Descoperă zona Nikiti-Metamorfosi

DIN Timisoara
înscris/ă în 23.07.13
JUL-2013

Metamorfosi - nu recomand celor care cauta farmecul Greciei

De 2 zile ne-am intors din Grecia- zona Halkidiki. Primele 2 zile ni le-am petrecut in Metamorfosi - vila Blue Stratos.

Despre locatie ce pot sa spun? Vila pune la dispozitie turistilor studio-uri formate din dormitor, chicineta, baie cu dus si un mini-balcon si asa-numitele apartamente, formate din dormitor, inca o camera cu un pat si chicineta, baie si mini-balcon.

Singurul avantaj al acestei vile este locatia: vis-a-vis de mare si cu o gradina imensa, insa arida. La pretul de 50 de euro/noapte se justifica doar apartamentul, in nici un caz studioul.

Insa nu cazarea a fost marea problema ce ne-a determinat sa schimbam locatia ci PLAJA din Metamorfosi, care este absolut oribila, plina de alge, pietre si arici de mare! Plaja nasoala, satul (ca statiune nu o pot numi) il parcurgi integral in 30 de minute.

Scopul unei vacante in Grecia este, dupa parerea noastra, faptul ca ai marea turcoaz, nisipul fin, palmierii si pinii in spate. Tocmai de aceea, dupa 2 zile ne-am hotarat sa ne mutam in Vourvourou unde Grecia ofera turistului ceea ce el viseaza un an intreg: plaje minunate situate la distante f. mici (Fava Beach, Trani Ammoudia, etc), nisip fin si liniste.

Despre Vourvourou insa- intr-un alt review...

Impresii încărcate de dananicole in 23.07.2013 20:24:37

Validat / Publicat: 23.07.13 22:54:10

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Vourvourou, Corfu, Thassos, Halkidiki

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (dananicole); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de dananicole? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[23.07.13 21:52:24]

@dananicole: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- Admin
[23.07.13 22:52:02]

@dananicole: Pe AmFostAcolo obișnuim să separăm impresiile și recomandările de cazared e cele "de călătorie"

Sună complicat, dar vei vedea că nu e - și vei observa și "logica! " Voi folosi pentru exemplificare cazul impresiilor tale despre Metamorfosi (sunt recomandări "de călătorie"), în care ai inclus și recomandări "de cazare" despre Vila Blue Stratos.

Hai să ne gândim un pic... Cine caută impresii despre Blue Stratos - le va găsi foarte greu, pierdute aici în cadrul unor recomandări despre zona Metamorfosi (sunt multe astfel de impresii); nu va găsi impresii despre cazarea la Blue Stratos decât dacă va citi toate impresiile de călătorie din zonă.

Altfel ar fi stat lucrurile dacă impresiile despre cazare ar fi fost încărcate, separat, în rubrica de cazare dedicată acestor apartamente - Vila Blue Stratos - nu-i așa?

Poate găsești timp să ne scrii un set separat de impresii (cu note separate!) dedicat exclusiv cazării la Blue Stratos - pentru a-ți fi mai ușor, inclus mai jos linkul pentru adăugare impresii noi, de cazare, de acolo amfostacolo.ro/rev_add.php?id=14699

- isadora_delice
[26.07.13 17:13:55]

am bronat cazare pt acest satuc deja, dar am nevoie de un sfat te rog. nu avem permis de condus (evident nici masina) dar am dori sa merge in vourvouru daca este transport public din metamorfosi direct in vourvouru??? merci de raspuns

Publicitate    [20.08.19 13:57:02]