ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2013
JUL-2013

Către satisfăcător
Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Frumos dar cu servicii slabe

Am petrecut un concediu de 7 nopti la acest hotel la vila de 4 stele AI si nu pot spune ca am fost multumit. Ei declara ca sunt un hotel de 3*+ insa au si vile intregi cu camere de 4 stele. Oricum cred ca nu e nici o diferenta intre conditiile din camere, deci faza cu 4 stele e cam tzeapa. Dar sa o luam pe rand:

1. Parcarea - este pazita dar costa 4 euro pe zi. Pe noi ne-au taxat 28 de euro pentru 7 nopti. Deci practic 4 euro pe noapte.

2. Camera - destul de mica pentru 4* superioara deluxe (asa scria pe voucher) deci trebuia sa primim ceva extraordinar. Am primit o camera normala ca si restul cu un balcon destul de anost care era un fel de casa scarii. Camera insa era renovata si din punct de vedere a mobilierului si a baii arata bine. Prosoapele erau schimbate zilnic si era curatata camera iar asternuturile au fost schimbate de vreo doua ori intr-un sejur. La intrare in camera am constatat ca praful in dulapuri era destul cat sa iti scrii numele. Si asa superioara deluxe cum era mai era si la etajul 2 din 2.

3. Piscina - de fapt Piscinele - erau doua la numar. Una cu niste tobogane pentru copii si apa dulce si una pentru adulti si apa sarata. Noi am stat mai mult la cea cu apa dulce deoarece era langa restaurantul de 4 stele. Piscina arata bine, era curatata la 2-3 zile, apa era numai buna de balaceala. Problema era ca nu te puteai juca cu mingea in ea si nu puteai sa sari. Era interzis. Spatiile de relaxare din jurul piscinei erau insuficiente. Erau 4 "baldachine", vreo 20 de sezlong-uri, si in rest scaune de plaja. Pe scaunele de plaja nu poti sta doar pe spate. Asa ca era o batalie pentru sezlonguri. Adica daca ajungeai la piscina la 7 dimineata aveai o sansa, dupa care ramaneau doar scaune. Am vazut situatii in care unele persoane tineau si sezlong si scaun ca doar cum sa stea geanta pe jos. Timp in care familii cu copii stateau pe jos pe prosop. Iar personalul desi sesizat nu facea nimic in acest sens. Cea mai proasta parte era ca daca aveai cazare la 3*+ nu te lasau sa intri la piscina de langa restaurantul de 4* desi piscinele nu erau clasificate doar restaurantele. Si daca faceai scandal si chemai managerul renuntau si te lasau. Dar putina lume stia asta. Si din cauza la magaria asta familiile cu copii de la 3*+ nu puteau folosi toboganele. Stupid.

4. Restaurantul - mancarea a fost gustoasa si bine gatita insa varietatea lasa de dorit pentru 4 stele. Aveam la fiecare masa 3 feluri de carne si garniturile se cam repetau. La fel si salatele. Deserturile erau cam slabute. Cate unu - doua fructe ceva prajituri si inghetata sau compot. Bauturile de la AI erau bere, vin alb si rosu, sucuri de la dozator, bauturi tari (rom, coniac, vodca) si apa plata si minerala. Intre mese mai erau ceva gustari: gogosi sau clatite sau prajituri.

5. Imprejurimile - aici merita toata lauda. Parcul urias in care se afla unitatile de cazare este foarte bine intretinut si curatat. In fiecare dimineata erau puse aspersoare care udau iarba si copacii si vedeai oameni care sapau si intretineau florile si palmierii.

6. Animatia - tot de laudat. Era o echipa din Croatia care desfasurau activitati tipice animatiilor: gimnastica in apa, zumba, salsa, activitati pentru copii, lectii de inot, petreceri de seara. Partea lor pozitiva era ca erau foarte amabili si joviali.

7. Internetul - de rahat. Am inteles ca este primul an cand au wireless in tot complexul. Se vede. In primul rand te conectezi greu cateodata la retea dupa care ai nevoie de un numar de voucher pe care il iei de la receptie. Si de multe ori il introduci si nu merge cum trebuie. Daca dai un restart la telefon sau la WI-FI ai nevoie de alt voucher desi primul era valabil 7 zile. Si mai faci un drum pana la receptie sa il primesti ca la telefon nu raspunde nimeni. Si ai de mers cateva sute de metri pana la receptie.

8. Personalul - jalnic. Oamenii cu care intri in contact toata ziua (chelnerii, salvamarul, paznicul) nu vorbesc engleza aproape deloc. Daca vrei sa vorbesti si sa fii inteles trebuie sa ajungi pe la manageri. Si pe langa asta sunt foarte impertinenti si indiferenti. Daca ai o problema asteapta si iti treaca decat sa o rezolve. Chiar si oamenii de la receptie imi spuneau ca nu merge internetul ca au o problema ai la semnal si sa mai incerc. Ba mai mult l-am asteptat "10 minute" pe omul de la partea de IT sa imi rezolve problema si dupa 30 de minute nu sosise inca.

In concluzie:

Trimis de horatiublajan in 24.07.13 20:34:21
Validat / Publicat: 24.07.13 22:28:52
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MUNTENEGRU

VIZUALIZĂRI: 2807 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (horatiublajan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina de copii
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[24.07.13 21:40:03]

@horatiublajan: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Bianca Dragomir
    [07.08.13 12:46:15]

Buna ziua, voi merge si eu cu familia din 22 august la acelasi complex hotelier, si avand in vedere ca voi fii si cu fetita mea de 6 anisori, vreau doar sa va intreb urmatorul aspect: daca suntem cazati la 3*+ nu se poate ca fetita mea sa faca baie in piscina de la 4* si nici pe topogane?! Mi se pare foarte absurd. Fetita mea abia asteapta partea cu balaceala in piscina. Si daca ne "rafuim" putin la ei se poate sa rezolvam problema? Multumesc.

horatiublajanAUTOR REVIEW
    [07.08.13 20:46:17]

@Bianca Dragomir: Situatia este in felul urmator: NU scrie nicaieri ca nu aveti voie. Dar ei incearca sa limiteze numarul de oameni. Cei care erau mai insistenti erau lasati sa intre. Si daca nu stiti sarba nu puteti vorbi cu ei ca engleza nu vorbesc cei de la poarta. Cel mai simplu este sa ii intrebati daca vorbesc engleza si va vor raspunde ca "NU" moment in care le intoarceti spatele si intrati la piscina si va vedeti de treaba. Daca vor sa comunice cu voi sa cheme pe cineva care vorbeste engleza.

Bianca Dragomir
    [08.08.13 08:06:15]

@horatiublajan: Am inteles, multumesc.

Bianca Dragomir, horatiublajan
    Alte impresii din această RUBRICĂSlovenska Plaza Hotel: