ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2013
ÎNSCRIS: 24.06.11
JUL-2013

Vila Manos

Este o vila primitoare: parter cu vedere spre gradina si etaj cu vedere spre golf. Noi am avut camera 3 la etaj.

Bucataria este complet utilata la fix pentru doua persoane. Baia cu dusul fara perdea aproape de wc. Am gasit hartie igenica si cate doua prosoape de persoana.

Camera mobilata modest cu tot ce-i trebuie pentru un concediu reusit. Lenjeria si prosoapele se schimba o data pe sejur. Balconul cu minunata panorama a golfului, cu o masut si doua scaune pentru a completa tabloul.

Singurul lucru care nu a functionat a fost wi-fi. In spatele vilei se afla o mica gradinita cu iarba, ceva plante si smochini. Drumul pana la plaja kolios se coboara in panta pana la o taverna Infinity Blue sunt niste scari care duc spre sosea, se traverseaza si se ajunge la plaja cu pricina.

La parterul vilei se afla un market iar peste drum se afla o taverna unde se mananca bine si pretul este bun. In sase zile ne-am incarcat bateriile la Vila Manos.

Trimis de lilianaooo in 25.07.13 19:00:33
Validat / Publicat: 25.07.13 21:17:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: olympic beach-vila despina, corfu ipsos-apartament eleni, zakynthos kalamaki-studioul merlis

VIZUALIZĂRI: 4971 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lilianaooo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 O PARTE DIN BAIE

[25.07.13 21:16:59]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

[29.07.13 16:33:56]

Te salut. Plec pe 4 aug la skiathos vila manos . Doream sa stiu daca e ac gratis, cum sunt camerele de la parter? Am dori la etaj noi. Ce preturi sunt la rent car mai precis autovehicule buggy sau jeep suzuki jimmy. Sau atv. Stii cumva ce preturi? Ati fost cu autocar? Daca da la cat ati plecat si la cat ati ajuns la Volos? Iti multumesc

[29.07.13 16:38:04]

@Alex_grig: ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat).

mocca
[31.07.13 14:07:04]

@Alex_grig: preturile la inchirieri variaza in functie de nr de zile: de la 30 la 50 euro pe zi. Insula are o lungime de 15 km, daca nu-ti propui sa urci pe drumuri neasfaltate din inima insulei... nu merita inchiriatul. Biletul la autobuz e de 1,6 euro inspre Koukounaries sau inspre Skiathos Town. Camerele de la etaj sunt cele cu vedere superba (in special camera 5 - de 3 paturi). Plecarea din Bucuresti ora 5 pm - sosirea in Volos ora 9 am, de acolo inca 3 ore cu feribotul...

AC gratis, dar e racoare noaptea cu usa de la balcon deschisa. Excursiile le luati din port - mai ieftine decat de la agentie, daca te duci inainte de ora 10 pleci in croaziera in aceeasi zi. Croaziere mai interesante sunt la barcile din portul nou... mai scumpe, dar doar 2-3 familii si itinerariu mai deosebit

[31.07.13 14:14:53]

@mocca: Dacă ai fost acolo, ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

[31.07.13 14:18:57]

Ms mult mult. Camerele la manos am inteles ca s cu fata spre mare cele de la etaj si parter cu vedere la gradina. As dori la etaj. Stii cumva daca la parter sunt cam duble sau sunt ceva mai mari apartamente. ?? Ms inca odata

topocad
[21.08.13 21:59:13]

Buna,

Imi poti spune te rog daca langa vila exista zona comerciala, si daca Skiatos Town este departe de Vila Manos (adica se ajunge repede pe jos sau trebuie un mijloc de transport).

Multumesc

[21.08.13 22:12:40]

@topocad: vila manos este cam la 200 m de la str principala pe un deal, chiar la parter este un market, prin zona vilei sunt mai multe vile, cazari, la 50 m e e terasa ff frumoasa cu vedere spre mare, o panorama deosebita, este renumita terasa pe insula, vin masini chiar din alte statiuni, asa zona nu e ff comerciala cu buticuri, etc terase, taverne, etc etc, Seara noi eram prezenti in Skiathos town, Aici se merita. E aglomeratie zeci de terase de magazine o faleza fff lunga si cocheta, noua ne a placut fff tare,

De la vila manos se coboara 200 m unde e statia de autobuz adica statia 15, de aici se ia autobuzul pana in oras (cam 6 km), pret bilet de pers dus= 1,6 e, dar ma repet se merita inchiriata masina deoarece autobuzul e ff aglomerat vine cam la jum de ora si cateodata nu opreste fiind full, daca sunteti 4 pers, sau va cuplati cu alti 2 sa fiti 4, va costa 30-35 e pe zi o masina, si castigati timp, bani si confort decat sa asteptati in statie, si nu mai zic ca sa ajungeti pe plajele frumoase din n insulei treb sa inchiriati ceva ptr ca autobuzul circula pe zina sudica atat. In toata coasta de nord e splendida, merita masina, insula e ffff misto,

topocad
[21.08.13 23:10:46]