Elissavet Studios [Loutra, Ag. Paraskevi]

DIN Craiova
înscris/ă în 22.07.13
JUL-2013
REGIM MASĂ fara

Vacanta la Elissavet studios in loutra, recomand

Abia ne-am intors din Grecia.

Am fost cazati in Loutra - Agia Paraskevi (pe bratul Kassandra) la Elissavet studios. Conditiile de cazare sunt foarte bune, camere spatioase, curatenie, aer conditionat inclus, pensiunea este foarte frumos asezata.

Statiunea este linistita, cu peisaje minunate, plaja este frumos amenajata, noua ne-a placut foarte mult. La fel ca in toate statiunile, exista si aici terase frumoase la malul marii, insa una ofera o priveliste de exceptie - Stasa. Exista un drum care urca pana in varf de unde se poate vedea toata statiunea oferind o panorama de vis.

Printre restaurantele din Loutra exista unul vis-a-vis de supermarket care apartine Gabrielei, o romana stabilita acolo. A fost foarte draguta cu noi, ne-a ajutat cu mai multe informatii de care am avut nevoie.

Pentru putina agitatie se pot vizita cateva statiuni apropiate cum ar fi Pefkohori la vreo 20 km, Hanioti la aprox 30 km, Kalithea la 30-35 km. In acestea atmosfera era cam ca la noi, foarte aglomerat, magazine de suveniruri unul langa altul, galagie.

Noua ne-a placut mai mult in Loutra, peisajele si atmosfera erau autentic grecesti. Exista si posibilitatea unei croaziere la muntele Athos, biletele se iau de la o agentie din Hanioti, costa 45 euro/ pers si include si transportul cu autobuzul din Pefkohori pana la vapor (in fiecare joi).

Vacanta a fost minunata, am reveni oricand cu placere.

Impresii încărcate de elia_31 in 23.07.2013 01:09:50

Validat / Publicat: 23.07.13 02:11:36

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (elia_31); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 6 voturi) nota2
  • Coordonate GPS: 39.92575600 N, 23.58911800 E - neconfirmate încă
  • Ai fost acolo, la Elissavet Studios [Loutra, Ag. Paraskevi]? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de elia_31? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[23.07.13 01:21:03]

@elia_31: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- aurorre
[03.01.14 11:14:29]

Am studiat si eu aceasta locatie. Poti sa-mi spui daca in apa erau arici? Plaja era cu nisip? La izvoarele termale ati fost?

- georgy.petre
[04.06.14 16:15:03]

@elia_31: imi poti spune te rog cum era apa in acea zona si dc plaja este potrivita pentru copii?

- JonyIasi
[16.06.14 14:28:07]

@elia_31: Buna ziua,

Ne puteti spune ceva de plaja din Loutra? E ok pt copiii mici? Sunt si alte plaje mai bune prin apropiere?

Multumesc!

- isacheady
[06.09.15 11:24:04]

Buna ziua, am dori sa mergem si noi acolo dar nu prea stim nimic desprea acea zona. Niste poze va rog? Despre apele termale?

Publicitate    [24.07.19 08:21:01]

• Un concediu reusit (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 9.20 (scris in 28.08.15 de dantm din TIMISOARA) - RECOMANDĂ
  • INFO: