ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.09.2009
DIN: deva
ÎNSCRIS: 11.09.09
SEP-2009
[?] AD. + 1 COPII

O oaza de lumina venita din sufletul OAMENILOR angajati la hotel

EXCELENT - asta daca nu vrem sa fim carcotasi si sa gasim nod in papura... Am citit cele scrise mai jos [in alte reviews-uri adica, nota webmaster]... stimabililor, ni s-a cam urcat la cap... 3 stele, ba 5 stele ba nu stiu cum. de ce trebuie cautata vina? Cand singurul interes aratat acolo a fost acela de a se simti omul bine.

Perfectiune NU exista. Cine se simte perfect sa arunce primul cu piatra. E foarte usor sa te simti bine si sa te lasi alintat. Eu ma bucur ca am gasit exact ce cautam, adica multi nemti, multa buna dispozitie, putina galagie, dar mai ales caldura sufleteasca din partea doamnei Viki in special, doamna de la Relatii Clienti - care s-a purtat mai mult decat impecabil atat cu noi, cat si cu fiica noastra de 2 anisori, care a fost tare boolnavioara aproape toata perioada - iata adevarate motive de a te plange - si totusi nu ne plangem, ba mai mult, dorim sa mergem si la anul; a cameristei Fatma, care nu mai stia cum sa o alinte pe fetita noastra; a ospatarului Cemil, e receptionerei si a multor altor ospatari care s-au chinuit sa ma serveasca si in limba mea - desi ma descurc perfect in germana, limba vorbita aproape perfect de personal - apropo - fara rusi aproape deloc in hotel - nota 10 pt asta... Iar laudele pot continua, doar ca nu vreau sa plictisesc. Concluzia mea este - mai mult decat spectaculos si frumos, asa ca va recomand cu drag si caldura acest minunat hotel

Locul acesta este ideal in special pentru cei care au copii, acesta este un lucru clar, dar nu numai.

Trimis de laura aura in 11.09.09 04:41:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: kusadasi - Mersin Beach

VIZUALIZĂRI: 1691 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (laura aura); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 doamna Viki si fiica mea

Beatrice
    [11.09.09 10:21:08]

Daca tot ati facut referire la cele scrise mai jos, imi permit sa va raspund si eu...Nu am aruncat cu piatra, ba mai mult, am subliniat ca personalul acestui resort este la inaltime, cu toate ca noi nu am fost rasfatati asa cum spuneti dvs., dar personalului nu am ce sa ii reprosez. In schimb trebuie sa fim realisti si sa spunem lucrurilor pe nume, iar eu consider ca, in cele mai multe cazuri, criticile pot fi constructive....

Problemele fiecaruia tin de latura subiectiva a fiecaruia si chiar daca ale dvs. din punctul dvs. de vedere sunt mai mari, sau mai de luat in seama, nu inseamna ca ale celorlalti sunt mai putin relevante, sunt doar de o alta natura si dintr-un alt punct de vedere.

Cat despre limba....inafara de domna Victoria, NIMENI nu a incercat sa-mi vorbeasca in limba mea, iar eu NU cunosc la perfectie germana si nici nu cred ca trebuie sa ma simt oarecum inferiora datorita acestui fapt.

victoria ene*
    [16.09.09 12:54:25]

Vă mulţumim foarte mult pentu sondajul scris, a cu adevărat o surpriză, deşi sunt sfioasă de a mă solicita pe net. Vă aşteptăm cu nerebdare şi la anul, pe Maria Aura o pupăm mult şi înafară de ceea că sunteţi o femee cultă mai sunteţi şi o mamă minunată.

Pe toţi vă aşteptăm la hotelul nostru şi sunt convinsă că toţi vor fi bucuroşi şi mulţumiţi de vacanţa petrecută cu noi.

paola
    [22.09.09 18:23:41]

Nu cred ca e vorba de gasit nod in papura. Trebuie doar sa fim putin realisti. Este prima data cand merg intr-un astfel de concediu pe sistem de UAI si am avut anumite asteptari, in special de la un hotel de 5 stele.

Stiu ca se poate si mai bine, tot in Turcia si tot la hotel de 5 stele.

In general este un hotel frumos cu oameni foarte amabili si care isi dau silinta sa te simti bine. Dar in afara de d-na Victoria nimeni nu s-a straduit sa ne vorbeasca in limba noastra, noroc ca vorbim germana. La curatenie pot sa spun ca au mai fost si mici scapari. Gasirea unei mese la cina un chin.

Per total un hotel frumos cu oameni minunati, dar clar nu de 5 stele...

ghidioneanu
    [25.01.10 20:07:15]

Oare a facut vreun roman minimul efort de a a invata trei -patru vorbe in turca ? In Franta aveti pretentia sa vi se vorbeasca romaneste sau voi incercati sa va descurcati cu ,,lingurission" si ,,furculission"? Hai sa ne mai vedem si lungul nasului !

Beatrice, ghidioneanu, victoria ene*
    Alte impresii din această RUBRICĂBelek Beach Resort [Bogazkent]: