DRR Pelican Hotel

REGIM MASĂ al
1215 eur
+ COPII: 2 -- varsta: 12 si 15

Un suras de la Duni

Am avut ocazia sa petrec 7 zile la acest hotel si m-am simtit excelent atat eu cat si membrii familiei mele. Dupa un drum destul de lung am ajuns pe la ora 13, am primit pe loc bratarile si am fost invitati sa servim pranzul urmand sa ne fie predat apartamentul la ora 14.

Apartamentul ocupat de noi arata foarte bine, era deosebit de spatios, avea doua bai si fiind situat la parter era la doi pasi de piscina. Pe parcursul intregului sejur am folosit mai mult iesirile de la balcon, usile ramanand deschise aproape in permanenta dar nu am avut nici-un fel de emotii.

In ceea ce priveste serviciile restaurantului pot spune cu siguranta ca orice mofturos putea pleca de la masa cu burta plina. Bauturile chiar daca erau numai productie interna erau de calitate buna, iar modul in care le combinau barmanii le faceau si mai bune. Personal nu mi-a placut berea dar nu pentru ca ar fi fost diluata ci pentru ca era alt-ceva decat berea de la noi.

Echipa de animatori era foarte mare si isi facea in permanenta treaba. Activitatile erau separate pe grupe de varsta (copii, adolescenti si adulti) si aveau un ritm foarte dinamic in asa fel incat nimeni sa nu se plictiseasca.

Ca si statiune Duni este o statiune linistita potrivita in primul rand familiilor cu copii, o statiune aerisita plina de flori si de iarba.

La Duni se face turism in mod profesionist, toata lumea este extrem de amabila si saritoare la nevoile turistului. Toti angajatii incepand de la paznici si terminand cu cei de la intretinerea gazonului sunt tot timpul cu zambetul pe buze. Cu siguranta in momentul in care cei care fac turism la noi pe litoral vor intelege acest lucru vor avea numai de castigat.

Impresii încărcate de baron in 26.07.2013 21:28:27

Validat / Publicat: 26.07.13 22:37:11

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: kaliakra-albena, atlas-nisipurile de aur

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (baron); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7200 PMA (din 12 voturi) nota2

[26.07.13 22:36:59]

@baron: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- ravenala22
[26.07.13 22:48:14]

Subscriu...

- arub
[27.07.13 09:39:03]

ma bucur ca a fost bine, eu plec maine spre Duni Royal Resort

nu ai scris nimic despre traseul parcurs