bufet suedez..du-te si umple tavile in loc sa te uiti in farfurii cat pune omul!!!")... dar tavile erau goale.

Majoritatea au explodat cand la pranz dupa 1 ora de la inceperea mesei nu mai aveai ce manca... doar ceva racituri de paneuri sau mai stiu eu ce... au anuntat oamenii din sala de mese Protectia Consumatorului... am asteptat acolo de ne-a venit rau... ghiciti? cei de la Protectie nu erau acolo... in fine... au rezolvat ei cumva... ca a doua zi am vazut si noi acolo un peste pane cald. Dar sa nu va ganditi ca am vazut o ceafa la gratar sau pui...pizza..piure cald..... nimik.

Credeti-ma... cel mai urat concediu din viata mea... norocul a fost ca am mers si afara din tara... ca altfel... Nu sfatuiesc pe nimeni sa mearga acolo.

La receptie am dat 50 lei si ne-a tinut pana la 12... sa ne cazeze... si era hotelul gol... Nu as mai merge acolo nici gratis.

Trimis de chrisa in 11.09.09 21:47:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SATURN.

VIZUALIZĂRI: 2130 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (chrisa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

Jacq
    [20.05.10 13:26:33]

Subscriu: CONCEDIU DE COSMAR la acest hotel in 2009! Cum am ajuns ni s-au cerut bani pt parcare, care era pe o peluza langa hotel. Mizerie in camera, mocheta infecta, lenjeria-am simtit nevoia sa ma dezinfectez dupa ce am tras-o cu doua degete jos din pat, pt a o ascunde intr-un colt al camerei, pe tot sejurul de 5 zile (gri, rupta franjuri, plina de praf, "pilota"-patata si tocita), felicitandu-ma ca adusesem de acasa una (de as fi putut aduce si o saltea, ce bine ar fi fost!); in baie nu se putea sta ca lesinai de miros, si nici nu vedeai mare lucru ca becul ce atarna din doua fire deasupra chiuvetei era chior! Masa - daca nu te grabeai sa fii pana la 8 (noi am avut doar mic dejun si fericiti am fost ca nu am luat cu toate mesele!!!), nu mai gaseai NIMIC si stramba sefa de sala din nas (o acritura ramasa acolo din vechiul regim, probabil) ca ne puneam plozii (doua fetitze de mai putin de 1 an) la masa cu noi, si le mai dadeam sa guste din painea cu unt. femeile de servici faceau curat (sau cum s-o fi chemat ce faceau ele) pe holuri si tipau de la una la alta intre etaje, doar pe la orele pranzului, cand incercam sa ne adormim copiii. INFECT dar cu pretentii si suficient de scump!

• Alte impresii din această RUBRICĂBalada Hotel: