ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2013
DIN:
ÎNSCRIS: 30.07.13
JUL-2013

SUPER OK - nota 10

M-am intors de curand dintr-un sejur de 7 zile petrecut la hotelul Tomis, Mamaia si sunt foarte incantata atat eu cat si familia mea de tot ce am intalnit acolo: conditiile de cazare sunt de 4 stele, nu de trei cat e cotat hotelul, si, credeti-ma, am umblat ceva prin tarisoara asta, curatenia e la ea acasa, foarte, foarte curat, personalul tanar si nemaipomenit, o amabilitate rara, fara sa devina agasanti, chiar daca am prins plin sezon si aveau foarte mult de lucru, continuau sa fie la fel de serviabili si politicosi, mai rar asa ceva.

Despre masa... totul la superlativ, e adevarat ca la pranz gaseai doar 4 ciorbe in meniu, dar la felul doi... diversitate, portii mari si ce e mai important... mancare foarte buna.

Noi am avut camera tripla, am inteles ca cele duble sunt cam mici, dar camera in care am stat noi era foarte spatioasa, frigider mare, deoarece pe jos era gresie, ne-au pus la dispozitie chiar si papuci de casa.

Sunt foarte multe de spus si doar de bine, plaja hotelului... superba, statiunea la fel, e singurul loc unde as dori sa revin intr-un concediu viitor si eu si familia mea, ei sunt de acord cu mine chiar daca nici sotul si nici fetita nu sunt usor de dus de doua ori in acelasi loc.Aici ne dorim sa petrecem si concediul viitor.

Atunci cand am ales hotelul Tomis au contat mult parerile turistilor, asta m-a determinat sa-mi spun parerea... iar comentari de genu ,,...hartia igienica are doar doua straturi...” -- haide-ti fratilor, sa fim seriosi, laturile de la bulgari sunt mai bune? Am fost si eu si stiu cum e, adica mult si prost, parerea mea.

Trimis de bercea simina in 30.07.13 17:19:39
Validat / Publicat: 30.07.13 18:47:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 2456 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bercea simina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 baia camerei triple

[30.07.13 17:23:15]

@bercea simina: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[30.07.13 17:24:35]

@webmaster26: Cu drag

[02.08.13 14:01:19]

@bercea simina: cred ca nu ai mai fost in viata ta la un hotel de 3 sau 4 stele. Tomis este o sursa de infectie. Sotia mea si baiatul meu de 2 ani sunt la spital. Cu infectii de la hotel. Mancarea era f proasta si f scumpa. Camera are 9 mp.

[02.08.13 15:11:16]

@marius gionea: Nu suntem toți croiți la fel, nici nu avem cu toții aceleași așteptări și standarde personale. De aceea fiecare e liber să-și exprime impresiile personale, fără a fi „pedepsit” pentru asta. Ai deci te rog grijă la limbaj si la tonul discursului, nu e tolerat pe AmFostAcolo.ro atacul la persoană.

[02.08.13 19:54:24]

@webmaster26marius.gionea: stiu sigur ca exagerezi, doar am fost acolo, sa spui ca e... focar de infectie... nu stiu care din noi n-a mai fost in viata lui la hotel. Noi am avut sejur cu DP, deci n-a trebuit sa ne batem pentru mancare, platisem sa ne fie asigurata si asa a fost. Raman la parerea mea si tu esti liber s-o ai pe a ta.

[02.08.13 19:57:46]

@webmaster: nu exista nici un atac la persoana. Daca mai citesti odata poate iti dai seama

[02.08.13 20:00:25]

@bercea simina: eu ti-am urat bun venit pe site-ul AFA si cam atit.

Cand vrei sa te adresezi cuiva care a scris un ecou, apesi pe pe link-ul raspunde ecoului, aferent ecoului respectiv.

[02.08.13 20:04:00]

@webmaster26: Va multumesc

[02.08.13 20:04:03]

@bercea simina: nu poti da nota 10 acestui hotel decat daca esti fiica patronului.

Rihens
    [03.08.13 19:22:35]

@marius gionea: iar tu ai dat 1 pentru ca esti de la concurenta sa intelegem?

anca_sys
    [05.08.13 11:25:59]

@bercea simina:

Un asemenea discurs patriotard ce abunda in clisee si greseli gramaticale vorbeste de la sine si nu mai are nevoie de nici o completare.

Daca-mi permiteti, totusi o precizare referitoare la hartia igienica. Cititi cu atentie reviewul meu si o sa va lamuritii ca numarul de straturi ) nu a fost un motiv de suparare.

Ati avut camera tripla si nu spuneti nimic despre miros, ceea ce ma face sa cred ca cei de la Tomis au gasit o solutie pentru a remedia neplacuta problema.

Cat priveste incheierea "In concluzie, felicitari conducerii si personalului hotelului Tomis, ne dati o lectie de profesionalism, vom reveni aici cu drag. "

Da, intr-adevar, modul in care conducerea hotelului a ales sa raspunda in scris nemultumirilor mele denota un inalt grad de profesionalism.

vezi aici

Rihens
    [10.08.13 06:55:46]

@anca_sys:

Daca ai plecat in vacanta cu nervi de acasa nici un hotel de 5 stele cu totul perfect nu o sa te faca fericita. Un hotel este asa cum vrei tu sa-l vezi. Daca ai cautat si scamele de pe un halat asta zice multe sau scartaitul de la usa. In toate reviewurile citite nu am gasit nimic de acest gen.

Cand ai platit la agentie nu ai platit pentru vedere asa cum sunt camerele cu vedere la mare sau lac. Platesti pentru un hotel de 3 stele si te astepti sa-ti ofere conditii si servicii de 5*. Mai lasa-i si pe altii sa povesteasca despre experienta lor. Move on!

Te pup,

PapA

anca_sys
    [10.08.13 10:01:14]

@Rihens:

"Mai lasa-i si pe altii sa povesteasca despre experienta lor"

Am putea incepe chiar cu tine, asta daca intr-adevar aifostacolo.

M'Liviu
    [10.08.13 13:30:45]

@bercea simina: Ma mira faptul ca unii compatrioti lovesc foarte tare in vecinii nostrii bulgari. De ce domnilor ptr ca ati ales voi vreun hotel de 2 3 stele si va asteptati sa aveti altfel de conditii. Pai hai sa alegem la noi unul de 2 sele si o sa va fie scarba sa stati in asternuturi numai zic sa intrati in baie. Domnilor si doamnelor cu riscul de a fi sters de pe acest site cu toate ca sunt de ceva vreme dar am observat ca deranjez operatorii si pe patriotii nostrii va spun ca nu exista termen de comparatie, Cati turisti straini avem noi pe litoral? Cati nemti rusi, olandezi, norvegieni vin la bulgari? Ca sa nu mai zicem de minunata Turcie. Deja turcii prin cea ce ofera in unele hoteluri tind spre absolut. Dar sa revenim la bulgari oare toti turistii straini care merg an de an acolo tot laturi li-i se da la masa? Inseaman ca le plac laturile. Rusine celor care promoveaza litoralul nostru ca vezi doamne ar fi renascut. Vrajeala.

[11.08.13 08:18:04]

@webmaster26: va rog sa stergeti de pe site impresiile mele vis-a -vis de hotelul tomis, raman la parerea mea dar... nu am nevoie de astea acum, va multumesc

[11.08.13 08:26:17]

@bercea simina: impresiile publicate NU se șterg (v. termenii și condițiile de utilizare a saitului). Vom închide totuși firul de discuție - oricum nu prea a fost folosit corect.

Fir de discuție ÎNCHIS - nu se mai pot scrie ECOURI.

[pentru solicitari de redeschidere, scrieti-mi pe Feedback]
    Daca ai fost acolo si doreşti sa ne povesteşti experienţa ta: Scrie impresii

Alte impresii din această RUBRICĂTomis Hotel:

• pagină generată în 0.05308198928833 sec