ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2013
  • --- F ---
    DIN: Sibiu
    ÎNSCRIS: 23.07.13
    JUN-2013

10 zile minunate la Rodon House!

De cand am ajuns acolo am fost primiti calduros de catre propietari si personal.

Camera era spatioasa, curata si cu o priveliste minunata spre mare, intr-un colt se afla chicineta unde se putea prepara ceva de mancare; e drept ca nu este cuptor dar iti poti pregati multe feluri de mancare care nu necesita cuptor, Nu cred ca e asa un lucru esential :).

Baia e la fel curata iar in dusul e destul de spatios pentru o presoana.

Micul dejun tip bufet suedez, noi am mancat la restaurantul lor si ne-a placut foarte mult mai ales specialitatile italienesti la un pret rezonabil.

Curatenia se facea zilnic, la fel si prosoapele se schimbau zilnic.

Ceea ce ne-a mai placut a fost locul de joaca pentru copiii si faptul ca hotelul avea o gradina frumoasa si se afla aproape de plaja; ideal pt. familii cu copii (in cazul in care copiii isi pierd rabdarea sau devin obraznici te poti intoarce imediat in camera).

Pe tot parcursul sejurului atat proprietarii cat si personalul ne-au intrebat daca ne simtim bine, daca mai avem nevoie de ceva. Noi nu am anuntat ca avem cu noi un copil de 2 ani si ne-au adus un patut pentru copil. Am simtit ca isi dau interesul pentru turisti.

Plaja frumoasa dar ca orice turist am vizitat si alte plaje pt. a ne satisface curiozitatea. Pentru doritori de putina agitatie Limenaria se afla la 7 min cu masina si 30 min pe jos (se poate merge pe marginea marii pentru romantici: -).

Parerea noastra este ca e un loc minunat unde poti avea parte si de liniste si agitatie (Limenaria). Il recomandam cu placere si altora. Raport pret/calitate excelent.

Mai recomand fetelor si doamnelor iubitoare de bijuterii Iris Gold Factory: -), bijuterii foarte frumoase si se afla in apropierea hotelui Rodon House in drum spre Limenaria.

Trimis de Elena & Cipi* in 23.07.13 17:35:45
    Validat / Publicat: 23.07.13 18:36:38
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Corfu, Aegina si Thasos

VIZUALIZĂRI: 1526 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Elena & Cipi*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[23.07.13 18:12:43]

@Elena & Cipi: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Bogdan888
    [25.07.13 17:55:46]

sal

catre oamenii seriosi... ultimile 3 postari sunt ciudate... apar la un interval de 1 zii au note excelente... si ridica in slavi un hotel cea ce nu este ce pare a fii... pentru o parere obiectiva... cititi postarile de inceput ale acestui review. Este evident ca niste prieteni romani ai proprietarilor au postat aici pentru a le ridica nota.

de curiozitate nu au postat pe AFA decit in dreptul acestui hotel... in rest nici o alta parere.

Daca au fost asa de multumiti sa incarce poze din camera si mai ales din baia aia spatioasa de 1.5 pe 1.5 M.

bye

d_patrascanu
    [25.07.13 19:20:42]

@Elena & Cipi: Ati spus ca este "ideal ptr copii"... va rog specificati ca sunt foarte mule scari de urcat (copii mici 3-4 ani nu pot fi lasati nesupravegheati) si balustrade din beton nesigure. Spuneti ca se poate merge pana in Limenaria pe malu marii... plaja Trypiti este intrerupta in dreapta si stanga de stanci, si nu te poti plimba pe malul marii ptr ca sunt pietricele care iti taie picioarele. Noi am avut copil de 3 ani si a trebuit sa cerem un pat ptr ca cel existent era rupt, fiind taxati in plus. Apoi am rugat sa impiedice oarecum accesul copiilor pe scari si printr-o gaura din perete ----nu s-a intamplat nimic. A trebuit sa improvizam noi o baricada din scaune si mese. Intr-adevar, spatiul de joaca ptr copii este f variat si e un plus ptr locatie.

Bogdan888, d_patrascanu
    Alte impresii din această RUBRICĂRodon House Aparthotel: